Спіс затрыманых у Беларусі 13 верасня. Абнаўляецца Дапоўнена

2020 2020-09-13T14:17:34+0300 2020-09-15T22:34:25+0300 be http://spring96.org/files/images/sources/photo_2020-09-13-14.50.50.jpeg Праваабарончы цэнтр «ВЯСНА» Праваабарончы цэнтр «ВЯСНА»
Праваабарончы цэнтр «ВЯСНА»

У нядзелю, 13 верасня, сілавікі працягваюць затрымліваць актывістаў і мірных дэманстрантаў. У Мінску перад пачаткам Марша герояў зафіксаваны жорсткія затрыманні людзей, якія шлі на мірны сход, а таксама пасля яго. Пры затрыманнях некаторыя дэманстранты былі моцна збітыя сілавікамі. Сваякі затрыманых паведамляюць пра іх збіццё ўжо пасля затрымання. "Вясна" вядзе спіс затрыманых, які пастаянна абнаўляецца і дапаўняецца.

Па стане на 15:00 МУС паведаміла, што ў Мінску затрымана каля 250 чалавек.

"Усе яны выкарыстоўвалі сцягі і іншую сімволіку, незарэгістраваныя ва ўстаноўленым парадку, і плакаты рознага зместу, у тым ліку абразлівага", — тлумачыць затрыманні мірных дэманстрантаў МУС.

Па дадзеных МУС па стане на 19:00 у Мінску затрымана больш за 400 чалавек. Таксама МУС паведаміла, што падчас пратэстных акцый у Віцебску было затрымана 14 чалавек.

У 11 гадзін 14 верасня МУС паведаміла, што ў Беларусі падчас пратэстных акцый было затрымана 774 чалавека, з іх больш за 500 — у Мінску. Таксама па звестках ведамства, да разгляду ў судзе спраў па адміністрацыйных правапарушэннях у месцы ўтрымання затрыманых змешчаныя 544 чалавекі.

Спіс затрыманых 13 верасня на "Маршы герояў":

  1. Абілаў Раміль
  2. Авін Уладзіслаў
  3. Агняннікаў Андрэй (Заводскае РУУС)
  4. Адамоніс Ангеліна (Акрэсціна)
  5. Азімава Алеся
  6. Аляксандровіч Дзяніс
  7. Аляхновіч Максім
  8. Анансон Пётр
  9. Анансон Анастасія
  10. Антон Антон (затрыманы ў Seadog, дастаўлены ў Партызанскае РУУС)
  11. Акудовіч Ігар
  12. Аларь Артур
  13. Альшанік Юрый (вызвалены з пратаколам)
  14. Аляшкевіч Аляксандр
  15. Альшэўскі Антон (мае інваліднасць па слыху)
  16. Аляксеенка Аляксей
  17. Анейчык Таццяна
  18. Анейчык Уладзімір
  19. Аношка Павел
  20. Асапрылка Мікіта
  21. Астанін Антон
  22. Астравецкі Антон
  23. Атрашкевіч Дзмітрый
  24. Атрашкевіч Уладзімір
  25. Атрошкін Валерый
  26. Атрошчанкаў Цімафей
  27. Атрушкевіч Дзмітрый
  28. Артынскі Віталь
  29. Багданаў Віталь
  30. Багданенка Алег
  31. Багдановіч Андрэй
  32. Бажанкоў Дзяніс
  33. Бакуновіч Аляксандр
  34. Балашко Алена
  35. Балашова Яна
  36. Балоцін Мікіта
  37. Баранаў Вячаслаў
  38. Баранаў Георгій
  39. Баранаў Сяргей
  40. Баранава Вікторыя (вызвалена)
  41. Бардашэвіч Іван
  42. Барэйка Сяргей
  43. Барысевіч Сяргей (Жодзіна)
  44. Белаус Дзмітрый
  45. Белашэяў Сямён
  46. Бірман Марк
  47. Блатун Антон
  48. Бодзікаў Андрэй
  49. Брусянін Арцём
  50. Бручкоўскі Ігар
  51. Бусел Дзмітрый 
  52. Бусел Екацярына (вызвалена)
  53. Буры Віктар
  54. Буры Арцём (13 гадоў)
  55. Бурая Вікторыя (вызвалена)
  56. Бурая Альбіна
  57. Бусель Алег
  58. Буцько Надзея (вызвалена)
  59. Буцько Павел
  60. Бучко Екацярына
  61. Бучко Віталь
  62. Быхаў Іван
  63. Вайтовіч Леанід
  64. Валента Аляксей
  65. Васільеў Аляксандр
  66. Васюк Алег
  67. Васюк Юлія
  68. Васюковіч Аляксандр (фотакарэспандэнт, у Фрунзенскім РУУС складаюць пратакол)
  69. Васькоў Арцём
  70. Варанцова-Казакова Алена
  71. Варывончык Аляксей
  72. Вашкевіч Кацярына
  73. Вдавіченка Аляксей
  74. Вілюха Екацярына
  75. Волкаў Мікалай
  76. Высоцкі Ігар
  77. Вялічка Валянцін
  78. Заброцкі Яўген
  79. Зайкоўская Анастасія
  80. Залатарскі Аляксей
  81. Захарнева Марыя
  82. Захарычаў Аляксандр
  83. Заяц Алег
  84. Звалінскі Канстанцін
  85. Земляннік Надзея (Фрунзенскае РУУС)
  86. Зорын Аляксандр
  87. Зозыраў Яўген (вызвалены)
  88. Зубкоў Раман
  89. Зуеў Андрэй
  90. Гавароўскі Максім
  91. Гайковіч Дзяніс
  92. Галайдзін Дзмітрый (Жодзіна)
  93. Галкоўскі Цімур
  94. Гамолка Аляксей
  95. Гараўская Аляксандра
  96. Гараўская Карына (па папярэдняй інфармацыі знаходзіцца ў ЦІП)
  97. Гаргалык Таццяна (журналістка, вызвалена з пратаколам па арт. 23.34 КаАП)
  98. Гардзееў Вадзім
  99. Гарох Дзяніс (Ленінскае РУУС)
  100. Глекаў Аляксандр (Жодзіна)
  101. Гмыза Фёдар
  102. Гнецько Анатоль
  103. Грыгор'еў Андрэй
  104. Грыгорьева Марына
  105. Грыневіч Юрый
  106. Грынчык Андрэй
  107. Губін Максім
  108. Гужова Наталля
  109. Гуз Арцём
  110. Гузоўская Аляксандра (непаўнагадовая, Маскоўскае РУУС)
  111. Гурыновіч Дар'я
  112. Грыдзін Уладзь (пазаштатны фатограф TUT.BY, на Акрэсціна)
  113. Грыцкевіч Анастасія
  114. Грычышкіна Ганна
  115. Дакучаеў Сяргей
  116. Далгін Канстанцін
  117. Далінян Анастасія
  118. Данілеўскі Андрэй
  119. Данільчык Аляксандр
  120. Дарашэвіч Уладзімір
  121. Дарвін Андрэй
  122. Дзесюкевіч Мікіта 
  123. Дзянясюк Раман (Жодзіна)
  124. Дзямід Канстанцін
  125. Дзіраеў Сяргей (затрымалі каля "Рэнесансу", дастаўлены ў Партызанскае РУУС)
  126. Дзірко Максім
  127. Дзеревяга Паліна (Жодзіна)
  128. Дзянісава Наталля
  129. Драбовіч Дзмітрый (Дастаўлены ў Фрунзенскае РУУС)
  130. Дубаневіч Канстанцін
  131. Дубовік Дзмітрый
  132. Дубовік Максім
  133. Дуброўскі Аляксандр
  134. Дуброўскі Максім
  135. Дударэвіч Аляксандр 
  136. Ефрэмаў Сяргей
  137. Жаўніровіч Андрэй
  138. Жыдзяліс Уладзімір
  139. Журык-Чашчына Сюзанна
  140. Жыхар Уладзімір
  141. Жук Міхаіл
  142. Заброцкі Яўген
  143. Завержанец Андрэй
  144. Загарэй Уладзіслаў
  145. Звалінскі Канстанцін
  146. Змушко Юрый
  147. Іванецкі Аляксандр
  148. Іваноў Юрый
  149. Івашкевіч Сяргей
  150. Івашкевіч Яўген
  151. Івашчанка Юрый
  152. Ігнацік Аляксандр
  153. Іокша Вячаслаў
  154. Каваленка Матвей
  155. Кавалеўскі Антон (затрыманы каля "Зярно")
  156. Кавальчук Яўген
  157. Казак Аляксандр
  158. Казакоў Уладзімір
  159. Казімірчэнка Антон (вызвалены)
  160. Казлова Анастасія (Жодзіна)
  161. Казлова Вольга
  162. Казлоўскі Віктар
  163. Казлоўскі Сяргей
  164. Калабоў Андрэй (Ленінскае РУУС)
  165. Каленік Аляксандр (Фрунзенскае РУУС, перавезены ў Жодзіна)
  166. Калягін Ягор (затрыманы ў пабе "1067", на Акрэсціна)
  167. Каляда Вольга (вызвалена з Савецкага РУУС)
  168. Каляда Дзяніс
  169. Каляда Таццяна
  170. Камянецкі Дзмітрый
  171. Канапелька Дзмітрый 
  172. Кандраценка Сяргей (прэс-сакратар ЗБС "Бацькаўшчына". Затрыманы ў бары "1067")
  173. Канюк Канстанцін
  174. Каптур Мікіта
  175. Капусцін Ілля
  176. Капытаў Ілля
  177. Карлюк Аляксей
  178. Карчынскі Аляксандр
  179. Карчынскі Сяргей
  180. Касарэўскі Максім
  181. Катаеў Сяргей
  182. Качаноўскі Віталь
  183. Квіткевіч Артур
  184. Кірылаў Уладзімір
  185. Кірыловіч Антон
  186. Кірэеў Аляксей
  187. Кірэеў Ігнацій
  188. Козел Віталій
  189. Козыраў Аляксандр
  190. Кот Дзяніс
  191. Коханаў Артур
  192. Класэп Міхаіл
  193. Клачкоў Міхаіл
  194. Клім Дзмітрый
  195. Красны Яўген
  196. Круглоў Дзмітрый (Жодзіна)
  197. Крупа Вольга
  198. Крывічанка Екацярына
  199. Крывічанка Ірына
  200. Кудрачоў Сяргей 
  201. Кузьмінскі Дзмітрый
  202. Кузьміч Віталь
  203. Кузьміч Леанід
  204. Кульпекша Сяргей
  205. Куневіч Мікіта
  206. Куніца Мікіта
  207. Курсевіч Аляксей
  208. Курэйчык Сяргей
  209. Курэц Данііл 
  210. Курылкін Аляксандр (вызвалены)
  211. Кухарава Варвара
  212. Кучынскі Ігар
  213. Ладуцька Георгій
  214. Лазоўскі Арцём
  215. Ланкоўскі Яўген (дастаўлены ў Маскоўскае РУУС)
  216. Ланкоўская Таццяна (дастаўлена ў Маскоўскае РУУС)
  217. Лапко Канстанцін
  218. Лахцікава Елізавета (Жодзіна)
  219. Лебедзева Вераніка (дастаўлена ў Маскоўскае РУУС)
  220. Лебедзева Ірына (дастаўлена ў Маскоўскае РУУС)
  221. Левін Дзмітрый
  222. Левін Юрый
  223. Лелес Сяргей
  224. Леонаў Сяргей
  225. Лепеш Дзмітрый
  226. Летко Дзмітрый
  227. Леўчык Алег (ІЧУ)
  228. Ліпай Ілля
  229. Лісоўскі Павел
  230. Літвінаў Канстанцін (затрыманы ў кавярні Seadog)
  231. Літвінчук Антон
  232. Лобач Максім
  233. Логінаў Андрэй
  234. Ляўковіч Андрэй
  235. Ляўковіч Вераніка
  236. Лява Арцём (журналіст "Белсата", вызвалены з Кастрычніцкае РУУС)
  237. Лугунін Сяргей
  238. Лужынскі Арцём
  239. Маёрава Антаніна
  240. Мазалеўская Святлана
  241. Малаковіч Аляксандр
  242. Маліноўская Вольга (Жодзіна)
  243. Малочка Ягор (Адпраўляюць на Акрэсціна)
  244. Малчанаў Арцём
  245. Малько Сяргей
  246. Мамоцька Уладзімір 
  247. Манько Віктар
  248. Манькоўская Наталля (затрыманая ў кавярні Seadog)
  249. Марозаў Аляксандр
  250. Мартынаў Антон
  251. Мартынаў Аляксандр
  252. Мартынаў Дзяніс
  253. Масальскі Уладзіслаў
  254. Масло Вольга
  255. Маслоўская Ніна
  256. Мацюшаў Міхаіл (затрыманы ў кавярні Seadog)
  257. Махлай Андрэй
  258. Махлай Таццяна
  259. Махнач Антон
  260. Махнач Андрэй
  261. Мірановіч Анастасія
  262. Мішугін Іван
  263. Міхайлаў Сяргей
  264. Млынчык Дзмітрый
  265. Мурашко Дзмітрый
  266. Мурашко Ігар (Фрунзенскае РУУС)
  267. Навіцкі Арцём
  268. Навіцкі Ягор
  269. Наумаў Арцём
  270. Наўроцкі Яўген 
  271. Невмяржыцкі Уладзімір
  272. Несцяровіч Алег
  273. Несцяровіч Сяргей 
  274. Нікіцін Мікіта 
  275. Палійчук Яўген
  276. Палотка Алег 
  277. Панкавец Дзмітрый (журналіст "Нашай Нівы", адпушчаны пасля праверкі дакументаў)
  278. Панкрацьеў Аляксандр 
  279. Паноў Максім
  280. Пастухоў Ігар (вызвалілі)
  281. Парахня Дзмітрый
  282. Пархоменка Юлія
  283. Паўлоўская Васіліса (Акрэсціна)
  284. Паўлюкевіч Сяргей
  285. Пашкевіч Віталь
  286. Петкевіч Святлана
  287. Петруненка Андрэй (Жодзіна)
  288. Пешчанскі Іван
  289. Піпко Вячаслаў
  290. Платко Алег
  291. Плюшчаеў Дзмітрый
  292. Правалінская Наталля (галоўная рэдактарка dev.by, вызвалілі з Кастрычніцкае РУУС)
  293. Пятроў Дзмітрый (Фрунзенскае РУУС)
  294. Пятроўскі Мікіта
  295. Пятровіч Сяргей (затрыманы ў сябе дома)
  296. Пятрусевіч Максім
  297. Радына Аляксей
  298. Ракіцкая Наталля 
  299. Раманоўскі Аляксандр
  300. Раманюк Ілля
  301. Руран Аліна
  302. Руран Іван
  303. Рэзнік Антон
  304. Рэндаў Сяргей
  305. Рэўт Елізавета (дастаўлена ў Маскоўскае РУУС)
  306. Рыхліцкі Аляксандр
  307. Ряўзаў Васіль
  308. Савва Ілля (вызвалены)
  309. Савіч Віктар
  310. Садоўская Вольга (затрымана каля "Зярно", пераведзена ў Жодзіна)
  311. Сакалова Юлія
  312. Сакалоў Альберт
  313. Сакалоў Дзмітрый
  314. Сакалоўскі Міхаіл
  315. Салавей Станіслаў
  316. Сальнікаў Вадзім
  317. Самсонава Ларыса
  318. Самусенка Максім
  319. Санковіч Вераніка з татам (затрыманыя каля "Зярно")
  320. Сасункевіч Дзіяна
  321. Сарвас Аляксандр
  322. Сарвас Дзяніс
  323. Сарокін Анатоль
  324. Саўчук Яўген
  325. Святлоў Максім
  326. Семянчук Мікалай
  327. Сінякевіч Ігар
  328. Славуцкі Яўген
  329. Сліж Сяргей (Жодзіна)
  330. Смашны Дзмітрый
  331. Смолік Дзмітрый
  332. Сокалаў Альберт
  333. Спіцын Аляксей 
  334. Станкевіч Ігар
  335. Старавойтаў Сяргей
  336. Сузько Уладзімір
  337. Сувораў Сяргей (затрыманы каля "Зярно")
  338. Сучкевіч Артур
  339. Сухадолава Аэліта
  340. Сяліцкая Святлана
  341. Сямёнаў Максім
  342. Сяргеенка Дзіна (вызвалена)
  343. Сярова Марыя (вызваляюць з Фрунзенскага РУУС)
  344. Таболіч Ірына
  345. Такарчук Арцём (вызвалены)
  346. Тамашэўскі Уладзіслаў
  347. Татур Юрый
  348. Тоесцева Галіна
  349. Токун Аляксей
  350. Трафімовіч Багдан
  351. Труноў Уладзімір (затрыманы ў Драздах)
  352. Трыгубка Дзмітрый (дастаўлены ў Маскоўскае РУУС)
  353. Уласевіч Екацярына (ЦІП)
  354. Уласевіч Святлана (ЦІП)
  355. Федасеенкаў Андрэй
  356. Фёдарцаў Канстанцін
  357. Філімонава Ганна
  358. Філіпеня Міхаіл (вызвалены)
  359. Філон Сяргей ( Акрэсціна)
  360. Франкоў Мікалай
  361. Францэвіч Віталь
  362. Хасіневіч Вячаслаў
  363. Халасцякоў Уладзімір
  364. Харытонаў Дзяніс
  365. Хахлова Вераніка
  366. Хрыповіч Анастасія (вызвалена)
  367. Хрыповіч Ілля (Жодзіна)
  368. Хрысцініч Антон (дастаўлены ў Маскоўскае РУУС)
  369. Цайко Ілля
  370. Цароў Аляксандр
  371. Цвіль Анатоль
  372. Цвірбут Юлія
  373. Цэгалка Іван
  374. Цітоў Канстанцін
  375. Ціхановіч Максім
  376. Цыбульскі Артур
  377. Цяплова Ганна (вызвалена)
  378. Чабатарова Майя (вызвалена)
  379. Чабатароў Павел (Жодзіна)
  380. Чальцоў Данііл
  381. Чарноцкая Юлія
  382. Чарнікова Надзея
  383. Чурык Мікіта
  384. Чубрык Мікіта (Жодзіна)
  385. Чуй Аляксей (Жодзіна)
  386. Чэркас Ганна
  387. Чэртарыжская Екацярына
  388. Чыбісаў Максім
  389. Чыжэўскі Венемін (дастаўлены ў Маскоўскае РУУС)
  390. Чыжэўскі Іосіф (дастаўлены ў Маскоўскае РУУС)
  391. Чыстата Сяргей 
  392. Чыстоў Сяргей
  393. Чысты Дзяніс
  394. Чысцякова Юлія
  395. Шабан Андрэй
  396. Шаблоўскі Андрэй
  397. Шагойка Кірыл
  398. Шалейка Аксана
  399. Шашок Ілона
  400. Шальпук Кірыл
  401. Шалуха Таццяна
  402. Шаматаў Юрый
  403. Шамкаловіч Юрый (дастаўлены ў Маскоўскае РУУС)
  404. Шахматаў Юрый
  405. Шнур Дзяніс
  406. Шпак Сяргей
  407. Шпакоўскі Іван
  408. Шпец Уладзімір
  409. Шумскі Аляксандр (Жодзіна)
  410. Шурхай Аляксей
  411. Шчаглоў Вадзім
  412. Шэко Дзяніс
  413. Шэпеленка Ганна
  414. Шэўчык Віталь
  415. Шыдлоўскі Павел
  416. Шырко Юрый
  417. Эрэшоў Раман
  418. Юданаў Юрый
  419. Юрэнка Валянцін
  420. Якубенка Максім
  421. Янкоўская Паліна (вызвалена)
  422. Ягораў Ягор
  423. Якімовіч Сяргей
  424. Яновіч Ілля
  425. Яхненка Аляксей
  426. Яхненка Ганна

Затрыманні 13 верасня ў рэгіёнах:

  1. Агурэцкая Ірына (Бабруйск)
  2. Агурэцкі Мікола (Бабруйск)
  3. Акуліч Уладзімір (Калінкавічы)
  4. Аларь Артур (Гродна)
  5. Аларь (Чарнікова) Надзея (Гродна)
  6. Аліагаеў Карым (Гомель)
  7. Анікеенка Віктар (Гомель)
  8. Астафьева Ганна (Гомель, вызвалена)
  9. Ашыралыеў Іван (Гродна)
  10. Бабарыка Геннадзь (Гродна)
  11. Бабрыенка Антон (Мозыр)
  12. Балдзін Яўген (Гомель, ІЧУ)
  13. Баранаў Вячаслаў (Наваполацк)
  14. Бараноўская Паліна (Гомель, ІЧУ)
  15. Барсукоў Міхаіл (Гомель)
  16. Бераснёў Павел (Маладзечна)
  17. Брылеўскі Уладзіслаў (Бабруйск)
  18. Булай Таццяна (Гродна)
  19. Бульская Аксана (Калінкавічы, вызвалена)
  20. Варановіч Вадзім (Брэст)
  21. Голуб Алена (Брэст)
  22. Голуб Сяргей (Брэст)
  23. Грыгарэнка Кірыл (Гомель)
  24. Гудулін Аляксей (Гродна)
  25. Дарашук Марына (Брэст)
  26. Дварняк Аксана (Гомель)
  27. Дзегцярова Екацярына (Гомель)
  28. Драбышэўская Марына (Гомель, журналістка)
  29. Дуброўская Вікторыя (Гомель)
  30. Евневіч (Гомель, ІЧУ)
  31. Ежова (Гомель, ІЧУ)
  32. Ефрэменка Алег (Віцебск)
  33. Занько Антон (Брэст, Ленінскае ІЧУ, пратакол па арт. 23.34 КаАП)
  34. Зуеў Андрэй (Наваполацк)
  35. Зьянаў Дзмітрый (Гомель)
  36. Іванюк Андрэй (Брэст)
  37. Іванюк Яўген (Брэст)
  38. Кабялка Антон (Гомель)
  39. Каліна Іван (Гомель, ІЧУ)
  40. Кавалькоў Аляксандр (Гомель)
  41. Канавал Аляксандр (Гомель)
  42. Касавараў Аляксей (Гомель)
  43. Касавараў Сяргей (Гомель)
  44. Катко Міхаіл (Брэст)
  45. Каракіна Вольга (Гродна, вызвалена з пратаколам па ч. 1 арт. 23.34 КаАП)
  46. Касенка Дзмітрый  (Віцебск, ІЧУ)
  47. Катко Міхаіл (Брэст)
  48. Кашпанаў Аляксандр (Брэст)
  49. Каштэлян Наталля (Гродна)
  50. Кісялевіч Ігар (Гродна)
  51. Крымоўскі Аляксей (Маладзечна)
  52. Кудлаева Вольга (Пінск)
  53. Курганаў Дзмітрый (Брэст)
  54. Леонаў Артур (Магілёў)
  55. Лісейчыкаў Дзяніс (Гомель, ІЧУ)
  56. Літвін Валянціна (Пінск)
  57. Літвін Марына (Пінск)
  58. Літвін Марыя (Пінск, непаўнагадовая, вызвалена)
  59. Лявончык Раман  (Салігорск, прадстаўнік стачкама ААТ "Беларуськалій". Дастаўлены ў Салігорскае РАУС)
  60. Ляшкевіч Вячаслаў (Брэст, затрыманы а 6-й раніцы за расклеіванне ўлётак)
  61. Макарэвіч Уладзімір (Брэст)
  62. Мархасеў Арцём (Бабруйск)
  63. Мельнік Андрэй (Гомель, ІЧУ)
  64. Мігай Ірына (Гомель)
  65. Міхеева Марына (Калінкавічы, вызвалена)
  66. Міхееў Мікалай (Калінкавічы, ІЧУ)
  67. Муравіцкі Аляксандр (Гомель)
  68. Мушынскі Андрэй (Брэст)
  69. Навіцкі Уладзіслаў (Брэст)
  70. Навіцкая Юлія (Гродна, вызвалена да суда)
  71. Наумаў Яўген (Брэст, ІЧУ Ленінскага раёна)
  72. Панцыр Васіль (Брэст)
  73. Пакрышкін Уладзімір (Віцебск)
  74. Пахомаў Павел (Гомель)
  75. Петрова Ірына (Магілёў)
  76. Прадко Лідзія (Гродна)
  77. Пугачоўская Марына (Гомель, ІЧУ)
  78. Радзькова Алена (Наваполацк)
  79. Раманаў Аляксей (Гомель, вызвалены)
  80. Рудэнка Аляксей (Гомель)
  81. Сабалеўскі Алесь (Магілёў, журналіст 6tv.by)
  82. Салодкі Сяргей (Гомель)
  83. Саўчук Паліна (Брэст)
  84. Саўчук Сяргей (Брэст)
  85. Скідан Марыя (Гомель)
  86. Сковбель Дана (Гомель)
  87. Сідарук Аляксандр (Брэст)
  88. Смолік Дзмітрый (Смаргонь)
  89. Судас Мікалай (Калінкавічы, ІЧУ)
  90. Святошчык Васіль (Пінск)
  91. Таранок Людміла і яе сын (Гродна. Сілавікі затрымалі ноччу)
  92. Таскін Дзяніс
  93. Філатаў Вадзім (Брэст, Ленінскае РУУС)
  94. Ханевіч Аляксандра (Гродна)
  95. Харужы Уладзімір (Гомель)
  96. Хмараў Сяргей (Наваполацк)
  97. Худзякоў Андрэй (Брэст)
  98. Цалко Андрэй (Брэст)
  99. Чаркасаў Сяргей (Салігорск, сустаршыня стачкама ААТ "Беларуськалій")
  100. Эсьман Грыгорый (Гомель)
  101. Шур Мікіта (Мозыр)
  102. Шэйма Мікалай (Баранавічы)

Калі вас ці вашых блізкіх затрымалі, паведамляйце нам праз тэлеграм-бот @viasna_bot ці на гарачую лінію:

  • +375 29 841 39 81
  • + 375 17 377 55 40
  • @ViasnaSOS і @SOSviasna - тэлеграм

Кантакты рэгіянальных прадстаўнікоў "Вясны"


Жаночы марш у Мінску: масавыя затрыманні (спіс)

У 15 гадзін на плошчы Свабоды ў Мінску пачаўся чарговы Жаночы марш. Тут паспелі сабрацца некалькі тысяч жанчын. Аднак сілавікі падагналі аўтазакі і сталі жорстка затрымліваць і разганяць удзельніц.

Апошнія навіны

Партнёрства

Сяброўства