УВАГА! ЧАСТКА ЗАТРЫМАНЫХ Ў НОЧ З 23 на 24 ЗНАХОДЗЯЦЦА Ў СІЗА г, ЖОДЗІНА. (Сьпіс затрыманых працягвае ўдакладняцца, абноўлены 26 сакавіка ў 17.15) ДЗЯЖУРНЫ ТЭЛЕФОН, ПА ЯКІМ МАГЧЫМА АТРЫМАЦЬ ІНФАРМАЦЫЮ па Жодзіна: 8-017 75-33-444 Тэлефон дзяжурнага ГУУС МІНГАРВЫКАНКАМА 227-02-21, 229-41-71, 229-41-71, 227-02-21 (прыёмная), тэл. сьпецпрыёмніка Акрэсьціна 270-91-42 Частка затрыманых (6 аўтобусаў) была перавезена ў Жодзіна. Тэлефоны ў Жодзіна: 8-017 75-35-461; 8-017 75-36-262

2006 2006-03-25T10:00:00+0200 1970-01-01T03:00:00+0300 be Праваабарончы цэнтр «ВЯСНА» Праваабарончы цэнтр «ВЯСНА»
Праваабарончы цэнтр «ВЯСНА»

Сьпіс затрыманых ў ноч з 23 на 24 сакавіка на Кастрычніцкай (удакладняецца, абноўлены 25 сакавіка ў 12.50)
(Сьпіс няпоўны і працягвае ўдакладняцца)


1. Абраменка Мікіта суд Партызанскага раёну, суддзя Пыкіна -- 10 сутак
2. Агароў Антон -- 10 стуак (Партызаскі суд)
3. Адамовіч Аляксей
4. Адамовіч Пётр -- 10 сутак
5. Адзінцоў Андрэй -- 7 сутак, суд Заводскага раёну
6. Алябьеў Аляксандр Суд Партызанскага раёну, суддзя
7. Арлоў Багдан -- 10 сутак
8. Арлоў Віктар адвезены ў Жодзіна
9. Арэшка Дзяніс (Першамайскі суд)
10. Аўдзейчык -- 10 сутак
11. Афнагель Яўген -- 5 сутак Партызанскі суд
12. Ахмадаева Ю.Ф., 1987
13. Бабіч Надзея
14. Багданаў Станіслаў
15. Бакур Юры
16. Ваўкавец Яўген -- 7 сутак
17. Баранаў Андрэй --10 сутак
18. Баранчук О.В., 1987
19. Баранчук Тацяна
20. Барысевіч -- 5 сутак
21. Баталаў Мікіта
22. Батуеў Павел -- 10 сутак
23. Батура Надзея - 5 сутак (суд Заводскага раёну)
24. Безматерных ?#152;.А., 1987
25. Безматерных Кацярына
26. Бенедыктаў Іван -- 5 сутак
27. Берніковіч Яраслаў -- 7 сутак
28. Більдзюк
29. Болонкина Ю.В., 1986
30. Будай -- 5 сутак
31. Бужеленко Л.В., 1966
32. Буйніцкі Дзяніс
33. Бурак Іна
34. Бялевіч Сяргей
35. Бялько (Цэнтральны суд)
36. Ваніна Тацяна
37. Васілеўскій Аляксандр
38. Васількавак
39. Вашкавец Яўген
40. Вашкевіч Дзяніс --15 сутак
41. Вашкевіч Марына
42. Венско Дзьмітры
43. Вераб'еў Сяргей
44. Віткоўская Таня
45. Власенко Т.А., 1981
46. Волчек ?#152;.А., 1984
47. Всевнік
48. Вяроўскі -- Першамайскі суд
49. Габрыельчык Іна - з пятніцы занходзіцца ў г. Жодзіна
50. Гавака Віктар --10 сутак
51. Газізаў Цімур
52. Гайдук Т.Ю., 1986
53. Гайдук Юліян -- 7 сутак (арт 156, КаАП)
54. Гарадзінскі Аляксей
55. Гаранюк
56. Гарачка Зьміцер
57. Гарэлік Сяргей (да суда знаходзіцца ў Жодзіна)
58. Гізун Алесь (167-1) Савецкі суд
59. Глезін Эдуард
60. Граблеўскі Алег -- 10 сутак, суд Партызанскага раёну
61. Грань -- 10 сутак суд Партызанскага раёну, суддзя Трубнікаў
62. Грубіч Алег
63. Грудзько Тацяна
64. Грынчык Віктар -- утрымліваецца ў СІЗА г.ЖОДЗІНА
65. Грышан Тацяна
66. Грышкевіч Віктар -- 5 сутак
67. Гудзілін Сяржук - 15 сутак
68. Гусакова Станіслава
69. Давідовіч Васіль -- 15 сутак
70. Дарагаўцаў Аляксандр
71. Дарафеева Анастасія
72. Дашкевіч Зьміцер -- 15 сутак
73. Дедок Т.Н., 1985
74. Дземідовіч Яўген
75. Дземчонак Натальля
76. Дзівіна Марыя
77. Дзядзіч Іна
78. Дзянісава Паліна -- 10 сутак
79. Дзячкоў Алег
80. Дубовік -- 10 сутак
81. Дулуб Н.П., 1983
82. Дызун Аляксандр -- асуджаны Савецкім судом
83. Лавуа Фрэдэрык (грамадзянін Канады, журналіст) -- 15 сутак
84. Дэпрыз Аляксандр (Партызанскі суд)
85. Евдокимова Л.А., 1977
86. Ееўнік Віктар
87. Ёлкіна Ксенія (непаўнагадовая, адпусьцілі)
88. Еўціхіеў - суд Партызанскага раёну, суддзя Барысёнак -- 5 сутак
89. Жалезка Каця
90. Жалинская Е.В., 1982
91. Жалинская С.Г., 1961
92. Жизневская А.Г., 1987
93. Жлоба С
94. Жых Зьміцер
95. Завадская ?#152;.Ю., 1986
96. Завесьніцкі Яўген -- 5 сутак Заводскі суд
97. Зайцаў -- 7 сутак (Заводскі суд)
98. Залатар Аляксандр
99. Залескі Мікіта -- 15 сутак
100. Зенько Вадізм не арыштаваны
101. Знак Максім -- з пятніцы знаходзіцца ў Жодзіна
102. Золатаў Ціхан -- 15 сутак, знаходзіцца на Акрэсьціна, выходзіць 8 красівіка ў 3. 15 раніцы.
103. Зорын Уладзімір
104. Зуеў Андрэй
105. Зюкаў Дзяніс
106. Зялінская Дар'я
107. ?#152;ванова Е.А., 1987
108. Іванова Іна
109. Іванюк Яўген
110. Ігнацьева Алена (непаўнагадовая, адпусьцілі)
111. Ількевіч Сяргей -- 10 сутак
112. Ільлін Мікола
113. Іназемцаў Даніла
114. Кавалёнак Віталь --10 сутак
115. Кавалёнак Мікола
116. Кавалеўская Надзея
117. Кавальчук Артур - 15 сутак
118. Казак Е.В., 1986
119. Казлоў Яўген
120. Казлоўскі Алег
121. Казлоўскі Зьміцер
122. Казулін Аляксандр Уладзіміравіч (не кандыдадат ў прэзідэнты, пляменьнік) -- Суд Партызанскага раёну, суддзя Аўдзейчык -- 7 сутак і Казулін Аляксей (пляменьнік)-- 10 сутак
123. Кандрусевіч Уладзімір -- суд Савецкага раёну -- асуджаны невядома наколькі
124. Каралёнак Мікола - 15 сутак
125. Каральчук Аляксей
126. Карбановіч Сергей -10 сутак (Першамайскі суд)
127. Карбінскі Віталь
128. Карноў Дзяніс - 7 сутак
129. Карона Яўгенія (непаўнагадовая, адпусьцілі)
131. Кастэнка Дар'я
132. Касцюк Ганна
133. Касьцюк Тацьцяна
134. Качэўскі (Цэнтральны суд)
135. Кірэеў Віктар
136. Клецаўка Кацярына
137. Клімутко Іна
138. Ковалевская Н.В., 1986
139. Козел Андрэй
140. Конаш Аляксандр
141. Конаш Аляксей - 167-1 Савецкі суд 10 сутак
142. Копаць Алесь -- 7 сутак
143. Корж Максім - 10 суток
144. Корсак О.С., 1987
145. Коршун А.Е., 1988
146. Костенко Д.В., 1981
147. Костюк Т.В., 1979
148. Кошаль Аляксей
149. Красноў Мікіта -- 7 сутак
150. Красячкоў Віталь
151. Краўчонак Аляксандр -- 5 сутак Заводскі суд
152. Кривоносова Н.К., 1955
153. Кривоносова О.А., 1985
154. Кручок Ксенія -- 7 сутак
155. Ксяндзоў Кірыл
156. Куваев Алексей
157. Кудзянава Яўгенія
158. Куніч Зьміцер
159. Купчанка Вера
160. Курцоў Глеб -- 10 сутак
161. Курыловіч Паліна (непаўнагадовая, адпусьцілі)
162. Курьянова Е.С., 1985
163. Куўшынава Тацяна
164. Куўшынаў Аляксандр
165. Кучынскі --10 сутак
166. Лавінская Тацяна
167. Лавренович Я.Т., 1985
168. Лантух Аляксандр (Савецкі суд)
169. Лапцёнак Зьміцер
170. Ларына Тацяна
171. Лаўрэновіч Яна
172. Лацінскі Сяргей
173. Лашук Аляксей -- 13 сутак Першамайскі суд
174. Левадовіч Васіль -- 15 сутак
175. Леонова С.?#152;., 1983
176. Лешчоў Партызанскага раёну, суддзя Лебедзь -- 10 сутак
177. Лістахаў Дзьмітры - 10 сутак 167-1 Савецкі суд
178. Лукін Павел
179. Лук'яненка Арцём
180. Лысюк -- 10 сутак Партызанскага раёну, суддзя Трубнікаў
181. Лява Арцём -- 15 сутак (Фрунзенскі суд)
182. Лявонава Сьвятлана
183. Ляшчоў Антон -- 10 сутак
184. Мазур Алесь -- 7 сутак
185. Малыщицкая В.В., 1960
186. Манцэвіч Надзея
187. Мацук Дзьмітрый -- 10 сутак
188. Марчык Сяржук
189. Мацкойць сяргей
190. Мацьвееў Руслан (непаўнагадовы, адпусьцілі)
191. Машкевіч Марыюш
192. Місюк -- 10 сутак (суд Партызанскага раёну)
193. Міхіёнак Сяргей
194. Мурадава Анна
196. Мурашка Сяргей -- 7 сутак
197. Мурыдова Д.Л., 1987
198. Нарель Н.А., 1985
199. Нарэль Натальля
200. Наскоў Міхаілі
201. Неткачоў Яўген
202. Новик Ж.Н., 1975
203. Нядбаева Тацьцяна
204. Падалінскі Ігар -- 15 сутак (Фрунзенскі сул)
205. Падрабінек Аляксандр --да панядзелка арыштаваны
206. Паршын Іван -- 10 сутак
207. Паўленка Дзьмітры -- 15 сутак (савецкі суд , 167-1)
208. Пахучы Юры -- 5 сутак
209. Пачобут Стас
210. Пашынок (Цэнтральны суд)
211. Пашыток -- 10 сутак (Заводскі суд)
212. Пеляпат Алена -- 7 сутак (Заводскага раёну)
213. Пералыгін -- 10 сутак
214. Пілаць Міхаіл -- 15 сутак
215. Піляева маша
216. Пісарчык Сяргей (Партызанскі суд)
217. Плаксіцкі Аляксандр -- 3 сутак
218. Платонаў Арцём (непаўнагадовы, адпусьцілі)
219. Полевикова В.Т., 1956
220. Пракацень
221. Пулынка
222. Пячэрскіх Юры
223. Рабыкін Кірыл -- 5 сутак
224. Рагачоў Зьміцер (Жодзіна) -- 15 сутак
225. Радына Алена
226. Радыно Е.Л., 1983
227. Раманцоў Уладзімір
228. Расолька Кірыл (Партызанскі суд)
229. Рахманаў
230. Репека - 10 сутак Партызанскага раёну, суддзя Трубнікаў
231. Ругайны Віталь
232. Рудович А.А., 1987
233. Рудовіч Аксана
234. Рэзьнікаў --10 сутак
236. Савіцкі Павел --10 сутак
237. Савченкова Е.В., 1986
238. Садоўскі І
239. Таня (не арыштаваная)
240. Салавей Ігар -- 10 сутак (суд Партызанскага раёну, суддзя Аўдзейчык)
241. Салодкі
242. Сасноўскі Антон
243. Саўчанкава Валерыя
244. Сахарук В.А., 1985
245. Свідзерскі Сьцяпан
246. Свірыдовіч Антон -- суд Савецкага раёну -- 12 сутак
247. Северина Т.Ю., 1985
248. Северын Тацяна знаходзiцца у пункце аховы па Старабарысаускiм тракце (каля аддома) Суда яшчэ не было, магчыма, будзе заутра ранiцай
249. Семчонак Натальля
250. Сенчанка Аксана -- 15 сутак
251. Сергіенка Аксана
252. Сечко Натальля -- 7 сутак арышту, знаходзіцца ў Жодзіна
253. Силкова В.В., 1954
254. Сідаровіч Ала
255. Сідаровіч Андрэй
256. Сількевіч П
257. Сінкевіч Аляксандр -- 10 сутак
258. Сінкевіч Надзея -9 сутак
259. Сінькевіч Павел - 10 сутак
260. Сіўчык Вечаслаў
261. Скарабагаты Арцём -- 15 сутак
262. Скарабагаты Леанід
263. Смок Вадзім
264. Сныткіна Вольга
265. Стральцоў Алесь -- 10 сутак
266. Стаховская Н.П., 1983
267. Столяр Антон -- 15 сутак (Фрунзенскі суд)
268. Субач Суд Партызаскага раёну, суддзя Барысёнак -- 7 сутак
269. Сычугова Надзея
270. Сьвірыдовіч Антон -- Савецкі суд (167-1)
271. Сьнітко Тацяна -- жуналістка, маці дваіх дзяцей, адвезена ў Жодзіна
272. Сьцепанцоў Іван
273. Сяргееў Павел
274. Талапіла Юры
275. Талстой (партызанскі суд) -- 15 сутак
276. Тамковская С.?#152;., 1985
277. Тарасова Н.В., 1982
278. Титова Л.С., 1986
279. Тамілін Ян
280. Уласенка Тацяна
281. Усьценко Канстанцін
282. Фінькевіч Павал
283. Фурс Е.С., 1986
284. Харламчук Павел -- Цэнтральны суд -- 10 (?) суатк
285. Хило З.М., 1955
286. Хмялеўскі Аляксей -- 10 сутак
287. Церах Сяргей -- 7 сутак
288. Ціхановіч -- 10 сутак суд Партызанскага раёну, суддзя Пыкіна
289. Цукрэнка -- 5 сутак
290. Цурупанаў Валадар - 10 сутак
291. Цялегін -- 5 сутак (Заводскі)
292. Чамерка Алег
293. Чарноў -- 10 сутак (Перашмайскі)
294. Чуешова Юлія
295. Чыжык Міхась -- 5 сутак
296. Чырэйка Аляксандр -- 15 сутак
297. Чахоўская Анстасія
298. Шаблаеў Уладзімір -- 15 сутак 167, 1 Савецкі суд
299. Шалайка Руслан -- 5 сутак, выходзіць 29 сакавіка ў 3.40
300. Шандовіч Тацяна
301. Шатерова А.В., 1987
302. Шедко Яўген
303. Шитикова К.В., 1975
304. Шмелёў Сяргей
305. Шмыгаў Віктар -- 7 сутак (суд Заводскага раёну
306. Шмыкаў -- 7 сутак
307. Шумарў Андрэй -- 15 сутак
308. Шумовіч Юры
309. Шчарбінскі Ілья -- 10 сутак (Першамайскі)
310. Шчэло Зоя
311. Шышнеўская Іна
312. Шэйко Дзяніс
313. Юркоў Андрэй
314. Юхновіч Дзяніс
315. Ягораў Юры -- 10 сутак, Ленінскі суд
316. Якаўлеў Ігар --10 (Цэнтральны суд)
317. Якаўцаў -- суд Партызанскага раёну, суддзя Пыкіна
318. Якіменка Яўген
319. Ямайкина Ж.?#152;., 1980
320. Янкевіч Кацярына
321. Ярашэвіч Іра (Ярашэвіч)
322. Яскеўскі Даніла -- 10 сутак (Партызанскі суд)
323. Яцко Віталь -- 10 сутак (Заводскі суд)
324. Казначэеў Вадзім
325. Рудзянкоў Гарры Аляксандравіч (1935 г.н. знаходзіцца ў Жодзіна, суд адбудзецца ў панядзелак у судзе Цэнтральнага рёну г. Мінска
326. Канаплёў Арсені
327. Раковіч Аляксей
328. Глушакоў Юры
329. Харланчук - 10 сутак
330. Пажыган Аляксандар
331. Чэбан Максім
332. Валкавец Яўген
333. Кузьняцоў Зьміцер
334. Шчэрбаў Раман
335. Пірэйка Аляксандар
336. Новікаў Алексей
337. Качанаў Андрэй
338. Зубок Аляксей
339. Красуцкі Сяргей
340. Абразцоў Зьміцер
341. Земчанка Натальля
342. Сенько Валера
343. Шыла Валера
344. Ткачэнка Кацярына
344. Салаўеў Зьміцер (Магілёў) - 10 сутак
345. Кузьняцоў Зьміцер
346. Казлова Натальля
347. Фамін Андрэй (да суда знаходзіцца ў Жодзіна)
348. Буракоў Алесь
349. Пінчук Віктар - 10 сутак
350. Сенько Віктар - 7 сутак (Акрэсьціна)
351. Шаблінскі Іван - 12 сутак (Акрэсьціна)
352. Казначэеў Вадзім (да суда знаходзіцца ў Жодзіна)
353. Пінчук Віктар - 10 сутак
354. Вішнеўскі Валеры (да суда знаходзіцца ў Жодзіна)
355. Шчэрбаў Раман - 11 сутак (Акрэсьціна)
356. Шыла Валера (Баранавічы) - (да суда знаходзіцца ў Жодзіна)
357. Палойка Зьміцер (Баранавічы) - (да суда знаходзіцца ў Жодзіна)
358. Кароль Деніс
359. Станкевіч Дзяніс (да суда знаходзіцца ў Жодзіна)
360. Равуцкі Уладыслаў
361. Цімафеў Мікалай
362. Ванчук Аляксандр -- 10 сутак
363. Рамановіч Аляксандр (з Пінску)
364. Чыж Мікалай
365. Асіпенка Аляксей
366. Пугач Дзяніс
367. Усенок Канстанцін -- 10 сутак
368. Лабанаў Яўген
369. Раманоўскі Сяргей
370. Арціменка Канстанцін
371. Навуменка Яраслаў
372. Трэзубаў Андрэй -- 15 сутак, занходзіцца на Акрэсіцна, асджаны судом Фрунўенскага раёну
373. Хіло Мікалай
374. Мітрафанаў А. -- Жодзіна
374. Земчонак Натальля - Жодзіна
375. Гізун Жана
376. Русанаў Ігар
377. Прохараў Павал -- 5 сутак
378. Паўроз Мікіта
379. Пачобут Стас - 10 сутак

Список женщин, находящихся в УВД Минрайисполкома по адресу Фр. Скорины, 20 (бывший Староборисовский тракт, 20)

На гэты момант усе яны знаходзяцца там, суды верагодна адбудуцца ў панядзелак.

Ахмадаева Ю.Ф., 1987
Бабич Н.Е., 1980
Баранчук О.В., 1987
Безматерных ?#152;.А., 1987
Болонкина Ю.В., 1986
Бужеленко Л.В., 1966
Бурак ?#152;.В., 1987
Вашкевич М.?#152;., 1987
Витковская Т.?#152;., 1983
Власенко Т.А., 1981
Волчек ?#152;.А., 1984
Гайдук Т.Ю., 1986
Дедок Т.Н., 1985
Дулуб Н.П., 1983
Евдокимова Л.А., 1977
Жалинская Е.В., 1982
Жалинская С.Г., 1961
Жизневская А.Г., 1987
Завадская ?#152;.Ю., 1986
?#152;ванова Е.А., 1987
Казак Е.В., 1986
Климутко ?#152;.А., 1986
Ковалевская Н.В., 1986
Корсак О.С., 1987
Коршун А.Е., 1988
Костенко Д.В., 1981
Костюк Т.В., 1979
Кривоносова Н.К., 1955
Кривоносова О.А., 1985
Кувшинова Т.Н., 1953
Курьянова Е.С., 1985
Лавренович Я.Т., 1985
Леонова С.?#152;., 1983
Малыщицкая В.В., 1960
Мурыдова Д.Л., 1987
Нарель Н.А., 1985
Новик Ж.Н., 1975
Полевикова В.Т., 1956
Радыно Е.Л., 1983
Рудович Аксана А., 1987
Савченкова Е.В., 1986
Сахарук В.А., 1985
Северина Т.Ю., 1985
Сергиенко О.В., 1985
Силкова В.В., 1954
Сныткина О.А., 1986
Стаховская Н.П., 1983
Тамковская С.?#152;., 1985
Тарасова Н.В., 1982
Титова Л.С., 1986
Толопило Е.В., 1984
Фурс Е.С., 1986
Хило З.М., 1955
Чеховская А.Ю., 1986
Чуешова Ю.А., 1983
Шатерова А.В., 1987
Шитикова К.В., 1975
Ямайкина Ж.?#152;., 1980
Янкевич Е.?#152;., 1985

Апошнія навіны

слухаць Радыё рацыя Міжнародная федэрацыя правоў чалавека Беларуская Інтэрнэт-Бібліятэка КАМУНІКАТ Грамадзкі вэб-архіў ВЫТОКІ Антидискриминационный центр АДЦ 'Мемориал' Prava-BY.info Беларускі Праўны Партал Межрегиональная правозащитная группа - Воронеж/Черноземье
Московская Хельсинкская группа
Молодежное Правозащитное Движение
amnesty international