21-24 сакавіка ў Мінску суды вынесьлі жорсткія рашэньні. Вядомыя наступныя вынікі судоў:

2006 2006-03-24T10:00:00+0200 1970-01-01T03:00:00+0300 be Праваабарончы цэнтр «ВЯСНА» Праваабарончы цэнтр «ВЯСНА»
Праваабарончы цэнтр «ВЯСНА»

21-23 сакавіка ў Мінску суды вынесьлі жорсткія рашэньні. Вядомыя наступныя вынікі судоў:
1. Адамовіч Андрэй - 10 сутак асуджаны 23 сакавіка судом Цэнтральнага раёну)
2. Алейнік Віталь - 10 сутак асуджаны судом Кастычніцкага раёну (суддзя Германовіч)
3. Алейнік Юры - адпусьіцілі, выдалі павестку
4. Александровіч Вадзім - 10 сутак асуджаны судом Заводскага раёну
5. Дабравольскі Аляксандр - 10 сутак асуджаны судом Фрунзенскага раёну
6. Карапыш Аляксандр - 10 сутак
7. Амбрасовіч Павел - 15 сутак, арт. 167.1, суд Фрунзенскага раёну, суддзя Бабкіна
8. Амелін Аляксандр -10 сутак (арт. 156 ) асуджаны 22 сакавіка судом Савецкага раёну
9. Андросаў Уладзіслаў - штраф 1 базавая велічыня.
10. Аніскевіч Кацярына - 10 сутак асуджаны судом Фрунзенскага раёну
11. Анушкевіч Віталь - 10 сутак асуджаны судом Кастрычніцкага раёну, (суддзя Германовіч).
12. Арцёменка Канстанцін - 10 сутак (арт 167.1), асуджаны 22 сакавіка судом Савецкага раёну
13. Астраверхаў Валеры - 7 сутак асуджаны судом Заводскага раёну
14. Бабінцава Сьвятлана - 7 сутак, прысуд заменнены на штраф 2 базавыя велічыні
15. Бабіцкі Сяргей - 10 сутак асуджаны судом Кастрычніцкага раёну, (суддзя Германовіч)
16. Бабіцкі Ян - 7 сутак
17. Барысевіч Алег - 12 сутак, асуджаны 23 сакавіка, суд Першамайскага раёну (суддзя Ананіч Алена)
18. Баярын Міхась - 12 сутак
19. Бірук Яўген - 10 сутак
20. Борын Алег - 10 сутак асуджаны 23 сакавіка, судом Савецкага раёну
21. Браднеўскі Валеры (арт. 156) асуджаны 22 сакавіка судом Савецкага раёну - 10 сутак
22. Буклей Аляксей - 12 сутак, суд Фрунзенскаг раёну
23. Буракоў Аляксандр - 7 сутак
24. Бурылюк Віктар - 15 сутак
25. Ваўчок Іван - 15 сутак, суд Фрунзенскага раёну, суддзя Бабкіна
26. Варахоб Аляксандр - 10 сутак асуджаны 23 сакавіка судом Савецкага раёну
27. Васіленка Анастасія - 3 сутак
28. Вахрамееў Раман - 10 сутак (асуджаны 23 сакавіка судом Цэнтральнага раёну)
29. Віктаровіч Канстанцін - 15 сутак
30. Вінакураў Андрэй (арт 167, 1) асуджаны 22 сакавіка судом Савецкага раёну - 10 сутак
31. Галавань Юры -асуджаны на штраф 2 базавыя адзінкі
32. Галембіеўскі Павел - 10 сутак асуджаны 23 сакавіка судом Савецкага раёну
33. Галіноўскі Зьміцер - 5 сутак
34. Гаўрылаў Алег - 10 сутак асуджаны судом Ленінскага раёну
35. Гец Віталь - 10 сутак, арт.176.1 асуджаны судом Партызанскага раёну, суддзя Пратасавіцкая Н. С.
36. Грабавы Уладзіслаў - 15 сутак, арт. 167.1
37. Грыбовіч Дзьмітры - 10 сутак асуджаны судом Кастрычніцкага раёну, (суддзя Германовіч)
38. Гулько Антаніна - 10 сутак
39. Дарафейчук Ірына - 7 сутак (арт 156) асуджаны 22 сакавіка судом Савецкага раёну
40. Дземчанка Вольга (журналіст газета "Однако") - штраф 20 базавых велічынь, джаная судом Кастрычніцкага раёну, г. Мінска (суддзя Пратасавіцкая),
41. Дзенісевіч Андрэй - 10 сутак асуджаны судом Цэнтральнага раёну (Акрэсьціна)
42. Дзюба Дзяніс 10 сутак (арт. 156, дробнае хуліганства), асуджаны судом Цэнтральнага раёну, суддзя Аляксей Бычко
43. Дзюк Юры - 10 сутак асуджаны судом Цэнтральнага раёну
44. Дынько Андрэй -10 сутак (арт. 156), асуджаны 22 сакавіка судом Савецкага раёну
45. Ефімовіч Юлія - 7 сутак, асуджаная 23 сакавіка, судом Першамайскага раёну
46. Жаніхоў Іван - 12 сутак (асуджаны 23 сакавіка судом Першамайскага раёну)
47. Жароў Уладзімір - 15 сутак (асуджаны судом Маскоўскага раёну)
48. Жаўток Кірыл - 10 сутак (асуджаны судом Партызанскага раёну)
49. Жлутка Алег - 15 сутак (асуджаны судом Фрунзенскага раёну)
50. Захарэвіч Уладзімір - - 10 сутак (арт. 156), асуджаны 22 сакавіка судом Савецкага раёну
51. Золатаў Арцём - 10 сутак
52. Зуеў Андрэй -15 сутак асуджаны 23 сакавіка судом Першамайскага раёну
53. Кавалёва Анастасія - 3 сутак (арт.156), асуджаная 22 сакавіка судом Савецкага раёну
54. Казак Уладзімір - 10 сутак
55. Кандрашоў Міхаіл - 15 сутак асуджаны 23 сакавіка судом Цэнтральнага раёну
56. Каспер Юля -
57. Касько Сяргей -15 сутак
58. Катаўсаў Андрэй - 15 сутак
59. Каўбаска Валеры - 10 сутак
60. Кебікава Тацяна - 10 сутак асуджаная судом Першамайскага раёну
61. Кішкурна Уладзімір - 1 суткі
62. Кострычаў Павел -10 сутак асуджаны судом Цэнтральнага раёну
63. Кузьміч Вольга - 10 сутак, асуджаная судом Партызанскага раёну , (судзя Барысёнак)
64. Кульбіцкі Ільля - 7 сутак асуджаны судом Заводскага раёну
65. Куніцкая Ларыса - штраф 2 базавыя велічыні
66. Кунцова Натальля - 7 сутак асуджаная 23 сакавіка судом Савецкага раёну
67. Кухарава Ганна - 3 сутак
68. Лаўроўская Ірына штраф - 2 базавыя велічыні
69. Легіза Кацярына - 3 сутак
70. Ліпень Віталь - 10 сутак
71. Лугін Сяргей - 7 сутак
72. Лугіна - 10 сутак
73. Лукашэвіч Алена - штраф 20 базавыя велічыні
74. Лукашэвіч Тамара - штраф 20 базавых велічыняў асуджаная судом Маскоўскага раёну (суддзя Рэвуцкая),
75. Лук'янчык Арцём - 10 сутак , асуджаны судом Маскоўскага раёну
76. Лучына Віктар - 10 сутак асуджаны судом Кастрычніцкага раёну (суддзя Пратасавіцкая)
77. Лычаўка Аляксандр - 10 сутак
78. Любка Андрэй (грамадзян Украіны) - 15 сутак, арт.167. 1, моцна білі, прсіў выклкаць консула, консула не дапусьцілі
79. Лябедзька Анатоль - 15 сутак асуджаны судом Ленінскага раёну
80. Ляневіч Андрэй - 7 сутак
81. Ляхава - 10 сутак
82. Мазынскі Валеры - 10 сутак асуджаны судом Ленінскага раёну
83. Маклакава Вольга - 15 сутак
84. Малаш Андрэй - 12 сутак асуджаны судом Партызанскага раёну
85. Малаштан Аляксандр - 10 сутак асуджаны 23 сакавіка судом Цэнтральнага раёну
86. Маліноўскі Лявон - 10 сутак асуджаны судом Ленінскага раёну
87. Меляшкевіч Юрась - 15 сутак асуджаны судом Маскоўскага раёну
88. Мілаванава Анастасія - 5 сутак
89. Міхноў Сяргей - 15 сутак
90. Навакоўскі Вячаслаў - АПРАЎДАНЫ (суд Цэнтральнага раёну, суддзя Аляксей Бычко)
91. Насановіч Ларыса - 10 сутак асуджаная 23 сакавіка судом Савецкага раёну
92. Нядбаева Тацяна - 5 сутак
93. Пажарава - 10 сутак
94. Пажараў Данііл, 10 сутак (167.1 ) асуджаны судом Кастрычніцкага раёну, (суддзя Пратасавіцкая)
95. Пархімовіч Вадзім (арт. 167), асуджаны 22 сакавіка судом Савецкага раёну
96. Пархімовіч Паліна - 10 сутак асуджаны судом Цэнтральнага раёну
97. Пінчук Віктар - 10 сутак
98. Пішчада Аляксей - 10 сутак асуджаны 23 сакавіка судом Савецкага раёну
99. Пяткевіч Елізавета - 5 сутак асуджаная 23 сакавіка судом Цэнтральнага раёну)
100. Растовіч Дар'я - 10 сутак
101. Рашэтнікаў Ільля - 15 сутак
102. Руткоўскі Канстанцін -10 сутак
103. Савенкова Гелена - 7 сутак
104. Сагацелян Самвел (грамадзянін Расіі) - 13 сутак
105. Садоўскі Дзяніс - 10 сутак асуджаны 23 сакавіка судом Савецкага раёну
106. Салаш Сяргей - 13 сутак ( арт.156) асуджаны судом Першамайскага раёну
107. Самаль Яўген - 10 сутак асуджаны 23 сакавіка судом Цэнтральнага раёну
108. Саўко Ліда - 5 сутак асуджаная 23 сакавіка судом Цэнтральнага раёну
109. Сідун Юры - 10 сутак асуджаны судом Цэнтральнага раёну
110. Скурат Тацяна - 5 сутак (Барысаў маці дваіх дзяцей 8 і 11 гадоў).
111. Сокал Сьвятаслаў 10 сутак асуджаны судом Цэнтральнага раёну, суддзя Аляксей Бычко па арт. 156 КаАП (дробнае хуліганства)
112. Стогній Станіслаў - 15 сутак асуджаны 23 сакавіка судом Цэнтральнага раёну
113. Сугака Сьвятлана - 7 сутак асуджаная 23 сакавіка судом Савецкага раёну
114. Сцяпанаў Аляксандр - 10 сутак
115. Сцяпанаў Аляксей, грамадзянін Расіі 10 сутак (арт. 156, дробнае хуліганства) суд Цэнтральнага раёну, суддзя Аляксей Бычко
116. Сцяпанаў Сяргей - 10 сутак
117. Сюдак Аляксей - 10 сутак
118. Тарас Антон - 11 сутак
119. Тоўсцік Мікалай - 15 сутак асуджаны судом Ленінскага раёну
120. Усянок Канстанцін - 10 сутак 23 сакавіка асуджаны судом Цэнтральнага раёну,
121. Усьцінаў Раман - 10 сутак
122. Усьцінаў Уладзімір - 10 сутак
123. Фралоў Максім - 10 сутак 23 сакавіка асуджаны судом Савецкага раёну
124. Хандзюнь Рома - 10 сутак
125. Хома Тацяна - 10 сутак, (арт. 167.1) асуджаная судом Партызанскага раёну (суддзя Лебедзь)
126. Церашкоў Андрэй - 10 сутак асуджаны судом Цэнтральнага раёну (Акрэсьціна)
127. Церашэнка Пётр - 15 сутак
128. Чавусаў Юры - 10 сутак асуджаны судом Партызанскага раёну, арт.167.1
129. Чарных Вольга - 10 сутак асуджаны судом Цэнтральнага раёну)
130. Чарных Яўген - 15 сутак
131. Чувак Эдуард 10 сутак 23 сакавіка асуджаны судом Першамайскага раёну
132. Чыкалаў Канстанцін - 10 сутак
133. Шаблінскі Іван - 12 сутак
134. Шукала Андрэй - 10 сутак асуджаны судом Заводскага раёну
135. Шумараў Андрэй - 15 сутак
136. Шуцянкоў Мікалай - 10 сутак асуджаны 23 сакавіка судом Савецкага раёну
137. Шыловіч Алесь - 10 сутак
138. Шэлег Дзяніс - 10 сутак
139. Ямкавы Уладзімір - 10 сутак (арт 167), асуджаны 22 сакавіка судом Савецкага раёну
140. Янукевіч Аляксей -12 сутак асуджаны судом Цэнтральнага раёну
141. Ярамчук Артур - 10 сутак
142. Яхімовіч Юля - 7 сутак
143. Ўласаў Міхаіл -- 7 сутак
144. Волаш Андрэй -- 12 сутак (выходзіць 2 красавіка ў 2.45)
145. Ражкоў Ігар -- 10 сутак, арт. 156 павозіў узмацняльныя калонкі, затрымаын ДАІ, абвіанвачаны ў тым, што махаў рукамі і лаяўся матам
146. Сьвірскі Раман -- 10 сутак, арт. !56. Нёс цёпляы рэчы, абвінавачаны ў тым, што лаяўся і махаў рукамі
147. Рэшэтоўскі Ільля -- 15 сутак
148. Вайда Раман -- 10 сутак, арт 167.1, суд Партызанскага раёну
149. Бабіцкі Сяргей -- 10 сутак, арт.167.1, суд Кастрычніцкага раёну, суддзя Германовіч С.Н.
150. Пінчук Павал -- 10 сутак, арт. 167. 1, суд Кастрычніцкага раёну, Пртатасавіцкая Н. С.
151. Лініцкая Натальля -- арт. 167.1
152. Сьцепанцоў Іван -- 10 сутак
153. Сьцепанцоў Андрэй -- 10 сутак
154. Шаўчэнка Дзьімтры -- 15 сутак
155. Курнілюк Віктар
156. Кавальчук Артур (грамадзянін Украіны) -- 15 сутак
157. Дудановіч Пётр (грамадзянін Польшчы) -- 15 сутак, арт. 167.1
158.Герасімчык Аляксей -- 15 сутак
159. Шпакоўскі Аляксандр -- штраф 20 базавых
160. Усенок Канстанцін -- 10 сутак
161. Фаміных Аляксандр -- 7 сутак
162. Выйцік Аляксей -- 12 сутак
163. Ляўкоўскі Сяргей -- штраф 1 базавая
164. Абалевіч Андрэй
165. Валяеў Аляксей -- 10 сутак
166.Нікалаенка Юры -- 10 сутак
167. Гуркевіч Дзьмітры (Радыё Палонія) -- 10 сутак
168. Скуратовіч Аляксей -- 10 сутак
169. Шопчыц Антон -- 10 сутак
170. Горбач Аляксей -- 10 сутак
171. Баравіцкі Аляксандр -- 10 сутак
172. Федаровіч Зьміцер -- 10 сутак
173. Баранаў Сяргей --10 сутак
174. Хамянок Віктар -- 12 сутак, суд Першамайскага р-ну, суддзя Масальская

Апошнія навіны

слухаць Радыё рацыя Міжнародная федэрацыя правоў чалавека Беларуская Інтэрнэт-Бібліятэка КАМУНІКАТ Грамадзкі вэб-архіў ВЫТОКІ Антидискриминационный центр АДЦ 'Мемориал' Prava-BY.info Беларускі Праўны Партал Межрегиональная правозащитная группа - Воронеж/Черноземье
Московская Хельсинкская группа
Молодежное Правозащитное Движение
amnesty international