3.45: НОЧЧУ РАЗБУРАНЫ ЛАГЕР УДЗЕЛЬНІКАЎ АКЦЫІ ПРАТЭСТУ НА КАСТРЫЧНІЦКАЙ ПЛОШЧЫ. 24 сакавіка затрыманых трымаюць -- на Акрэсьціна (36), а таксама ў аўтобусах -- у дварах РУУС і судоў.

2006 2006-03-24T10:00:00+0200 1970-01-01T03:00:00+0300 be Праваабарончы цэнтр «ВЯСНА» Праваабарончы цэнтр «ВЯСНА»
Праваабарончы цэнтр «ВЯСНА»

Сьпіс затрыманых ў ноч з 23 на 24 сакавіка на Кастрыніцкай

1. Кудзянава Жэня
2. Жалезка Каця
3.Лаўрэновіч Яна
4. Дзядзіч Іна
5. Чэхоўская Наста
6. Шчэло Зоя
7. Віткоўская Таня
8. Кліматко Іна
9. Жызьнеўская Іна
10. Іванова Іна
11. Бурак Іна
12. Сергіенка Аксана
13. Мацкоўйць сяргей
14. Мазур Алесь
15. Арлоў Віктар
16. Бабіч Надзея
17. Максім Знак
18. Куніч Зьміцер
19. Грышкевіч Віктар
20. Субач Міхаіл
21. Дэлюа Фрэдэры (грамадзянін Канады)
22. Лява Арцём
23. Адамовіч
23. Адамовіч Аляксей
24. Харламчу Павел
25. Рудовчі Аксана
26. Нарэль Натальля
27.Чыжык Міхась
28. Скарабагаты Леанід
29. Скарабагаты Арцём
30. Адоніч Пётр
31. Кастэнка Дар'я
28. Чамерка Алег
29. Доніч Віктар
30. Шэйко Дзяніс
31. Уласенка Тацяна
32. Ягораў Юра
33. Дарафеева Анастасія
34. Сідаровіч Ала
35. Конаш Аляксандр
36. Конаш Аляксей
37. Карынюхін
38. Гудзілін
39.

Сьпіс затрыманых і асуджаных 21-23 сакавіка (АБНОЎЛЕНЫ 21.05 23 сакавіка)

СПІС АСУДЖАНЫХ (абноўлены 10. 45 24 сакавіка)

21-23 сакавіка ў Мінску суды вынесьлі жорсткія рашэньні. Вядомыя наступныя вынікі судоў:
1.Сокал Сьвятаслаў 10 сутак (арт. 156, дробнае хуліганства,суд Цэнтральнага раёну, суддзя Аляксей Бычко па арт. 156 КаАП (дробнае хуліганства
2.Сцяпанаў Аляксей, грамадзянін Расіі 10 сутак (арт. 156, дробнае хуліганства) суд Цэнтральнага раёну, суддзя Аляксей Бычко па арт. 156 КаАП (дробнае хуліганства)
3. Дзюба Дзяніс 10 сутак (арт. 156, дробнае хуліганства), суд Цэнтральнага раёну, суддзя Аляксей Бычко па арт. 156 КаАП (дробнае хуліганства)
4. Пажараў Данііл, 10 сутак (167.1 -- несанкцыянаваная акцыя, суд Кастрычніцкага раёну, суддзя Пратасавіцкая)
5. Дземчанка Вольга (журналіст газета "Однако") -- штраф 20 базавых велічынь, Кастрычніцкі суд, г. МІнска суддзя Пратасавіцкая, адвакат Дарына Гулюта
7. Хома Тацяна -- 10 сутак, арт. 167.1 (удзел ў несанкцыянаванай акцыі) суддзя Лебедзь Партызанскага раёна (Сямашка 33, дом Правасуддзя
8. Гец - 10 сутак (Партызанскі)
9. Лугін Сяргей - 7 сутак
10. Ляхава 10 сутак
11. Пінчук Віктар - 10 сутак
12. Пажарава - 10 сутак
13. Каўбаска Валеры - 10 сутак
14. Лугіна - 10 сутак
15. Ляхава - 10 сутак
16. Мазынскі Валеры - 10 сутак (Ленінскі суд)
17. Гаўрылаў Алег - 10 сутак (Ленінскі суд)
18. Маліноўскі Лявон - 10 сутак (Ленінскі суд)
19. Бабіцкі Сяргей -- 10 сутак (Кастрычніцкі, суддзя Германовіч)
20. Малаш Андрэй -- 12 сутак (Партызанскі)
Паступіла інфармацыя, што частку затрыманых вязуць у суд Цэнтральнага раёну (на Багдановіча 10) і ў суд Савецкага раёну (Лагойскі тракт 3)
22. Лябедзька Анатоль -- 15 сутак суд Ленінскага раёну
23. Янукевіч Аляксей --12 сутак (суд Цэнтральнага раёну)
24. Чарных Вольга -- 10 сутак (суд Цэнтральнага раёну)
25. Церашкоў Андрэй -- 10 сутак (суд Цэнтральнага раёну)
26. Дзенісевіч Андрэй -- 10 сутак (суд Цэнтральнага раёну)
27. Сідун Юры -- 10 сутак (суд Цэнтральнага раёну)
28. Кострычаў --10 сутак (суд Цэнтральнага раёну)
29. Легіза Кацярына -- 3 сутак
30. Грабавы Уладзіслаў -- 15 сутак
31. Аляксандр Карапыш -- 10 сутак
32. Алейнік Віталь -- 10 сутак (Кастпрыніцкі суд, суддзя Германовіч)
33. Грыбовіч Уладзімір -- 10 сутак (Кастрычніцкі суд, суддзя Германовіч)
34. Анушкевіч -- 10 сутак Кастрычніцкі суд, суддзя Германовіч)
35. Лучына -- 10 сутак (Кастрычніцкі суд, суддзя Пратасавіцкая)
36. Чавусаў Юры -- 10 сутак
37. Аляксандр Дабравольскі - 10 сутак (Суд Фрунзенскага райну)
38. Кузьміч Вольга -- 10 сутак, суд Партызанскага раёна (Сямашка 33, дом Правасуддзя
39. Жлутка Алег -- 15 сутак (суд Фрунзенскага раёну)
40. Лычаўка Аляксандр -- 10 сутак
41. Жароў Уладзімір -- 15 сутак (Маскоўскаі суд)
42. Буклей Аляксей -- 10 сутак
43.Руткоўскі Канстанцін --10 сутак
44. Алейнік Юры (адпусьіцілі, выдалі павестку)
45. Усьцінаў Раман -- 15 сутак
46.Тоўсцік Мікалай -- 10 сутак Ленінскі суд
47. Цярашэнка Пётр -- 15 сутак
48. Лук'янчык Арцём -- 10 стак (Маскоўскі суд)
49. Дзюк Юры -- 10 сутак (Цэнтральны суд)
50. Аніскевіч Кацярына -- 10 сутак (Фрунзенскі)
51. Лукашэвіч Тамара -- 20 базавых (суддзя Рэўцкая, суд Маскоўскага раёну)
52. Рашэтнікаў Ільля -- 10 сутак
53. Кухарава Ганна - 3 сутак
54 Кішкурна Уладзімір -- 1 суткі
55. Золатаў Арцём -- 10 сутак
56. Шыловіч Алесь -- 10 сутак
57. Хандзюнь Рома -- 10 сутак
58. Галіноўскі Зьміцер -- 5 сутак
59. Віктаровіч Канстанцін -- 15 сутак
60. Пархімовіч Паліна -- 10 сутак (Цэнтральны суд)
61. Гулько Антаніна -- 10 сутак
62. Чыкалаў Канстанцін -- 10 сутак
63. Шэлег Дзяніс -- 10 сутак
64. Маклакава Вольга -- 15 сутак
65. Астраверхаў Валеры -- 7 сутак (Заводскі суд)
66. Казак Уладзімір -- 10 сутак
67. Дарафейчук Ірына (арт 156) 22 сакавіка Суд Савецкага раёну -- 7 сутак
68. Дынько Андрэй (156),22 сакавіка Суд Савецкага раёну --10 сутак
69. Кавалёва Анастасія (156),22 сакавіка Суд Савецкага раёну -- 3 сутак
70. Амелін Аляксей (156 -- 10 сутак )22 сакавіка Суд Савецкага раёну --10 сутак
71. Вінакураў Андрэй (167, 1)22 сакавіка Суд Савецкага раёну -- 10 сутак
72. Захарэвіч Уладзімір -- (156), 22 сакавіка Суд Савецкага раёну -- 10 сутак
73. Ямкавой Уладзімір (167), 22 сакавіка Суд Савецкага раёну -- 10 сутак
74.Пархімовіч Вадзім (167),22 сакавіка Суд Савецкага раёну
75. Арцёменка Канстанцін (167), 22 сакавіка Суд Савецкага раёну -- 10 сутак
76. Браднеўскі Валеры (156) 22 сакавіка Суд
Савецкага раёну -- 10 сутак
77. Бабіцкі Ян -- 10 сутак
78. Савенкова Гелена -- 10 сутак
79. Жаўток Кірыл -- 10 сутак (суд Партызанскага раёну)
80. Касько Сяргей --15 сутак
81. Шукала Андрэй -- 10 сутак (суд Заводскага раёну)
82. Бабінцава Сьвятлана -- 7 сутак
84. Сагацелян Самвел (грамадзянін Расіі) -- 13 сутак
85. Любак Андрэй (грамадзян Украіны) -- 15 сутак
86. Александровіч Вадзім -- 10 сутак (суд Заводскага раёну)
87. Мілаванава Анастасія -- 5 сутак
88. Бірук Яуген -- 10 сутак
89. Кульбіцкі Ільля -- 7 сутак (Заводскі суд)
90. Каспер Юля (?)
91. Кебікава Тацяна ( -- Першамайскі суд
92. Меляшкевіч Юрась -- 15 сутак (Маскоўскі суд)
93. Ляневіч Андрэй -- 10 сутак
94. Буракоў Аляксандр -- 7 сутак
95. Чувак Эдуард (Пінск) -- 10 сутак (Першамайскі суд г. Мінска 23 сакавіка)
96. Барысевіч Алег -- 12 сутак, 23 сакавіка, суд Першамайскага раёну (суддзя Ананіч Алена)
97. Ефімовіч Юлія -- 7 сутак, 23 сакавіка, Першамайскі суд
98. Скурат Тацяна -- 10 сутак (Барысаў маці дваіх дзяцей 8 і 11 гадоў).
99. Сцяпанаў Сяргей -- 10 сутак
100. Сцяпанаў Аляксандр -- 10 сутак
101. Сюдак Аляксей -- 10 сутак
102. Зуеў Андрэй --15 сутак Першамайски суд, 23 сакавіка
103. Салаш Сяргей -- 13 сутак Першамайскі суд
104. Садоўскі Дзяніс -- 10 сутак (23 сакавікасуд Савецкага раёну)
105. Варахоб Аляксандр -- 10 сутак (23 сакавікасуд Савецкага раёну)
106. Борын Алег -- 10 сутак (23 сакавікасуд Савецкага раёну)
107. Фралоў Максім -- 10 сутак (23 сакавікасуд Савецкага раёну)
108. Кунцова Натальля -- 7 сутак (23 сакавіка суд Савецкага раёну)
109. Шуценкоў Мікалай -- 10 сутак ( 23 сакавіка суд Савецкага раёну)
110. Пішчада Аляксей -- 10 сутак (23 сакавіка Савецкі суд)
110. Галембіеўскі Павел -- 10 сутак (23 сакавіка суд Савецкага раёну)
111. Сугака Сьвятлана -- 7 сутак (23 сакавіка суд Савецкага раёну)
112. Насановіч Ларыса -- 10 сутак (23 сакавіка суд Савецкага раёну)
113. Жаніхоў Іван -- 12 сутак (23 сакавіка суд Першамайскага раёну)
114 Адамовіч Андрэй -- 10 сутак (23 сакавіка суд Цэнтральнага раёну)
115. Кандрашоў Міхаіл -- 15 сутак (23 сакавіка суд Цэнтральнага раёну)
116. Самаль Яўген -- 10 сутак (23 сакавіка суд Цэнтральнага раёну)
117. Пяткевіч Елізавета -- 5 сутак (23 сакавіка суд Цэнтральнага раёну)
118. Вахрамееў Раман -- 10 сутак (23 сакавіка суд Цэнтральнага раёну)
119. Саўко Ліда -- 5 сутак (23 сакавіка суд Цэнтральнага раёну)
120. Стогній Станіслаў -- 15 (сутак (23 сакавіка суд Цэнтральнага раёну)
121. Малаштан Аляксандр -- 10 сутак (23 сакавіка суд Цэнтральнага раёну)
122. Бурылюк Віктар -- 15 сутак
123. Амбрасовіч Павел -- 15 сутак
124. Чарных Яўген -- 15 сутак
125. Ярамчук Артур -- 10 сутак
126. Катаусаў Андрэй -- 15 сутак
127. Усенок Канстанцін -- 10 (суд Цэнтральнага раёну, 23 сакавіка)
128. Навакоўскі Вячаслаў -- АПРАЎДАНЫ (суд Цэнтральнага раёну, суддзя Аляксей Бычко)
129. Валчок Іван -- 15 сутак
130. Тарас Антон -- 11 сутак
131. Лукашэвіч Алена -- штраф 2 базавыя велічыні

Сьпіс затрыманых (удакладняецца)

1. Дынько Андрэй (рэдактар Нашай Нівы), затрыманы 21 сакавіка, калі вёз ежу на плошчу
2. Сокал Святаслаў затрыманы 20, асуджаны 21 сакавіка 10 сутак (арт. 156, дробнае хуліганства суд Цэнтральнага раёну, судззя Аляксей Бычко)
3. Сцяпанаў Аляксей, грамадзянін Расіі, асуджаны 21 сакавіка на 10 сутак (арт. 156, дробнае хуліганства суд Цэнтральнага раёну, судззя Аляксей Бычко)
4. Дзюба Дзяніс, затрыманы 20, асуджаны 21 сакавіка на 10 сутак (арт. 156, дробнае хуліганства, суд Цэнтральнага раёну, судззя Аляксей Бычко)
5. Міхноў Сяргей, затрыманы 20 сакавіка на Кастрычніцкай плошчы (зьбіты)
6. Кішкурна Уладзімір
7. Лукін Сяргей
8. Мазынскі
9. Янукевіч Аляксей
10. Гурневіч Зьміцер
11. Бірук Яўген
12. Рэшытоўскі Ільля
13. Буклей Аляксей
14. Касьпер Юлія
15. Кухарава Анна
16. Касько Сяргей
17. Жлутка Алег
18. Чавусаў Юры
19. Сюдак Зьміцер
20. Хілько Зьміцер (зьбілі 20 сакавіка, аформілі пратакол па арт. 156, адпусьцілі)
21. Табoліч Алесь (зьбілі 20 сакавіка, аформілі пратакол па арт. 156, адпусьцілі)
22. Хома Тацяна
23.Лябедзька Анатоль
24. Дабравольскі Аляксандр
25. Парахімовчі Паліна
26. Сідун Юры
27. Кузьміч Вольга
28. Федаровіч Дзьмітры
29. Віктаровіч Канстанцін
30. Маліноўскі Лявонцій
31.Чарных Вольга
32. Алейнік Юры
33. Лугін (Кастрычніцкі суд)
34. Пінчук (Кастрычніцкі суд)
35. Пажараў (Кастрычніцкі суд)
36. Дземчанка (Кастрычніцкі суд)
37. Калбаска (Кастрычніцкі суд)
38. Лучын (Кастрычніцкі суд)
39. Ляхаў (Кастрычніцкі суд)
40. Пашкевіч Алесь (затрыманы ноччу са Звонам Свабоды, пртрымалі ноч і адпусіці, звон забралі)
41. Шатэрнік Аляксей (затрыманы ноччу са Звонам Свабоды, пртрымалі ноч і адпусіці, звон забралі)
42. Рудкоўскі Канстанцін
43. Касько Александр, 20 сакавіка зьбілі, забралі пашпарт і адпусьцілі
44. Церашэнкаў Пётр
Хома Тацяна суддзя Лебедзь Партызанскага раёна (Сямашка 33, дом Правасуддзя
45. Кішкурна Уладзімір суддзя Лебедзь Суд Партызанскага раёна (Сямашка 33, дом Правасуддзя
46.Чавусаў Юры суддзя Лебедзь Суд Партызанскага раёна (Сямашка 33, дом Правасуддзя
47.Ражкоў суддзя Лебедзь Суд Партызанскага раёна (Сямашка 33, дом Правасуддзя
48. Грабавы Уладзімір -- суддзя Лебедзь Суд Партызанскага раёна (Сямашка 33, дом Правасуддзя
49.Сцепанцоў -- суддзя Лебедзь Суд Партызанскага раёна (Сямашка 33, дом Правасуддзя
50. Сцяпанаў Андрэй
51.Сцяпанаў Сяргей
50.Усцінаў Барысёнак Суд Партызанскага раёна (Сямашка 33, дом Правасуддзя
51.Легеза Кацярына Суд Партызанскага раёна (Сямашка 33, дом Правасуддзя
52.Кузьміч Вольга -- Суд Партызанскага раёна (Сямашка 33, дом Правасуддзя
53.Вайда Раман -- суддзя Дземінская Суд Партызанскага раёна (Сямашка 33, дом Правасуддзя
54.Бірук Яўген -- судззя Дземінская Суд Партызанскага раёна (Сямашка 33, дом Правасуддзя
55. Жаўток 00 суддзя Дземінская Суд Партызанскага раёна (Сямашка 33, дом Правасуддзя
56.Шаўчук -- судззя Мікалай Трубнікаў Трубнікаў Суд Партызанскага раёна (Сямашка 33, дом Правасуддзя
57.Гурко -- суддзя Мікалай Трубнікаў Суд Партызанскага раёна (Сямашка 33, дом Правасуддзя
58.Вехтаровіч суудзя Мікалай Трубнікаў Суд Партызанскага раёна (Сямашка 33, дом Правасуддзя
58. Гулько Антаніна
59. Чыкалаў Канстанцін
60. Дудановіч Пётр
61. Кавалёва Наста затрыманая 21 сакавіка
62. Золатаў Арцём
63. Валяеў Аляксей
64. Шаўчэнка Дзьмітры
65. Астраверхаў Валеры (затрыманы 21 сакавіка)
66. Кавалёва Наста (затрыманы 21 сакавіка)
67. Кульбіцкі Ільля (затрыманы 21 сакавіка)
68. Жараў Уладзімір (затрыманы 21 сакавіка)
69. Мяцельскі Мікалай (затрыманы 21 сакавіка)
70. Лычакаўка Аляксандр (затрыманы 21 сакавіка)
71.Паходня Сяргей (затрыманы 21 сакавіка)
72.Александровіч Вадзім (затрыманы 21 сакавіка)
73. Папокоў Лёша, непаўнагадовы (затрыманы 21 сакавіка)
74. Вінаградаў Юры (затрыманы 21 сакавіка)
75. Марчык Сяргей (затрыманы 21 сакавіка)
76. Кучвальскі Ўладзімір
77. Мядзьведзева Лена
78. Уласаў Міхаіл (затрыманы 21 сакавіка)
79. Церашкоў Пётр
80. Церашкова Ганна (адпусьцілі)
80.Тоўсьцік Мкалай
81. Тоўсьцік Тамара (адпусьцілі, выпіслаі павестку)
82.Лук'янчяык Арцём
83. Жаніхоў Іван
84. Хаменок Віктар
85. Чыкалаў
86. Усьцінаў
87. Малаш
88. Кепікава
89. Зуеў Андрэй
90. Буракоў Аляксандр
91. Галіноўскі Дзьмітры
92. Серабракоў Сяргей
93. Савенкова Гелена
94. Бабіцкі Ян
95. Бабінцава Святлана
96. Вініцкая Натальля
97. Абрасовіч Павал
98.Абалевіч Андрэй (Мядзел)
99. Садоўскі Дзяніс (затрыманы увечары 22 сакавіка)
100. Сугака Сьвятлана (затрыманая 22 сакавіка)
101.Глебка Андрэй (затрыманы увечары 22 сакавіка)
102. Прахарэнка Тарас (затрыманы увечары 22 сакавіка)
103. Борын Алег (Салігорск)
104. Насановіч Ларыса (Салігорск)
105. Малаштан Аляксандр (затрыманы 22 сакавіка)
106. Пяткевіч Елізавета
107. Фралоў Максім
108. Пішчада Аляксей
109. Галавань Юры
110. Лаўроўская Ірына
111. Шыцянкоў Мікіта
112. Гамбіеўскі Павел
113. Нядбаева Тацяна
114. Пазьнякевіч Валеры
115. Шаламіцкі Павал (асуждзён судом Першамайскага раёну)
116. Нарушэвіч Леанід (15 гадоў, адпусіцілі
117. Навакоўскі Вячаслаў
118. Корзун Андрэй
119. Адзінцоў Андрэй
120. Наскоў Максім
121. Зрэзаў Аляксей
122. Арэстовіч Дарына
123. Сіўчык Вячаслаў
124. Цукрэнка Слава

ПРАВА Л?#152;Ц, СОДЕРЖАЩ?#152;ХСЯ В СПЕЦ?#152;АЛЬНОМ ПР?#152;ЕМН?#152;КЕ
III.
3.1. Арестованные (задержанные) имеют право:

3.1.1. Получать питание и материально-бытовое обеспечение по установленным нормам.

3.1.2. ?#152;меть индивидуальное спальное место.

3.1.3. Подавать через администрацию специального приемника заявления и жалобы.

3.1.4. Читать газеты, журналы.

3.1.5. Пользоваться собственной одеждой по сезону, иметь при себе предметы личной гигиены, очки и пенсне, протезы или костыли (инвалидам), медикаменты и другие лекарственные препараты, разрешенные медицинским работником, табачные изделия, продукты питания, а также книги, журналы, газеты, писчую бумагу, ручку.
Перечисленные вещи и предметы, продукты питания арестованные (задержанные) могут получать через своих родственников по их заявлению.

3.1.6. С разрешения администрации спецучреждения пользоваться душевой комнатой.

3.1.7. На получение экстренной и неотложной медицинской помощи в необходимом объеме.

3.1.8. Совершать сделки, выдавать доверенности в порядке, установленном законодательством Республики Беларусь.

(Подпункт 3.1.8 -- введен постановлением Министерства внутренних дел Республики Беларусь от 27.12.2004 № 290, рег. № 8/11941 от 04.01.2005)

Учора ў судзе Маскоўскага раёну былі асуджаныя
18 чалавек. Тэл старшыні суда 2-77-02-35 (Тамара Васільеўна). Інфармацыю даюць, калі называеш канкрэтнае прозьвішча. У судзе Фрунзенскага раёну адбылося 12 судоў. Даведкі старшыня суда Аляксандр Сільвестравіч

АРЫШТАВАНЫМ МОЖНА ПЕРАДАВАЦЬ:
1. Гігіенічныя прылады (зубная паста, шчотка, мыла, кароткія рушнікі, сурвэткі і.г.д)
2. Прадукты харчаваньня:
1. каўбаса сухая (парэзаць на кавалкі) -- 1-2 палкі,
2.сала (парэзаць на кавалкі) -- 0,5 кг.
3.яблыкі -- 1,5 кг.,
4. мандарыны -- 1 кг.,
5.мінеральная вада -- 2 л.,
6.сок у пакетах -- 2 шт.
7.Цыбуля -- 5 шт.
8. Часнок -- 5 галовак
9. цукеркі россыпам без абгортак -- 0,5 кг.
10. Лімоны -- 5 шт.
11. Пячэньне -- 0,5 кг.
11. Цыгарэты
12. Газеты
13. Цёплыя рэчы (світэра, шкарпэткі, трусы, спартовыя штаны, куртка, на якой спаць, куртка, каб накрывацца.)

Увага: Утрыманьне ў сьпецпрыёмніка каштуе 4 тыс. 660 бел рублёў за 1 суткі (грошы уносяцца ў бухгалтэрыю сьпецпрыёмніка). Спатканьні ў сьпецпрыёмніку не дазволеныя.

АДМОВА КІРАЎНІЦТВА СПЕЦПРЫЁМНІКУ ПРЫМАЦЬ ПЕРАДАЧЫ ДЛЯ АСУДЖАНЫХ -- ПАРУШЭНЬНЕ ЗАКОНУ. ПАТРАБУЙЦЕ ВЫКАНАНЯ ЗАКОНУ!!!

Утверждено
Приказ Министерства внутренних дел Республики Беларусь
18 октября 1999 г. N 206

ПОЛОЖЕН?#152;Е О СПЕЦ?#152;АЛЬНЫХ ПР?#152;ЕМН?#152;КАХ ПР?#152; ОРГАНАХ ВНУТРЕНН?#152;Х

(с учетом изменений, внесенных постановлениями Министерства внутренних дел Республики Беларусь от 07.08.2001 N 165, рег. N 8/6525 от 15.08.2001; 27.12.2004 № 290, рег. № 8/11941 от 04.01.2005)

Приложение N 5
к Положению о специальных приемниках при органах внутренних дел

ПРАВ?#152;ЛА СОДЕРЖАН?#152;Я Л?#152;Ц, ПОМЕЩАЕМЫХ В СПЕЦ?#152;АЛЬНЫЕ ПР?#152;ЕМН?#152;К?#152; ПР?#152; ОРГАНАХ ВНУТРЕНН?#152;Х ДЕЛ
(с учетом изменений, внесенных постановлениями Министерства внутренних дел Республики Беларусь от 07.08.2001 N 165, рег. N 8/6525 от 15.08.2001; 27.12.2004 № 290, рег. № 8/11941 от 04.01.2005)

Апошнія навіны

слухаць Радыё рацыя Міжнародная федэрацыя правоў чалавека Беларуская Інтэрнэт-Бібліятэка КАМУНІКАТ Грамадзкі вэб-архіў ВЫТОКІ Антидискриминационный центр АДЦ 'Мемориал' Prava-BY.info Беларускі Праўны Партал Межрегиональная правозащитная группа - Воронеж/Черноземье
Московская Хельсинкская группа
Молодежное Правозащитное Движение
amnesty international