А суддзі хто?

2007 2007-12-12T13:56:12+0200 1970-01-01T03:00:00+0300 be http://spring96.org/files/images/sources/sud1.jpg

На сайце Камітэту абароны рэпрэсаваных “Салідарнасьць” з’явіўся спіс суддзяў, якія прымалі ўдзел у судах над грамадскімі актывістамі. Зразумела, ён не поўны, але стварае дакладнае ўяўленьне пра масштабы судовага пераследу на Беларусі.

Яны судзілі грамадзкіх актывістаў

1. Барцевіч Зінаіда, Горадня, Ленінскага раёну
2. Беразюк Сяргей (2), Берасьце, Ленінскага раёну
3. Блахіна Галіна, Менск, Першамайскага раёну
4. Бондараў Сяргей Аляксандровіч, Ворша, Аршанскага раёну й г.Ворша
5. Брысына Жанна, Менск, Завадзкога раёну
6. Бурака С.В.,
7. Вашчэнка Людміла, Глубокое, Глубоцкага раёну
8. Варацінская С., Віцебск, Чыгуначнага раёну
9. Германовіч І.М., Менск, Ленінскага раёну
10. Германовіч Сяргей, Менск, Партызанскага раёну
11. Гарбатоўскі Ю., Менск, Першамайскага раёну
12. Даменка Марына (4), Гомель, Центральны раён
13. Дзегцярова Тацяна, Віцебск, Віцебскага раёну
14. Деменьшчык Аляксандр, Смаргонь, Смаргонскага раёну
15. Емельянаў В.І,
16. Жук Людміла, Горадня, Кастрычніцкага раёну
17. Зубеня Міхаіл, Віцебск, Віцебскага раёну
18. Капачэўская Жанна (2), Баранавічы
19. Кісьмярошкіна Валянціна (2), Віцебск, Першамайскага раёну
20. Кобец Ю.В (2) , Барысаў, суд Барысаўскага раёну
21. Козел Натальля (5), Горадня, Ленінскага раёну
22. Козыраў, Гомель, Чыгуначнага раёну
23. Калубака П.П.(2), Менск, Фрунзенскага раёну
24. Карабліна Н.В. (2), Віцебск, Першамайскага раёну
25. Кострыкаў,
26. Касьцюк Раман, Магілеў, Кастрычніцкага раёну
27. Кочык А.В., Менск, Партызанскага раёну
28. Кушава Аксана (4), Баранавічы
29. Лагода Алена, Пружаны, Пружанскага раёну
30. Лебедзь Ю.Н., Менск, Партызанскага раёну
31. Ляўковіч А.М., Менск, Менскага раёну
32. Ліпская Т.В. (6), Віцебск, Віцебскага раёну
33. Лукомская Ю.Ю., Менск, Фрунзенскага раёну
34. Любецкая Сьвятлана (2), Менск, Фрунзенскага раёну
35. Мацяюк Дзмітрый (9), Горадня, Ленінскага раёну
36. Паўлючук Т.Я. (21), Менск, Цэнтральнага раёну
37. Парэмскі Яраслаў, Гомель, Чыгуначны раён
38. Пырх С.І., Рэчыца, Речыцкага раёну
39. Рэлява Аксана (6), Менск, Савецкага раёну
40. Раманава, Менск, Заводзкага раёну
41. Рудніцкая Е.Б. (2) , Менск, Маскоўскага раёну
42. Рыбакова Тацяна (3), Орша
43. Савасьцян Людміла .А. (8), Менск, Савецкага раёну
44. Самусева Сьвятлана, Барысаў, Барысаўскага раёну
45. Сарока Ірына, Магілеў, Ленінскага раёну
46. Сенько Р.А. (3) ,Берасьце, Маскоўскага раёну
47. Сьмірнова Вольга (8), Берасьце, Маскоўскага раёну
48. Смалякова І.В. (9) , Віцебск, Кастрычніцкага раёну
49. Стасевіч Н.В., Пінск, Пінскага раёну
50. Стрэльчанка Анатоль, Рэчыца, Гомельскай вобласці
51. Трубнікаў Н.А., Менск, Партызанскага раёну
52. Федзюкевіч Аляксандр Язэпавіч, (2), Наваполацак
53. Цінянкова Алена (2), Менск, Партызанскага раёну
54. Чэтвяртакова Натальля, Менск, Партызанскага раёну
55. Ясіновіч Леанід, Менск, Центральнага раёну

Апошнія навіны

слухаць Радыё рацыя Міжнародная федэрацыя правоў чалавека Беларуская Інтэрнэт-Бібліятэка КАМУНІКАТ Грамадзкі вэб-архіў ВЫТОКІ Антидискриминационный центр АДЦ 'Мемориал' Prava-BY.info Беларускі Праўны Партал Межрегиональная правозащитная группа - Воронеж/Черноземье
Московская Хельсинкская группа
Молодежное Правозащитное Движение
amnesty international