СЬПІС ЗАТРЫМАНЫХ І АСУДЖАНЫХ НА ДЗЕНЬ ВОЛІ (інфармацыя можа ўдакладняцца і выпраўляцца)

2008 2008-03-25T19:15:31+0200 1970-01-01T03:00:00+0300 be http://spring96.org/files/images/sources/dzen-voli.jpg Праваабарончы цэнтр «ВЯСНА» Праваабарончы цэнтр «ВЯСНА»
Праваабарончы цэнтр «ВЯСНА»
Сілавы разгон падчас сьвяткаваньня Дня Волі

Сілавы разгон падчас сьвяткаваньня Дня Волі

Па інфармацыі ПЦ “Вясна” сярод затрыманых у мірным сьвяткаваньні 90-х угодкаў Беларускай Народнай Рэспублікі ў Менску:

  1. Адамовіч Мікалай, суд Заводскага раёну, штраф 30 базавых велічыняў, судзьдзя Алена Лапцева
  2. Акімаў Віталь (Савецкі РУУС), суд Савецкага раёну, судзьдзя - Аксана Рэлява, арышт – 15 сутак
  3. Астапеня Рыгор (Партызанскі РУУС), непаўнагадовы, справа накіраваная на адміністратыўную камісію ў Салігорск
  4. Афнагель Яўген (Савецкі РУУС), моцна зьбіты, суд Савецкага раёну, судзьдзя Рэлява Аксана, арышт - 10 сутак
  5. Бабіцкі Андрэй (Савецкі РУУС), моцна зьбіты, выкліканая “хуткая дапамога”, суд Завадзкога раёну, штраф 30 базавых велічыняў
  6. Барок Юры, суд Маскоўскага раёну, судзьдзя Гусакова О. А., штраф 30 базавых велічыняў, сьведкі Грынкевіч А.Н.і Палячонак М.А.
  7. Барташук Дар'я, суд Партызанскага раёну, штраф 15 базавых велічыняў, судзьдзя Трацьцякоў, сьведкі - Крывулькін У. і Кручкоў А.
  8. Бацьянаў Мікола, суд Савецкага раёну, судзьдзя Фёдарава, штраф - 30 базавых велічыняў па ч.1 арт.2334 КаАП
  9. Белік Андрэй, суд Партызанскага раёну, судзьдзя Чэцьвертакова, сьведкі Папоў і Карасёў, арышт – 3 сутак па ч.1 арт. 23.34. КаАП РБ
  10. Бірук Юры з Украіны, вызвалены пасьля высьвятленьня асобы
  11. Богдан Ільля (Савецкі РУУС), суд Савецкага раёну, судзьдзя Федарава М. А., арышт- 15 сутак.
  12. Быхавец Андрэй, суд Партызанскага раёну, судзьдзя Ціцянкова А В., сьведкі - Чумакоў Е. А і Бацьвіньнікаў Е. В. (Магілёўская сьпецрота хуткага рэагаваньня), штраф 30 базавых велічыняў
  13. Быхавец Зьміцер, суд Партызанскага раёну, судзьдзя Абрамовіч, сьведкі Макараў і Мурашкін (Магілёўская сьпецрота хуткага рэагаваньня), штраф 30 базавых велічыняў
  14. Ванчук Алесь, суд Савецкага раёну, судзьдзя Якубоўскі Эдуард, арышт – 10 сутак
  15. Вінакураў Андрэй, суд Савецкага раёну, судзьдзя Фёдарава М.А., арышт – 5 сутак
  16. Віняцкі Ягор, суд Завадскога раёну, судзьдзя Балаўнёў Мікалай, сьведка - Анішчанка П. В., штраф – 20 базавых велічыняў
  17. Вінярскі Максім (Савецкі РУУС), суд Завадскога раёну, судзьдзя Някрасава, 10 сутак арышту
  18. Гайдалёнак Вадзім (Маскоўскі РУУС), суд Маскоўскага раёну, судзьдзя Рудніцкая Е.Б., штраф - 30 базавых велічыняў па ч.1 арт. 23.34 КаАП
  19. Гайсянковіч Вольга, суд Маскоўскага раёну, судзьдзя Унукевіч, штраф 15 базавых велічыняў
  20. Галіцкая Кацярына (Партызанскі РУУС), суд Партызанскага раёну, судзьдзя Абрамовіч Вераніка, 10 сутак арышту
  21. Гжегош Лабус з Польшчы (Маскоўскі РУУС), адпушчаны пасьля высьвятленьня асобы
  22. Герасімовіч Ігар, суд Маскоўскага раёну, штраф – 10 базавых велічыняў, судзьдзя Кузняцова
  23. Глухаў Максім, непаўнагадовы, справа накіраваная на адміністратыўную камісію ў Салігорск
  24. Готта Яўген, суд Савецкага раёна, штраф – 30 базавых велічыняў, судзьдзя Дубаневіч Вольга
  25. Грыневіч Юры, суд Савецкага раёна, штраф – 30 базавых велічыняў
  26. Грышконіс Йонас – грамадзянін Літвы, Цэнтральны РУУС, адпушчаны праз 2 гадзіны
  27. Грышчэня Яраслаў, моцна зьбіты, шпіталізаваны ў 6-ю менскую клініку
  28. Дашкевіч Зьміцер (Партызанскі РУУС), суд Партызанскага раёну, моцна зьбіты, судзьдзя Абрамовіч Вераніка, сьведкі Аўдзееў Віталь, Марфель Аляксей, 15 сутак арышту
  29. Дзьякава Паліна - непаўнагадовая (Савецкі РУУС)
  30. Дзядзінкіна Любоў (Маскоўскі РУУС), суд Маскоўскага раёну, судзьдзя Казак, сьведкі Ханеня і Камара, штраф – 20 базавых велічыняў
  31. Іванковіч
  32. Іваноў Уладзіслаў (Савецкі), суд Заводскага раёну, судзьдзя Алена Лапцева, штраф - 30 базавых велічыняў
  33. Іванюковіч Юрась (Савецкі РУУС), суд Савецкага раёну, судзьдзя Скугарава Натальля, штраф - 30 базавых велічыняў
  34. Калей Віктар (Маскоўскі РУУС), суд Маскоўскага раёну, арышт – 15 сутак па ч. 3. арт. 23.34 КаАП РБ
  35. Калейнік Ганна, суд Маскоўскага раёну, судзьдзя Гусакова, штраф 30 базавых велічыняў
  36. Карноў Дзяніс, суд Савецкага раёна, судзьдзя Скугарава Натальля, арышт – 15 сутак
  37. Карэтнікаў Юрась (з РУУСа забрала “хуткая дапамога” у 9 клініку)
  38. Касянковіч Вольга (Маскоўскі РУУС), адпушчаная
  39. Кіявіцкі Ільля, суд Маскоўскага раёну, судзьдзя Казак, штраф – 25 базавых велічыняў
  40. Клімуць Вольга, суд Заводскага раёну, судзьдзя Гусакова, штраф – 30 базавых велічыняў
  41. Клімутка Іна (Маскоўскі РУУС), суд Маскоўскага раёну, штраф 30 базавых велічыняў
  42. Круткін Аляксандр, суд Завадскога раёну, судзьдзя М.Балаўёў, арышт – 7 сутак па ч.3. арт. 23.34 КаАП РБ
  43. Кудзякін Андрэй, суд Маскоўскага раёну, судзьдзя Руснак Уладзімір, штраф – 30 базавых велічыняў
  44. Кудзякін Сяргей, суд Маскоўскага раёну, штраф – 30 базавых велічыняў
  45. Кулага Сяргей, суд Завадскога раёна, судзьдзя Раманава Кацярына, штраф – 30 базавых велічыняў
  46. Курза Зьміцер (Савецкі РУУС), суд Савецкага раёну, судзьдзя Якубоўскі Эдуард, арышт – 10 сутак
  47. Лапіцкі Алесь (Савецкі РУУС), суд Савецкага раёну, арышт – 5 сутак, судзьдзя Скурагава Натальля
  48. Лук'янчык Андрэй – адпушчаны
  49. Любімава Тацяна, суд Партызанскага раёну, штраф 25 базавых велічыняў, сьведкі Маёраў М. А і Хількевіч І. В. (Магілёўская спецрота хуткага рэагаваньня)
  50. Лянкевіч Андрэй (Савецкі РУУС), суд перанесены на 27 сакавіка да прадстаўленьня дадатковых доказаў выкананьня журналістцкіх абавязкаў, судзьдзя Алена Лапцева
  51. Макарэвіч Алена (Партызанскі РУУС), непаўнагадовая, моцна зьбітая ў Партызанскім РУУСе
  52. Макарэвіч Юрый, суд Завадскога раёну, арышт – 5 сутак, судзьдзя Закурдаеў Аляксандр, сьведкі Гадлеўскі Ю.М. і Ганчароў.
  53. Мацкевіч Валерый, суд Савецкага раёну, 5 сутак арышту, судзьдзя Тарчыліна Ларыса
  54. Мілінец Аляксандр, суд Завадскога раёну, судзьдзя Алена Лапцева, штраф – 30 базавых велічыняў
  55. Мінько
  56. Пазьняк Кірыл
  57. Палонскі Сяржук
  58. Панфілаў Ігар, суд Савецкага раёну, судзьдзя Скугарава Натальля, 10 сутак арышту
  59. Паўловіч Аляксей, суд Завадскога раёну, 5 сутак арышту, судзьдзя Закурдаеў Аляксандр
  60. Пацалуева Л., суд Маскоўскага раёну, штраф 10 базавых велічыняў
  61. Петрушэўская Н. (Маскоўскі РУУС)
  62. Печанко Сямён, журналіст “Нашай Нівы”, дастаўлены ў суд Маскоўскага раёну, судзьдзя Унукевіч, сьведкі Зароўскі, Запечанко, арышт – 15 сутак
  63. Плашчынскі Сяргей (Савецкі РУУС)
  64. Полех Уладзімір, (Партызанскі РУУС), суд Партызанскага раёну, судзьдзя Аляксандр Кочык, сьведкі са сьпецроты хуткага рэагаваньня Магілёву Барысенка А. П. і Руднеў А. А., штраф – 30 базавых велічыняў
  65. Пшанічны Аляксандр (Савецкі РУУС), суд Савецкага раёну, штраф 30 базавых велічыняў
  66. Пястун Людміла (Савецкі РУУС), суд Завадскога раёну, судзьдзя Раманава Кацярына, штраф 5 базавых велічыняў.
  67. Пятліцкі Яўген, суд Завадскога раёна, судзьдзя Марына Саўчук, штраф – 25 базавых велічынь
  68. Пятроўская Неаніла, суд Маскоўскага раёну, штраф 10 базавых велічыняў, судзьдзя Кузняцова
  69. Расолька Зьміцер, суд Савецкага раёну, штраф 30 базавых велічыняў
  70. Русак Уладзімір, суд Маскоўскага раёну, штраф – 30 базавых велічыняў
  71. Рыбагаускене Рута – грамадзянка Літвы, Цэнтральны РУУС, адпушчаная праз 2 гадзіны
  72. Салавец Алена - адпушчаная.
  73. Салангін Андрэй, суд Савецкага раёну, арышт – 10 сутак.
  74. Салаўёва Кацярына (Партызанскі РУУС), суд Партызанскага раёну, судзьдзя Барысёнак А. В., арышт – 5 сутак
  75. Самойлава Кася, непаўнагадовая, справа накіраваная на адміністратыўную камісію ў Салігорск
  76. Севярын Павал, суд Маскоўскага раёну, 15 сутак арышту па ч.1. арт. 23.34. КаАП РБ, судзьдзя Шылько Е.Н.
  77. Семянкоў Канстанцін, суд Партызанскага раёну, судзьдзя Кузняцова, сьведкі Каненя Аляксандр, Кавера Дзьмітрый, штраф – 20 базавых велічыняў
  78. Сіманкоў Косьця (Маскоўскі РУУС), суд Маскоўскага раёну, штраф – 20 базавых велічыняў
  79. Скарабагаты Арцём (Савецкі РУУС), суд Савецкага раёну, судзьдзя Якубоўскі Эдуард, арышт – 10 сутак
  80. Скарабагатая Алена
  81. Станкевіч Аляксандр, суд Завадскога раёну, судзьдзя Саўчук Марына, арышт – 10 сутак
  82. Сяргееў Уладзімір (Партызанскі РУУС), суд Партызанскага раёну, судзьдзя Вераніка Абрамовіч, 15 сутак арышту, сьведкі Зьміцер Рыбакоў і Юрый Сяргееў (Магілёўская сьпецрота хуткага рэагаваньня)
  83. Тарасевіч Алег, суд Савецкага раёну, штраф – 30 базавых велічыняў, судзьдзя Кежун Алена.
  84. Трубко Зьміцер, суд Маскоўскага раёну, штраф 20 базавых велічыняў, судзьдзя Фралова Е. Г.
  85. Турчанінаў Павал, суд Савецкага раёну, судзьдзя Фёдарава Марына, штраф – 30 базавых велічыняў
  86. Фінькевіч Артур (Партызанскі РУУС), суд Партызанскага раёну, моцна зьбіты, судзьдзя Валчкова Марыяна, арышт – 15 сутак
  87. Фурсевіч Павал (Савецкі РУУС), суд Завадскога раёну, штраф 30 базавых велічыняў, судзьдзя Раманава Кацярына
  88. Цісецкі Рыгор
  89. Чарняк
  90. Шастаковіч Аляксандр, суд Савецкага раёну, судзьдзя Аксана Рэлява, справа спыненая, вызвалены з зала суду
  91. Шацікава Крысьціна (Партызанскі РУУС), суд Партызанскага раёну, штраф 30 базавых велічыняў.
  92. Шуцянкоў Мікіта, моцна зьбіты, суд Завадскога раёну, судзьдзя Алена Лапцева, штраф – 30 базавых велічыняў
  93. Шыла Іван (Савецкі РУУС), непаўнагадовы, справа накіраваная на адміністратыўную камісію ў Салігорск
  94. Шыла Ільля (Савецкі РУУС), непаўнагадовы, справа накіраваная на адміністратыўную камісію ў Салігорск
  95. Шэўчык Андрэй (Маскоўскі РУУС), суд Маскоўскага раёну, штраф – 10 базавых велічыняў
  96. Янкілевіч Ірына (Савецкі РУУС), суд Завадскога раёну, судзьдзя Саўчук Марына, штраф – 30 базавых велічыняў
  97. Ярмоленка Ася, суд Завадскога раёну, штраф – 30 базавых велічыняў
  98. Ясевіч Зьміцер, суд Завадскога раёну, суд перанесены на 27 сакавіка
  99. Ясевіч Натальля (Партызанскі РУУС), суд Партызанскага раёну, судзьдзя Лебедзь, штраф 30 базавых велічыняў
  100. Яшын Павал з Польшчы (Маскоўскі РУУС), вызвалены пасьля высьвятленьня асобы
Мітынг ля Акадэміі навук
Мітынг ля Акадэміі навук
Мітынг ля Акадэміі навук

Апошнія навіны

слухаць Радыё рацыя Міжнародная федэрацыя правоў чалавека Беларуская Інтэрнэт-Бібліятэка КАМУНІКАТ Грамадзкі вэб-архіў ВЫТОКІ Антидискриминационный центр АДЦ 'Мемориал' Prava-BY.info Беларускі Праўны Партал Межрегиональная правозащитная группа - Воронеж/Черноземье
Московская Хельсинкская группа
Молодежное Правозащитное Движение
amnesty international