Расклад судоў над удзельнікамі акцый за незалежнасць 7 і 8 снежня Дапоўнена

2019 2019-12-25T18:38:00+0300 2019-12-26T22:35:57+0300 be https://spring96.org/files/images/sources/sudi_ill.jpg Праваабарончы цэнтр «ВЯСНА» Праваабарончы цэнтр «ВЯСНА»
Праваабарончы цэнтр «ВЯСНА»

У бліжэйшыя дні ў Беларусі пачнуцца суды над удзельнікамі масавых акцый у падтрымку незалежнасці, якія адбыліся 7 і 8 снежня.

Публікуем папярэдні расклад судовых працэсаў (будзе дапаўняцца):

26 снежня

Аляксей Прохараў (Віцебск), складзены пратакол па частцы 1 артыкула 23.34 КаАП (за заклікі ў інтэрнэце да ўдзелу ў “жывым ланцугу”). Суд Віцебскага раёна, 11.00.

Наталля Саматыя, складзены пратакол па ч.1 артыкула 23.34 КаАП. Суд Маскоўскага раёна, 09.10 (каб. 217).

Акаловіч Д.А.,  складзены пратакол па ч.1 артыкула 23.34 КаАП. Суд Маскоўскага раёна, 09.10.

Шчасная І.В.,  складзены пратакол па ч.1 артыкула 23.34 КаАП. Суд Маскоўскага раёна, 09.10.

Лагвінец Алесь, складзены пратакол па ч.1 артыкула 23.34 КаАП. Суд Маскоўскага раёна, 09.10.

Віктар Кавалькоў (айцец Вікенцій), складзены пратакол па частцы 3 артыкула 23.34 КаАП. Суд Маскоўскага раёна, 9.10 (каб.237).

Алена Талстая, складзены пратакол па артыкуле 23.34 КаАП. Суд Маскоўскага раёна, 9.10.

Андрэй Войніч, складзены пратакол па частцы 1 артыкула 23.34 КаАП. Суд Маскоўскага раёна, 10.10 (каб. 217).

Кудзік Андрэй, складзены два пратаколы па частцы 1 артыкула 23.34 КаАП. Суд Маскоўскага раёна, 10.10.

Зміцер Казлоў (блогер Шэры кот),складзены пратакол па частцы 1 артыкула 23.34 КаАП (за ўдзел у акцыі 7 снежня). Суд Маскоўскага раёна, 10.10 (каб. 222).

Зміцер Казакевіч, складзены пратакол па частцы 3 артыкула 23.34 КаАП. Суд Маскоўскага раёна, 10.10 (каб. 135).

Ілля Дабратвор, складзены пратакол па частцы 1 артыкула 23.34 КаАП. Суд Маскоўскага раёна, 11.00.

Ігар Лялькоў, складзены пратакол па частцы 1 артыкула 23.34 КаАП. Суд Маскоўскага раёна, 11.00 (каб. 236).

Мікола Бамбіза, складзены пратакол па частцы 1 артыкула 23.34 КаАП. Суд Фрунзенскага раёна, 09.30.

Павел Севярынец, складзены пратакол па частцы 3 артыкула 23.34 КаАП (за заклікі ў інтэрнэце да ўдзелу ў акцыі 7 снежня). Суд Фрунзенскага раёна, 11.00.

Ніна Багінская, складзены пратакол па частцы 3 артыкула 23.34 КаАП . Суд Савецкага раёна, 12.00.

Пётр Папраўка,  складзены пратакол па частцы 1 артыкула 23.34 КаАП . Суд Савецкага раёна, 12.00.

Дзяніс Садоўскі, складзены пратакол па частцы 1 артыкула 23.34 КаАП. Суд Савецкага раёна, 12.20. 

Віктар Савіч, складзены пратакол па частцы 1 артыкула 23.34 КаАП. Суд Савецкага раёна, 12.20 (каб. 31).

27 снежня

Юрась Губарэвіч, складзены пратакол па частцы 1 артыкула 23.34 КаАП. Суд Першамайскага раёна, 09.30 (каб.25).

Леанід Кулакоў, складзены пратакол па частцы 3 артыкула 23.34 КаАП. Суд Першамайскага раёна, 09.30.

Дзяніс Юркевіч, складзены пратакол па частцы 1 артыкула 23.34 КаАП. Суд Першамайскага раёна, 09.30.

Дзяніс Красачка, складзены пратакол па частцы 1 артыкула 23.34 КаАП. Суд Першамайскага раёна, 10.00 (каб. 22).

Пётр Маркелаў, складзены пратакол па артыкуле 23.34 КаАП. Суд Партызанскага раёна, 09.30.

Вячаслаў Сіўчык, складзены пратакол па артыкуле 23.34 КаАП. Суд Партызанскага раёна, 09.30 (каб. 4171).

Антось Жылко, складзены пратакол па артыкуле 23.34 КаАП. Суд Партызанскага раёна, 09.30.

30 снежня

Кудзік Андрэй, складзены два пратаколы па частцы 1 артыкула 23.34 КаАП (за ўдзел у акцыях 7 і 8 снежня). Суд Ленінскага раёна, 11.30.

Уладзімір Арлоў, складзены пратакол па частцы 1 артыкула 23.34 КаАП. Суд Ленінскага раёна, 11.30.

Наталля Ладуцька, складзены пратакол па частцы 1 артыкула 23.34 КаАП. Суд Ленінскага раёна, 11.30.

Зміцер Казлоў (блогер Шэры кот), складзены пратакол па частцы 1 артыкула 23.34 КаАП (за ўдзел у акцыі 8 снежня). Суд Ленінскага раёна, 12.30 (каб. 3138).

Ганна Шапуцька, складзены пратакол па частцы 1 артыкула 23.34 КаАП. Суд Ленінскага раёна, 12.30 (каб. 3138).

Барыс Анікееў, складзены пратакол па частцы 1 артыкула 23.34 КаАП. Суд Ленінскага раёна, 12.30 (каб. 3134).

Віктар Кавалькоў (айцец Вікенцій), складзены пратакол па частцы 3 артыкула 23.34 КаАП. Суд Ленінскага раёна, 14.30 (каб. 3134). Суддзя Кісляк А.І.

Уладзімір Някляеў, складзены пратакол па частцы 1 артыкула 23.34 КаАП. Суд Ленінскага раёна, 14.30.

Барыс Дуброўскі, складзены пратакол па артыкуле 23.34 КаАП. Суд Ленінскага раёна.

Пётр Садоўскі, складзены пратакол па частцы 1 артыкула 23.34 КаАП. Суд Цэнтральнага раёна, 10.15.

Аляксей Сюдак, складзены пратакол па частцы 1 артыкула 23.34 КаАП. Суд Цэнтральнага раёна, 11.15 (каб. 405).

Валер Рабцаў,  складзены пратакол па частцы 3 артыкула 23.34 КаАП. Суд Заводскага раёна, 11.00 (каб. 31).


Для складання пратаколаў за ўдзел у акцыі пратэсту 20 снежня (таксама магчыма ў іншых акцыях) ў РУУС выклікаюць:

  • Валера Бычкоўскага
  • Яўгена Батуру
  • Барыса Анікеева
  • Ігара Барысава
  • Алану Гебрэмарыям
  • Таццяну Севярынец
  • Паўла Ляхновіча (Пінск)
  • Насту Гусеву
  • Дзіяну Серадзюк
  • Святлане Каваленка (уручылі дзве позвы)
  • Кебікаву Таццяну (Пінск)

 Навіны ад Spring96.org у Telegram. Падпішыся на наш канал https://t.me/viasna96

Апошнія навіны

Партнёрства

Сяброўства