Удакладнены спіс актывістаў дэмакратычных партый і рухаў, затрыманых 25 сакавіка

2007 2007-03-26T10:00:00+0300 1970-01-01T03:00:00+0300 be Праваабарончы цэнтр «ВЯСНА» Праваабарончы цэнтр «ВЯСНА»
Праваабарончы цэнтр «ВЯСНА»

1. Раман Юргель, праваабаронца з Гародні

2. Алесь Астроўскі, сябра БНФ, Гародня

3. Мікола Воран, Гародня

4. Віктар Жылінскі, АГП, Рагачоў

5. Уладзімер Тамковіч, актывіст партыі АГП, Рагачоў

6. Дзьмітрый Шыманскі, старшыня гарадской арганізацыі Партыі БНФ, Бярэсце

7. Валерый Пуціцкі, БНФ, Рэчыца суддзя Святлана Пырх, двое сутак арышту за дробнае хуліганства

8. Антон Стасюк, Берасце

9.Валерый Шчукін, адпушчаны да суда

У Вітэбску:

1. Ханенка Святлана, непаўнагадовая, адпушчана

2. Падвойская Алена, непаўнагадовая, адпушчана

3. Каваленка Сяргей, аштрафаваны на 3 базавыя велічыні

4. Літвінава Анна,

5. Залеская Алена, аштрафавана на 2 базавыя велічыні

6. Талпыга Ян, партыя КХП-БНФ, аштрафаваны на 2 базавыя велічыні

7. Бурыкін Іван,

8. Дзяржаўцаў Ян,  аштрафаваны на 2 базавыя велічыні

9. Барадуля Дзьмітрый,

10. Токараў Уладзя, партыя БНФ

11. Калантаеў Дзіма,

12. Калантаева Юля,

13. Калантаева Вольга,

14. Юрась Сьцяпанаў, журналіст радыё Палонія,

15. Караткевіч Дзімітрый, партыя Статкевіча

16. Аляксей Гаўруцікаў, партыя Статкевіча

17. Сяргей Стральцоў, Магілёў, адпушчаны

18. Алесь Пазьняк, Сянно, партыя КХП-БНФ, затрыманы да суда

19. Барыс Хамайда, Вітэбск, партыя КХП-БНФ, затрыманы да суда

28. Уладзімер Русакевіч, Менск, складзены пратакол, зараз адпушчаны

29. Рыгор Нежнікаў, Менск

30. Павел Батуеў, Менск, адпушчаны пасля гутаркі

31. Раман Пацалуеў, Гародня

32. Максім Рудкоўскі, Гародня

33. Юрый Жыдовіч, БНФ, Берасце, складзены пратакол за распаўсюд друкаванай прадукцыі

34. Марына Найдзіц, Менск, выпушчана пасля гутаркі

35. Ян Лагвіновіч,  рэдактар маладэчанскай газеты "За Маладэчна!", адпушчаны пасля гутаркі

36. Марына Лагвіновіч, выпусьцілі

37. Хадвінскі Юры, у Перашамайскім РАУСе

38. Ціхановіч, дзяўчына, у Перашамайскім РАУСе

39. Галахаў Дзяніс, зьбіты пры затрыманьні, у Перашамайскім РАУСе

40. Галышка Сяргей, у Перашамайскім РАУСе

41 Атрошчанкаў Аляксандр, Фрунзенскі РАУС

42. Цішкевіч Тацьцяна, Менск, судом Фрунзенскага раёна да 15 базавых велічыняў

43 Сьцепаненка Аляксандр, Цэнтральны РАУС, 5 сутак арышту

44. Тарасевіч Яўген, Партызанскі РАУС, 3 сутак арышту

45. Ціхановіч Віталь, Цэнтральны РАУС, трое сутак арышту

46. Рубанаў Аляксей, 5 сутак судом Цэнтральнага раёна Менска

47. Ігнатовіч Андрэй, чакае суда ў Фрунзенскім раёне Менска, 5 сутак арышту

48. Піеў Антон, затрыманы напярэдадні 25 сакавіка, 5 сутак судом Цэнтральнага раёна Менска

Гэтая інфармацыя пастаянна аднаўляецца. Сачыце за зменамі!

Апошнія навіны

слухаць Радыё рацыя Міжнародная федэрацыя правоў чалавека Беларуская Інтэрнэт-Бібліятэка КАМУНІКАТ Грамадзкі вэб-архіў ВЫТОКІ Антидискриминационный центр АДЦ 'Мемориал' Prava-BY.info Беларускі Праўны Партал Межрегиональная правозащитная группа - Воронеж/Черноземье
Московская Хельсинкская группа
Молодежное Правозащитное Движение
amnesty international