Папярэднія спісы затрыманых у Менску 29 чэрвеня

2011 2011-06-30T13:32:00+0300 1970-01-01T03:00:00+0300 be http://spring96.org/files/images/sources/mensk-cherven.jpg Праваабарончы цэнтр «ВЯСНА» Праваабарончы цэнтр «ВЯСНА»
Праваабарончы цэнтр «ВЯСНА»
Затрыманні 29 чэрвеня

Затрыманні 29 чэрвеня

Усяго ў Менску затрымалі больш за 160 чалавек, многія пры гэтым былі збітыя. Па папярэдняй інфармацыі складзена болей за 30 пратаколаў аб адміністратыўных праварапушэннях. Сярод затрыманых 13 журналістаў. У рэгіёнах  колькасць затрыманых складае болей сотні.

Ленінскі РУУС:  56 чалавек

Калядзіч Вячаслаў (адпушчаны),

Мартынава Яўгенія (адпушчана),

Махоцін Аляксандр (адпушчаны),

Кавалевіч Аляксандр (адпушчаны),

Лыскавец Юрый,

Варфаламеева Вольга,

Дудар Аляксей,

Бутрыс Сяргей,

Ляўковіч Дзяніс,- 10 сутак арышту

Мельнікаў Ян (складзены пратакол)

Асцякоў Уладзімір,

Шыманскі Ігар,

Шведаў Раман,

Шульц Максім,

Пулінава Вольга,

Каўрыга Канстанцін,

Жалабкевіч Уладзіслаў,

Ганчароў Дзяніс,

Філюта Алесь,

Савін Аляксандр,

Фендрык Павел,

Шаплаўскі Ігар,

Шаплаўская Вольга,

Аляксеева Алена.

Пуленовіч О,

Мензелеўскі А,- 27 б.в.

Хажня В,

Нічыпар К,

Макарэвіч С,

Шчыткін А,

Ульянаўскі К,

Філюта Аляксандр,

Шыманскі Яўген, суд Ленінскага раёна, 14 сутак арышту

Шмецялюк Саша,

Шыманскі Д,

Граблюк С,

Грузд Арцём,

Ерусалімская Кацярына,

Круг Вячаслаў,

Васільеў Ільля,

Бацян І.М,

Бацян Л.В, (56 год, разбітая галава),

Далівеля Артур,

Хадасевіч Юрый,

Ганчароў Даніла,

Любецкі,

Буцыт Юра,

Бургун Павел

Бакур Юра - суд Ленінскага раёна, 15 сутак арышту

Дзмітроў - 8 сутак арышту

Маскоўскі РУУС: усяго 32 чалавекі

Байда Аляксандр (складзены пратакол). суд Маскоўскага раёну

Жалезны,

Калеш,

Мулькін,

Быхаў,

Гудкоўскі,

Маеўская Юля…

Рагатка Іван - суд Маскоўскага раёну,

Іваноў Дзмітрый - суд Маскоўскага раёну,

Шыла В.О.(судзьдзя - Бандарэнка Сьвятлана)

Рашчынскі Д.В. (судзьдзя - Бандарэнка Сьвятлана)

Губанаў М.С. (судзьдзя – Сезін Юрый)

Тужыкаў Антон (судзьдзя – Сезін Юрый)

Савецкі РУУС: каля 30 чалавек

Кур’яновіч Паліна (складзены пратакол) - 15 сутак арышту 

Чарвякоўскі Антон, - 20 б.в.

Максім Сарычаў

Швед Максім

Людвіг Кацярына

Вадзім Заміроўскі,

Шыш Аляксандр,

Турачкін Андрэй,

Пракапенка Аляксандр,

Грабавы Ўладзіслаў,

Чэмская Алена,

Данільчык-Паулз Мікіта (грамадзянін Эстоніі)

Фавалееў Максім (пры затрыманні парвалі вопратку),

Радзюкевіч Аляксандр,

Казей Ягор - суд Савецкага раёну - 25 б.в.

Тумілевіч Валеры, 20.б.в.суд Савецкага раёну

Фрунзенскі РУУС: 45 чалавек

Кудлаеў Ігар 

Сіліванаў Алег,

Сыцько Стэфан, - суд Фрунзенскага раёну - 10 сутак арышту

Герко Дзмітрый (адпушчаны пасьля узяцця тлумачэнняў),

Кадыка Натальля,

Кудзін Аляксандр,

Цярэшчанка Уладзімір,  суд Фрунзенскага раёну - 25 б.в.

Фіневіч-Сакура Ільля (непаўнагадовы)?

Юхноўскі Дзяніс - суд Фрунзенскага раёну - 25 б.в.

Баркоўскі Яраслаў

Арапіновіч Аляксандр - 25 б.в.

Цэнтральны РУУС:

Дзмітрый Бань (адпушчаны без складання пратакола)

Нявызначаныя РУУСы:

Кудзін Аляксандр.

Казінец Вадзім,

Навіцкі Дзяніс,

Пратасенік Аляксей,

Літвінчык Мікіта,

Аксёнак Андрэй,

Старычаў Максім,

Шчарбакоўскі Антон.

Салькоў Канстанцін,

Сіліпаў Канстанцін,

Стрэльчык Віталь

Чарняк Максім,

Лелікаў Дзяніс,

Ушкевіч Рыма,

Бандарык А.,

Фоськаў К.,

Селіванаў Алег,

Гур'яновіч Алег,

Пятроўскі Зміцер,

Ярэмчанка Ягор.

Затрыманыя журналісты:

1.Грыдзін Уладзь (затрымліваўся двойчы)

2. Пілецкі Алесь (Наша ніва)

3. Паташнікаў Павел

4. Радачынская.Аліна

5. Кацярына Барысевіч (КП) 

6. Талкачова Алена (КП),

7. Гапон Сяргей (КП).

8 Заміроўскі Вадзім (Белгазета)

9. Шмыгаў Вадзім БелаПАН 

10. Авімава Ксенія БелаПАН 

11. Лебеціс Угіс (Латвійскае радыё)

12. Болдыраў Алег (руская служба BBC)

13. Ламакін  Максім (руская служба BBC)

 

 

 

 

Апошнія навіны

Партнёрства

Сяброўства