Затрыманыя і арыштаваныя 19-25 сакавіка

2006 2006-04-06T10:00:00+0300 1970-01-01T03:00:00+0300 be Праваабарончы цэнтр «ВЯСНА» Праваабарончы цэнтр «ВЯСНА»
Праваабарончы цэнтр «ВЯСНА»

Абноўлены 17.04.2006

Прозьвішча й імя затрыманага / год нараджэньня /артыкул абвінавачваньня / пакараньне / суд / суддзя

1. Абалевіч Андрэй
2. Абразцоў Зьміцер - 15 сутак
3. Абраменка Мікіта суд Партызанскага раёна, суддзя Пыкіна - 10 сутак
4. Агароў Антон - 10 сутак (Партызаскі суд)
5. Адамовіч Аляксей - 10 сутак
6. Адамовіч Андрэй - 10 сутак асуджаны 23 сакавіка судом Цэнтральнага раёна)
7. Адамовіч Пётр - 10 сутак
8. Адзінцоў Андрэй - 7 сутак, суд Заводскага раёна
9. Акаловіч Уладзімір - 10 сутак
10. Аксеневіч Юры - 15 сутак
11. Акудовіч Дзьмітрый - 15 сутак (Акрэсьціна)
12. Алейнік Віталь - 10 сутак асуджаны судом Кастычніцкага раёна (суддзя Германовіч)
13. Алейнік Юры - адпусьцілі, выдалі павестку
14. Александровіч Вадзім - 10 сутак асуджаны судом Заводскага раёна
15. Альшэўскі - 7 сутак, суд Савецкага раёна
16. Алябьеў Аляксандр - 10 сутак, cуд Партызанскага раёна, суддзя Аўдзейчык
17. Аляксандраў Анатоль - 10 сутак
18. Амбрасовіч Павел - 15 сутак, арт. 167.1, суд Фрунзенскага раёна, суддзя Бабкіна
19. Амелін Аляксандр -10 сутак (арт. 156 ) асуджаны 22 сакавіка судом Савецкага раёна
20. Андросаў Уладзіслаў (БГУІР) 23.03.2006 Абвінавачаны ў дробным хуліганстве (арт.156 КаАП) ў Менску, атрымаў адм. штраф у памеры 1 базавай (31.000 руб).
21. Андросік Ларыса - штраф 20 базавых велічыняў, суд Савецкага раёна
22. Аніскевіч Кацярына - 10 сутак асуджаны судом Фрунзенскага раёна
23. Антаневіч Дзьмітры - 15 сутак (Акрэсьціна)
24. Анушкевіч Віталь - 10 сутак асуджаны судом Кастрычніцкага раёна, (суддзя Германовіч).
25. Анянкоў Сяргей - 10 сутак суд Цэнтральнага раёна
26. Арастовіч Дарына (БНТУ, арх ф-т) 23.03.2006 (Адбываў пакараньне з 23 сакавіка па 2 красавіка). 10 сутак адм. арышту. Абвінавачаны ў дробным хуліганстве (арт.156 КаАП) ў Менску
27. Арлоў Багдан - 10 сутак
28. Арлоў Віктар - 10 сутак суд Цэнтральнага раёна
29. Арцем'еў Віктар - 10 сутак суд Першамайскага раёна судзьдзя Яшчанка
30. Арцёменка Канстанцін - 10 сутак (арт 167.1), асуджаны 22 сакавіка судом Савецкага раёна
31. Арэхаў Андрэй -10 сутак суд Цэнтральнага раёна
32. Арэшка Дзяніс - 10 сутак (Першамайскі суд)
33. Асіпенка Аляксей - 10 сутак суд Цэнтральнага раёна
34. Астраверхаў Валеры - 7 сутак асуджаны судом Заводскага раёна
35. Аўдзейчык - 10 сутак
36. Афнагель Яўген - 5 сутак Суд Партызанскага раёна
37. Ахмадзіева Юлія - 7 сутак, Кастрычніцкі суд, суддзя Германовіч суд
38. Бабінцава Сьвятлана - 7 сутак, прысуд заменнены на штраф 2 базавыя велічыні
39. Бабіцкі Сяргей - 10 сутак, арт.167.1, суд Кастрычніцкага раёна, суддзя Германовіч С.Н.
40. Бабіцкі Ян - 7 сутак
41. Бабіч Надзея - 4 сутак, суд Партызанскага раёна
42. Багданаў Станіслаў - 10 сутак суд Першамайскага раёна
43. Багуцкі Алег - 10 сутак суд Першамайскага раёна
44. Бакур Юры - 10 сутак (Акрэсьціна)
45. Балай Сяргей - 10 сутак ( з Міёр, занходзіцца ў Жодзіна)
46. Балонкіна Юля - 15 сутак, суддзя Пратасавіцкая суд Кастрычніцкага раёна
47. Баравіцкі Аляксандр - 10 сутак
48. Баранаў Андрэй -10 сутак
49. Баранаў Сяргей -10 сутак
50. Баранчук О.В., 1987
51. Баркоўская Галіна - 10 сутак (Акрэсьціна)
52. Барок Андрэй - 10 суд Першамайскага раёна
53. Барсток Сяргей - 10 сутак, суд Савецкага раёна
54. Барысевіч Алег - 12 сутак, асуджаны 23 сакавіка, суд Першамайскага раёна (суддзя Ананіч Алена)
55. Бас Яўген - 15 сутак, суд Савецкага раёна
56. Баталаў Мікіта - 10 сутак, суддзя Макуха суд Першамайскага раёна
57. Батуеў Павел - 10 сутак
58. Батура Надзея - 5 сутак (суд Заводскага раёна, судзя Лапцева)
59. Баярын Міхаіл Юр'евіч Абвінавачаны ў дробным хуліганстве (арт.156 КаАП). 12 сутак адм. арышту. Суд Ленінскага раёна, суддзя Валевіч Л.А.
60. Баярын Натальля - штраф 50 базавых велічыняў суд Першамайскага раёна
61. Безмацерных Кацярына - 4 сутак, суд Партызанскага раёна, суддзя Аўдзейчык
62. Белуш Дзьмітры (затрыманы 25) - 10 сутак Акрэсьціна
63. Бенедзіктаў Іван - 5 сутак (суд Завадскога раёна, судьдзя Мардовіч І.І.)
64. Бернат Мікалай - 10 сутак, суд Савецкага раёна
65. Берніковіч Яраслаў - 7 сутак
66. Більдзюк Аляксей - 12 сутак суд Першамайскага раёна (Жодзіна)
67. Бірук Яўген - 10 сутак
68. Бірукоў Юры - 15 сутак (Акрэсьціна, выходзіць 8 красавіка ў 3.05)
69. Борын Алег - 10 сутак асуджаны 23 сакавіка, судом Савецкага раёна
70. Браднеўскі Валеры (арт. 156) асуджаны 22 сакавіка судом Савецкага раёна - 10 сутак
71. Брокараў Эдуард - 10 сутак суд Маскоўскага раёна
72. Брыч Марыя - 10 сутак
73. Брэтко - 10 сутак Маскоўскага раёна
74. Будай - 5 сутак
75. Бужаленка Л.В., 1966 -15 сутак
76. Буйніцкі Дзяніс
77. Буйніцкі Максім - 10 сутак суд Першамайскага раёна
78. Буклей Аляксей - 12 сутак, суд Фрунзенскаг раёна
79. Бурак Ірына - 7 сутак, Кастрычніцкі суд, суддзя Германовіч суд
80. Буракоў Аляксандр - 7 сутак
81. Бурсевіч Наста - 5 сутак, суддзя Ананіч суд Першамайскага раёна
82. Буры Глеб - 10 сутак
83. Бурыкін Іван - 15 сутак
84. Бурылюк Віктар - 15 сутак
85. Бухаленка Ларыса - 15 сутак, суддзя Пратасавіцкая суд Кастрычніцкага раёна
86. Бялевіч Сяргей - 10 сутак (Жодзіна)
87. Бялько Андрэй - 10 сутак
88. Вайда Раман - 10 сутак, арт 167.1, суд Партызанскага раёна
89. Вайніловіч Мікалай - 10 сутак
90. Валкавец Яўген 7 сутак
91. Валяеў Аляксей - 10 сутак
92. Ваніна Тацяна - 10 сутак суд Першамайскага раёна
93. Ванчук Аляксандр - 10 сутак
94. Варахоб Аляксандр - 10 сутак асуджаны 23 сакавіка судом Савецкага раёна
95. Варонін Аляксандр - 10 сутак
96. Васіленка Анастасія - 3 сутак
97. Васілеўскі Алесь - 10 сутак, суддзя Аніскевіч суд Першамайскага раёна
98. Васілеўскі Сяргей - 10 сутак
99. Васількавак
100. Ваўчок Іван - 15 сутак, суд Фрунзенскага раёна, суддзя Бабкіна
101. Вахрамееў Раман - 10 сутак (асуджаны 23 сакавіка судом Цэнтральнага раёна)
102. Вашкевіч Дзяніс -15 сутак
103. Вашкевіч Марына - 7 сутак, суддзя Германовіч суд Кастрычніцкага раёна
104. Вееўнік - 10 сутак
105. Венско Дзьмітры - 10 сутак суд Першамайскага раёна
106. Вераб'ёў Сяргей - 7 сутак, суддзя Аніскевіч суд Першамайскага раёна
107. Віктаровіч Канстанцін - 15 сутак
108. Вінакураў Андрэй (арт 167, 1) асуджаны 22 сакавіка судом Савецкага раёна - 10 сутак
109. Віткоўская Е. - 7 сутак, Кастрычніцкі суд, суддзя Германовіч суд Кастрычніцкага раёна
110. Віткоўская Тацяна - штраф 30 базавых велічыняў суд Кастрычніцкага раёна
111. Вішнеўскі Валеры - 10 сутак суд Першамайскага раёна
112. Войцік Аляксей Анатолевіч (студэнт БДУ) 23.03.2006 (Адбываў пакараньне з 23 сакавіка па 4 красавіка). 12 сутак адм. арышту. Абвінавачаны ў дробным хуліганстве (арт.156 КаАП) ў Менску
113. Волаш Андрэй - 12 сутак (выходзіць 2 красавіка ў 2.45)
114. Волчак Міхал артыкулы 167.1 і 156 КаАП 13 + 15 сутак затрыманы КДБ. Пры затрыманьні зламалі вялікі палец на руцэ
115. Выйцік Аляксей - 12 сутак
116. Вяроўскі Віктар - 10 сутак, Першамайскі суд
117. Габанідзе Ніно - грамадзянка Грузіі, журналістка, 15 сутак, суд Савецкага раёна
118. Габрыельчык Іна - 7 сутак суд Партызанскага раёна
119. Гавака Віктар -10 сутак
120. Газімаў Цімур - 10 сутак, суддзя Макуха суд Першамайскага раёна
121. Гайдук Т. - суд Партызанскага раёна, суддзя Барысёнак
122. Гайдук Юліян - 7 сутак (арт 156, КаАП)
123. Галавань Юры 23.03.2006 (Адбываў пакараньне з 23 сакавіка па 4 красавіка). 12 сутак адм. арышту. Абвінавачаны ў дробным хуліганстве (арт.156 КаАП) ў Менску
124. Галембіеўскі Павел - 10 сутак асуджаны 23 сакавіка судом Савецкага раёна
125. Галіноўскі Зьміцер - 5 сутак
126. Гальцоў Эдуард - 15 сутак (Акрэсьціна)
127. Гамолка Зьміцер - 10 сутак суд Першамайскага раёна
128. Гарадзінскі Аляксей
129. Гаранюк
130. Гарачка Зьміцер - 10 сутак, суддзя Макух суд Першамайскага раёна
131. Гардзееў Мікалай - 7 сутак суд Першамайскага раёна
132. Гарэлік Сяргей - 10 сутак (Знаходзіцца ў Жодзіна, абвясьціў галадоўку) суд Першамайскага раёна
133. Гаўрылаў Алег - 10 сутак асуджаны судом Ленінскага раёна
134. Герасімчык Аляксей - 15 сутак
135. Гермак Марына - 5 сутак суд Першамайскага раёна
136. Гец Віталь - 10 сутак, арт.167.1 асуджаны судом Партызанскага раёна, суддзя Пратасавіцкая Н. С.
137. Гізун Алесь - 5 сутак (167-1) Суд Савецкага раёна
138. Гізун Жана - 10 сутак суд Першамайскага раёна
139. Глезін Эдуард - суд Ленінскага раёна
140. Гнедчык Алег - 12 сутак
141. Голуб Міхаіл - 10 сутак
142. Горбач Аляксей - 10 сутак (Акрэсьціна)
143. Грабавы Уладзіслаў - 15 сутак, арт. 167.1
144. Граблеўскі Алег - 10 сутак, суд Партызанскага раёна
145. Грань - 10 сутак суд Партызанскага раёна, суддзя Трубнікаў
146. Грубіч Алег - 10 сутак
147. Грудзько Тацяна - 3 суткі суд Першамайскага раёна
148. Грыбовіч Дзьмітры - 10 сутак асуджаны судом Кастрычніцкага раёна, (суддзя Германовіч)
149. Грынчык Віктар - 12 сутак суд Першамайскага раёна
150. Грыцкевіч Галіна - 10 сутак Маскоўскага раёна
151. Грышан Тацяна - 10 сутак суд Ленінскага раёна
152. Грышкевіч Віктар - 5 сутак, суд Савецкага раёна, суддзя Казадаеў
153. Гудзілін Сяржук - 15 сутак
154. Гулько Антаніна - 10 сутак
155. Гурневіч Дзьмітры (Радыё Палонія) - 10 сутак
156. Гусакова Станіслава - 12 сутак, суд Ленінскага раёна
157. Дабравольскі Аляксандр - 10 сутак асуджаны судом Фрунзенскага раёна
158. Давідовіч Васіль - 15 сутак
159. Дарагаўцаў Аляксандр - 15 сутак (Акрэсьціна)
160. Дарафеева Анастасія - суд Ленінскага раёна, 10 сутак
161. Дарафейчук Ірына - 7 сутак (арт 156) асуджаны 22 сакавіка судом Савецкага раёна
162. Дашкевіч Зьміцер - 15 сутак
163. Дзегцяроў А. суд Партызанскага раёна, суддзя Аўдзейчык
164. Дземідовіч Яўген - суд Ленінскага раёна
165. Дземчанка Вольга (журналіст газета "Однако") - штраф 20 базавых велічынь, джаная судом Кастрычніцкага раёна, г. Мінска (суддзя Пратасавіцкая),
166. Дзенісевіч Андрэй - 10 сутак асуджаны судом Цэнтральнага раёна (Акрэсьціна)
167. Дзешковіч Антон - 10 сутак, суд Ленінскага раёна (Жодзіна)
168. Дзівіна Марыя - суд Ленінскага раёна, 10 сутак
169. Дзідзенка Віктар - 15 сутак
170. Дзішчыц Аляксандр - 10 сутак суд Ленінскага раёна, Жодзіна
171. Дзьячкоў Алег - 15 сутак суд Ленінскага раёна (жодзіна)
172. Дзьячэк Тацьцяна - 15 сутак, суддзя Пратасавіцкая суд Кастрычніцкага раёна
173. Дзюба Дзяніс 10 сутак (арт. 156, дробнае хуліганства), асуджаны судом Цэнтральнага раёна, суддзя Аляксей Бычко
174. Дзюк Юры - 10 сутак асуджаны судом Цэнтральнага раёна
175. Дзядок Тацяна - 10 сутак, суддзя Пратасавіцкая суд Кастрычніцкага раёна
176. Дзянісава Паліна - 10 сутак
177. Дзянісаў Дзяніс - 10 сутак суд Ленінскага раёна
178. Дубовік - 10 сутак
179. Дубоўскі М. - суд Ленінскага раёна
180. Дудановіч Пётр (грамадзянін Польшчы) - 15 сутак, арт. 167.1
181. Дулуп Надзея - 4 сутак суд Партызанскага раёна, суддзя Трубнікаў
182. Дураў Генадзь (з Оршы, 1945 г.н.) - 10 сутак
183. Дызун Аляксандр - асуджаны Савецкім судом
184. Дынько Андрэй -10 сутак (арт. 156), асуджаны 22 сакавіка судом Савецкага раёна
185. Дэпрыз Аляксандр (Суд Партызанскага раёна)
186. Елавая Тацяна -- затрыманая ў ноч з 23-24 сакавіка, ў РУУС зрабілася кепска, была дастаўлена ў шпіталь
187. Еўдакімава Лола - 10 сутак, суддзя Пратасавіцкая суд Кастрычніцкага раёна
188. Еўціхіеў - суд Партызанскага раёна, суддзя Барысёнак - 5 сутак
189. Ефімовіч Юлія - 7 сутак, асуджаная 23 сакавіка, судом Першамайскага раёна
190. Ёлкіна Ксенія (непаўнагадовая, адпусьцілі)
191. Жалезка Каця
192. Жаніхоў Іван - 12 сутак (асуджаны 23 сакавіка судом Першамайскага раёна)
193. Жароў Уладзімір - 15 сутак (асуджаны судом Маскоўскага раёна)
194. Жарын Максім - 15 сутак
195. Жаўток Кірыл - 10 сутак (асуджаны судом Партызанскага раёна)
196. Жлоба Сяргей - 10 сутак
197. Жлутка Алег - 15 сутак (асуджаны судом Фрунзенскага раёна)
198. Жук Сяргей - 15 сутак суд Ленінскага раёна
199. Жукаў А. А. - суд Ленінскага раёна
200. Жыгалка Юры - 15 сутак асуджаны судом Маскоўскага раёна
201. Жызьнеўская Алена - 7 сутак, Кастрычніцкі суд, суддзя Германовіч суд Кастрычніцкага раёна
202. Жылінская Кацярына - 4 сутак, суд Партызанскага раёна, суддзя Барысёнак
203. Жылінская Святлана - 7 сутак, Кастрычніцкі суд, суддзя Германовіч суд Кастрычніцкага раёна
204. Жых Дзьмітры - 10 сутак, суд Ленінскага раёна
205. Завадская Ірына - 7 сутак, суддзя Пратасавіцкая суд Кастрычніцкага раёна
206. Завацкі Дзьмітры - 10 сутак, суд Ленінскага раёна
207. Завесьніцкі Яўген - 5 сутак Суд Завадзкога раёна
208. Зайцаў Уладзіслаў - 7 сутак (Суд Завадзкога раёна)
209. Залатар Аляксандр - 10 сутак (Акрэсьціна)
210. Залескі Мікіта - 15 сутак суд Ленінскага раёна
211. Захарэвіч Уладзімір - - 10 сутак (арт. 156), асуджаны 22 сакавіка судом Савецкага раёна
212. Земчанка Натальля - 10 сутак суд Ленінскага раёна
213. Знак Максім - 13 сутак суд Цэнтральнага раёна
214. Золатаў Арцём - 10 сутак
215. Золатаў Ціхан - 15 сутак, выходзіць з Жодзіна 8 красавіка ў 3.15 раніцы
216. Зорын Уладзімір - суд Ленінскага раёна
217. Зубок Аляксей В. - 15 сутак суд Ленінскага раёна
218. Зуеў Андрэй -15 сутак асуджаны 23 сакавіка судом Першамайскага раёна
219. Зьверава - 10 сутак, суд Савецкага раёна
220. Зьвераў Дзьмітры (?)суд Савецкага раёна
221. Зюкаў Дзяніс суд Першамайскага раёна
222. Зялінская Дар'я - 8 сутак суд Ленінскага раёна
223. Зямчонак Натальля - 10 сутак (Жодзіна)
224. Іванашка Валеры -- 15 сутак
225. Іванкоў - 10 сутак, суд Савецкага раёна
226. Іванова Елізавета , 1987 - 4 сутак (Жодзіна)
227. Іванюк Яўген - 10 сутак
228. Івашкоў Алег (затрыманы 25 сакавіка, ч.1. арт167.-1) - 10 сутак, суддзя Сіліцкі Сяргей, суд Савецкага раёна
229. Ігнацьева Алена (непаўнагадовая, адпусьцілі)
230. Ількевіч Аляксандр - 10 сутак суд Ленінскага раёна, суддзя Бортнік
231. Ількевіч Сяргей - 10 сутак
232. Ільлін Мікола зьбіты пры затрыманьні
233. Іназемцаў Даніла
234. Кавалёва Анастасія - 3 сутак (арт.156), асуджаная 22 сакавіка судом Савецкага раёна
235. Кавалёнак Віталь -10 сутак
236. Кавалёнак Мікола
237. Кавалеўская Надзея - 7 сутак, суддзя Германовіч суд Кастрычніцкага раёна
238. Кавальчук Артур (грамадзянін Украіны) - 15 сутак
239. Кавальчук Ганна - 10 сутак
240. Кажарскі Максім - 15 сутак
241. Казак Віталь - 10 сутак суд Ленінскага раёна
242. Казак Е. - суд Партызанскага раёна, судзя Барысёнак
243. Казак Уладзімір - 10 сутак
244. Казакоў Максім - 15 сутак (Акрэсьціна)
245. Казлова Натальля
246. Казлоў Яўген - 15 сутак суд Савецкага раёна, суддзя Баразна Сяргей
247. Казлоўскі Алег (“Правое дело”, Расія) на 15 сутак арышту 27 сакавіка. суд невядомы
248. Казлоўскі Аляксей - 10 сутак. суд Савецкага раёна
249. Казлоўскі Зьміцер - 10 сутак
250. Казначэеў Вадзім - суд Ленінскага раёна - 10 сутак
251. Казулін Аляксандр - кандыдат у прэзідэнты, затрыманы 25 сакавіка. Завезены ў Жодзіна.
252. Казулін Аляксандр Уладзіміравіч (пляменьнік кандыдадата ў прэзідэнты) - Суд Партызанскага раёна, суддзя Аўдзейчык - 7 сутак
253. Казулін Аляксей (пляменьнік кандыдадата ў прэзідэнты) - 10 сутак
254. Калейчык Зьміцер - 7 сутак суд Савецкага раёна
255. Калінін В. - суд Ленінскага раёна
256. Канаплёў Арсені - 3 сутак суд Савецкага раёна
257. Кандрашоў Міхаіл - 15 сутак асуджаны 23 сакавіка судом Цэнтральнага раёна
258. Кандрусевіч Уладзімір - 15 сутак суд Савецкага раёна
259. Каралёнак Мікола - 15 сутак
260. Каральчук Аляксей
261. Карапыш Аляксандр - 10 сутак
262. Карбановіч Аляксандр - 15 сутак
263. Карбановіч Сергей -10 сутак (Першамайскі суд)
264. Карбінскі Віталь
265. Кардаш Сяргей 10 сутак суд Кастрычніцкага раёна, суддзя Германовіч
266. Карноў Дзяніс - 7 сутак
267. Кароль Віктар - 10 сутак
268. Кароль Дзяніс - 10 сутак суд Савецкага раёна, суддзя Тарчыліна Ларыса (Жодзіна)
269. Карона Яўгенія (непаўнагадовая, адпусьцілі)
270. Карпіенка Аляксей - 15 сутак Жодзіна
271. Каршун Анастасія - 7 сутак Кастрычніцкі суд, суддзя Германовіч суд Кастрычніцкага раёна
272. Кастэнка Дар'я - 10 сутак, суддзя Пратасавіцкая суд Кастрычніцкага раёна
273. Касько Аляксандр -- пры затрыманьні моцна зьбілі ў міліцэйскім аўтобусе, зламалі нос, а потым выкінулі на вуліцу
274. Касько Сяргей -15 сутак
275. Касьпер Юлія - 5 сутак
276. Касьцюк Ганна - 15 сутак суд Савецкага раёна
277. Квяткоўская Мрына -- 10 сутак суд Ленінскага раёну
278. Касьцючэнка Анатоль - 15 сутак, суд Савецкага раёна
279. Катаусаў Андрэй - 15 сутак
280. Каўбаска Валеры - 10 сутак
281. Качанаў Андрэй - суд Ленінскага раёна
282. Качэрскі Уладзіслаў - 10 сутак (Суд Цэнтральнага раёна)
283. Кашэль Аляксей - 15 сутак суд Саецкага раёна, суддзя Савосцьян Людміла)
284. Квіткевіч Алесь -- 7 сутак
285. Кебікава Тацяна - 10 сутак асуджаная судом Першамайскага раёна
286. Кез Аляксей - 10 сутак (Акрэсьціна)
287. Кіпілеўскі Аляксей - 15 сутак
288. Кірэеў Віктар - суд Ленінскага раёна
289. Кісель Яўген - 15 сутак (Акрэсьціна)
290. Кісінскі Эдуард - 15 сутак
291. Кісялевіч Анатоль - 10 сутак
292. Кішкурна Уладзімір - 1 суткі
293. Клепча Віталь - 10 сутак
294. Клецаўка Кацярына- суд Ленінскага раёна
295. Клімутко Іна
296. Когай Ганна - 10 сутак суд Савецкага раёна
297. Комлік Андрэй - 15 сутак
298. Комкар Тацяна, непаўнагадовая. Затрыманая 24 сакавіка, забраная з міліцыі бацькамі.
299. Конаш Аляксей - 167-1 Суд Савецкага раёна 10 сутак
300. Копаць Алесь - 7 сутак
301. Копел Андрэй
302. Кораш Вольга - 5 сутак суд Савецкага раёна
303. Корж Максім - 10 суток
304. Корзун Андрэй - 10 сутак (Акрэсьціна)
305. Корсак Вольга - 7 сутак, Кастрычніцкі суд, суддзя Германовіч суд Кастрычніцкага раёна
306. Кострычаў Павел -10 сутак асуджаны судом Цэнтральнага раёна
307. Красноў Мікіта - 12 сутак суд Фрунзенскага раёна
308. Красуцкі Сяргей
309. Красячкоў Віталь
310. Краўчонак Аляксандр - 5 сутак Суд Завадзкога раёна
311. Кручок Ксенія - 7 сутак
312. Крушэўскі Міхаіл - 15 сутак суд Фрунзенскага раёна
313. Крываносава Вольга - 4 сутак, суд Партызанскага раёна, суддзя Аўдзейчык
314. Крываносава Наталя - 4 сутак, суд Партызанскага раёна, суддзя Аўдзейчык
315. Ксяндзоў Кірыл - 15 сутак суд Фрунзенскага раёна
316. Куваеў Аляксей - 15 сутак, суд Маскоўскага раёна
317. Кудзелік Алена (затрыманая 25 сакавіка) - 10 сутак суд Маскоўскага раёна, Акрэсьціна
318. Кудзянава Яўгенія
319. Кужалеў Максім - 7 сутак
320. Кузьміч Вольга - 10 сутак, асуджаная судом Партызанскага раёна , (судзя Барысёнак)
321. Кузьняцоў Зьміцер
322. Куклевіч Віталь - 15 сутак суд Фрунзенскага раёна
323. Кулей Ігар - 15 сутак суд Фрунзенскага раёна
324. Кулеш Зьміцер - 10 сутак
325. Кульбіцкі Ільля - 7 сутак асуджаны судом Заводскага раёна
326. Куніцкая Ларыса 23.03.2006 Абвінавачана ў дробным хуліганстве (арт.156 КаАП) ў Менску, атрымала адм. штраф у памеры 2 базавай (62.000 руб).
327. Кунцова Натальля - 7 сутак асуджаная 23 сакавіка судом Савецкага раёна
328. Купчанка Вера
329. Курылюк Віктар (жыхар Брэста) 15 сутак суд Фрунзенскага раёна
330. Курцоў Глеб - 10 сутак
331. Курыловіч Паліна (непаўнагадовая, адпусьцілі)
332. Кур'янова Е.С., 1985
333. Куўшынаў Аляксандр - 15 сутак
334. Куўшынная Тацяна - 15 сутак, суддзя Пратасавіцкая суд Кастрычніцкага раёна
335. Кухарава Ганна - 3 сутак
336. Кучынскі -10 сутак
337. Лабаноў Яўген - 10 сутак суд Фрунзенскага раёна
338. Лавінская Тацяна - 7 сутак (Жодзіна)
339. Лавуа Фрэдэрык (грамадзянін Канады, журналіст) - 15 сутак
340. Лагідзэ Георгі, журналіст - 15 сутак суд Савецкага раёна
341. Лантух Аляксандр (Суд Савецкага раёна)
342. Лапцёнак Зьміцер - 15 сутак суд Фрунзенскага раёна
343. Ларына Анастасія - спачатку 7 сутак Маскоўскага раёна, а пасьля штраф 20 базавых велічыняў суд
344. Лаўроўская Ірына штраф - 2 базавыя велічыні
345. Лаўрыновіч Яна - 10 сутак, суддзя Пратасавіцкая суд Кастрычніцкага раёна (на Стара-Барысаўскім тракце)
346. Лацінскі Сяргей - 10 сутак суд Фрунзенскага раёна
347. Лашук Аляксей - 13 сутак Першамайскі суд
348. Леаненка Алег - 15 сутак
349. Левадовіч Васіль - 15 сутак
350. Легіза Кацярына - 3 сутак
351. Леонава Сьвятлана - 4 сутак, суд Партызанскага раёна
352. Лініцкая Натальля - 10 сутак арт. 167.1,
353. Ліпень Віталь - 10 сутак
354. Лісіцын Сяргей - 10 сутак суд Партызанскага раёна
355. Лістахаў Дзьмітры - 10 сутак 167-1 Суд Савецкага раёна
356. Літвінаў Міхаіл - студэнт БНТУ, 15 сутак суд Партызанскага раёна
357. Літоўчанка Уладзімір - 10 сутак
358. Ліцкевіч Яўген - 10 сутак суд Фрунзенскага раёна
359. Лосеў Віктар - 15 сутак
360. Лугін Сяргей - 7 сутак
361. Лугіна - 10 сутак
362. Лукашэвіч Алена - штраф 20 базавыя велічыні
363. Лукашэвіч Тамара - штраф 20 базавых велічыняў асуджаная судом Маскоўскага раёна (суддзя Рэвуцкая),
364. Лукін Павел - 10 сутак суд Фрунзенскага раёна
365. Лук'янчык Арцём - 10 сутак , асуджаны судом Маскоўскага раёна
366. Лук'янчыкаў Арцём - 15 сутак суд Фрунзенскага раёна
367. Лучына Віктар - 10 сутак асуджаны судом Кастрычніцкага раёна (суддзя Пратасавіцкая)
368. Лысюк Дзьмітры - 10 сутак Партызанскага раёна, суддзя Трубнікаў
369. Лычаўка Аляксандр - 10 сутак
370. Любка Андрэй (грамадзян Украіны) - 15 сутак, арт.167. 1, моцна білі, прасіў выклікаць консула, консула не дапусьцілі
371. Лябедзька Анатоль - 15 сутак асуджаны судом Ленінскага раёна
372. Лява Арцём - 15 сутак (Суд Фрунзенскага раёна)
373. Ляневіч Андрэй - 7 сутак
374. Ляўкоўскі Сяргей - штраф 1 базавая
375. Ляхава - 10 сутак
376. Ляшчоў Антон - 10 сутак
377. Мазур Алесь - 7 сутак
378. Мазынскі Валеры - 10 сутак асуджаны судом Ленінскага раёна
379. Макарэвіч Андрэй - 7 сутак (Акрэсьціна)
380. Макееў Андрэй - 15 сутак (Акрэсьціна)
381. Маклакава Вольга - 15 сутак
382. Малаш Андрэй - 12 сутак асуджаны судом Партызанскага раёна
383. Малаштан Аляксандр - 10 сутак асуджаны 23 сакавіка судом Цэнтральнага раёна
384. Малашыцкая Валянціна - 15 сутак, суддзя Пратасавіцкая суд Кастрычніцкага раёна
385. Маліноўскі Лявон - 10 сутак асуджаны судом Ленінскага раёна
386. Малодкіна Анастасія - 10 сутак, суддзя Шылько Маскоўскага раёна
387. Малышаў Генадзь - зьбіты пры затрыманьні на праспекце Дзяржынскага 25 сакавіка 2006. Штраф 2 базавыя велічыні, артыкул 156 Суд Ленінскага раёна суддзя Бартнік
388. Манцэвіч - 10 сутак суд Фрунзенскага раёна
389. Марозаў Алег - 10 сутак (Акрэсьціна)
390. Марозаў Аляксей - 15 сутак (Акрэсьціна)
391. Марчук Дзьмітрый - 10 сутак, суд Кастрычніцкага арёну, суддзя Песенка Н.
392. Марчык Сяржук - 10 сутак
393. Масалёў Яўген - 10 сутак
394. Маскевіч Вераніка - 10 сутак суд Фрунзенскага раёна, жодзіна
395. Мацкойць Сяргей - 10 сутак
396. Мацьвееў Руслан (непаўнагадовы, адпусьцілі)
397. Мацюхін Аляксандр - , студэнт БНТУ, штраф 20 базавых велічыняў суд Партызанскага раёна. Перад судом 3 дні ўтрымліваўся ў Жодзіна.
398. Машкевіч Марыюш -15 сутак суд Ленінскага раёна. Былы пасол Польшчы ў Беларусі, вызвалены датэрмінова ў сувязі з інфарктам
399. Меляшкевіч Юрась - 15 сутак асуджаны судом Маскоўскага раёна
400. Мікуловіч Павел (Барысаў) -15 сутак
401. Мікульчык Аляксей - 13 сутак суд Фрунзенскага раёна
402. Мілаванава Анастасія - 5 сутак
403. Мільбіт Дзяніс - 15 сутак
404. Місюк - 10 сутак (суд Партызанскага раёна)
405. Мітрафанаў Аляксей - суд Фрунзенскага раёна
406. Міхіёнак Сяргей - 10 сутак, суддзя Людміла Лаппо суд Фрунзенскага раёна
407. Міхноў Сяргей - 15 сутак
408. Музычэнка Андрэй - 10 сутак суд Фрунзенскага раёна
409. Мурадава Ганна - 4 сутак суд Партызанскга раёна, суддзя Пыкіна
410. Мурашка Сяргей - 7 сутак
411. Навакоўскі Вячаслаў - АПРАЎДАНЫ (суд Цэнтральнага раёна, суддзя Аляксей Бычко)
412. Навуменка Яраслаў - 15 сутак суд Фрунзенскага раёна
413. Нарэль Натальля -15 сутак
414. Насановіч Ларыса - 10 сутак асуджаная 23 сакавіка судом Савецкага раёна
415. Наскоў Міхаіл - 15 сутак суд Фрунзенскага раёна
416. Неткачоў Яўген - 15 сутак суд Фрунзенскага раёна
417. Нікалаенка Юры - 10 сутак
418. Нікалайчук Уладзімір - 10 сутак Маскоўскага раёна суддзя Рудніцкая
419. Ніхімаў - суд адкладзены, запрасіў адваката Маскоўскага раёна
420. Новік Ж. А - суд Партызанскага раёна, суддзя Трубнікаў
421. Новікаў Аляксей - 15 сутак
422. Нядбаева Тацьцяна - 5 сутак
423. Няхайчык Уладзімір - 15 сутак (Акрэсьціна)
424. Павуціна Сяргей - 10 сутак (Жодзіна)
425. Падалінскі Ігар - 15 сутак (Фрунзенскі сул, Акрэсьціна)
426. Падрабінэк Аляксандр (журналіст, Расія) - 15 сутак, суд Савецкага раёна, суддзя Казадаеў
427. Пажараў Даніла, 10 сутак (167.1 ) асуджаны судом Кастрычніцкага раёна, (суддзя Пратасавіцкая)
428. Пажыган Аляксандар - 10 сутак
429. Палаўкоў Сяргей -- 15 сутак
430. Палевікова Валянціна - 15 сутак, суддзя Пратасавіцкая суд Кастрычніцкага раёна
431. Палойка Зьміцер (Баранавічы) - (да суда знаходзіцца ў Жодзіна)
432. Панкавец Віктар суд Заводскага раёна
433. Панфілаў Ігар - 10 сутак
434. Пархімовіч Вадзім (арт. 167), асуджаны 22 сакавіка судом Савецкага раёна
435. Пархімовіч Паліна - 10 сутак асуджаная судом Цэнтральнага раёна
436. Паршын Іван - 10 сутак
437. Паўлавіцкі Дзмітры 12 сутак суд Заводскага раёна, суддзя Крук
438. Паўленка Аляксандр - 10 сутак
439. Паўленка Дзьмітры - 15 сутак (суд Савецкага раёна , 167-1)
440. Паўленка Тацяна, зьнікла 25 сакавіка -15 сутак
441. Паўроз Мікіта - 10 сутак суд Цэнтральнага раёна
442. Пахучы Юры - 5 сутак
443. Пачобут Стас - 10 сутак суд Цэнтральнага раёна
444. Пашынок (Суд Цэнтральнага раёна)
445. Пашыток - 10 сутак (Суд Завадзкога раёна)
446. Пеляпат Алена - 7 сутак (Заводскага раёна)
447. Пералыгін Аляксандр - 10 сутак
448. Пілац Міхаіл - 15 сутак, суд Фрунзенскага раёна, судзя Колас
449. Піляева Маша - 10 сутак
450. Пінчук Віктар - 10 сутак
451. Пінчук Павел - 10 сутак, арт. 167. 1, суд Кастрычніцкага раёна, Пратасавіцкая Н. С.
452. Пірэйка Аляксандр - 10 сутак суд Цэнтральнага раёна
453. Пісарчык Сяргей - 10 сутак суд Ленінскага раёна (Акрэсьціна)
454. Пішчада Аляксей - 10 сутак асуджаны 23 сакавіка судом Савецкага раёна
455. Плаксіцкі Аляксандр - 3 сутак
456. Платонаў Арцём (непаўнагадовы, адпусьцілі)
457. Порах Аляксандр - 10 сутак суд Цэнтральнага раёна
458. Прадко Аляксандр - 10 сутак
459. Прадко Кірыл (затрыманы 25 сакавіка) - 10 сутак (Акрэсьціна)
460. Пратасаў Барыс - 10 сутак, суд Савецкага раёна
461. Прoкацень Антон - 10 сутак (Акрэсьціна)
462. Прохараў Павел - 5 сутак суд Партызанскага раёна
463. Прышнеўскі суд Цэнтральнага раёна
464. Пугач Дзяніс - 15 сутак суд Цэнтральнага раёна
465. Пулынка
466. Пяткевіч Елізавета - 5 сутак асуджаная 23 сакавіка судом Цэнтральнага раёна)
467. Пячэрскіх Юры - 10 сутак суд Цэнтральнага раёна
468. Рабыкін Кірыл - 5 сутак
469. Равуцкі Уладыслаў - 10 сутак (Жодзіна)
470. Рагачоў Зьміцер - 15 сутак, адвезьлі ў Жодзіна суд Цэнтральнага раёна
471. Рагоўскі - суд Савецкага раёна
472. Радыно Алена - 4 сутак суд Партызанскага раёна, суддзя Трубнікаў
473. Ражкоў Ігар - 10 сутак, арт. 156 павозіў узмацняльныя калонкі, затрымаын ДАІ, абвінавачаны ў тым, што махаў рукамі і лаяўся матам
474. Раковіч Аляксей - 10 сутак
475. Рамановіч Аляксандр - 10 сутак суд Цэнтральнага раёна, Жодзіна
476. Раманоўскі Cяргей - 15 сутак суд Цэнтральнага раёна
477. Раманцоў Уладзімір
478. Рапека Аляксандр - 10 сутак Партызанскага раёна, суддзя Трубнікаў
479. Расолька Кірыл (Суд Партызанскага раёна)
480. Растовіч Дар'я - 10 сутак
481. Рахманаў Павел - 10 сутак
482. Рашэтнікаў Ільля - 15 сутак
483. Ругайны Віталь
484. Рудзянкоў Гарры Аляксандравіч 1935 г.н. Жодзіна
485. Рудовіч Аксана - 7 сутак, Кастрычніцкі суд, суддзя Германовіч суд
486. Рудэнкоў Рыгор - 5 сутак суд Цэнтральнага раёна
487. Русанаў Ігар
488. Руткоўскі Канстанцін -10 сутак
489. Рэвутскі Уладзіслаў суд Цэнтральнага раёна
490. Рэзьнікаў Аляксандр -10 сутак
491. Савенкова Гелена - 7 сутак
492. Савіцкі Павел -10 сутак
493. Сагателян Самвел (грамадзянін Расіі) - 13 сутак
494. Садаўнічы Ільля - 15 сутак суд Цэнтральнага раёна
495. Садоўскі Дзяніс - 10 сутак асуджаны 23 сакавіка судом Савецкага раёна
496. Садоўскі Іван - 10 сутак
497. Сакалоўскі Уладзімір - 15 сутак суд Заводскага раёна
498. Салавей Ігар - 10 сутак (суд Партызанскага раёна, суддзя Аўдзейчык)
499. Саламан Дзьмітры - 10 сутак суд Цэнтральнага раёна
500. Салаўёў Зьміцер (Магілёў) - 10 сутак (Акрэсьціна)
501. Салаш Сяргей - 13 сутак ( арт.156) асуджаны судом Першамайскага раёна
502. Салодкі - 5 сутак суд Заводскага раёна
503. Салыга П. - суд Ленінскага раёна
504. Самаліньска Вераніка (Gazeta Wyborcza, Польшча) 10 сутак арышту 27 сакавіка. суд Ленінскага раёна
505. Самаль Яўген - 10 сутак асуджаны 23 сакавіка судом Цэнтральнага раёна
506. Самасюк Аляксандр - 10 сутак
507. Сантаровіч Андрэй - 10 сутак суд Першамайскага раёна
508. Сасноўскі Антон - 7 сутак суд Партызанскага раёна
509. Саўко Ліда - 5 сутак асуджаная 23 сакавіка судом Цэнтральнага раёна
510. Саўчанкава Валерыя - 7 сутак, Кастрычніцкі суд, суддзя Германовіч суд Кастрычніцкага раёна
511. Сахарук Вікторыя - 7 сутак, Кастрычніцкі суд, суддзя Германовіч суд Кастрычніцкага раёна
512. Севярына Тацяна - 4 сутак, суд Партызанскга раёна, суддзя Пыкіна
513. Семенчык Максім - 10 сутак суд невядомы
514. Семчонак Натальля
515. Сенчанка Аксана - 15 сутак
516. Сенчанка Аляксандр - 15 сутак
517. Сенько Валера
518. Сенько Віктар - 7 сутак (Акрэсьціна)
519. Сергіенка Аксана - 4 сутак
520. Сечко Натальля - 7 сутак арышту, знаходзіцца ў Жодзіна
521. Сідарава Ірына - 7 сутак
522. Сідаровіч Андрэй - 10 сутак, сьвятар грэка-каталіцкай царквы з Оршы, суд Цэнтральнага раёна
523. Сідарэвіч Ала - 10 сутак суд Цэнтральнага раёна
524. Сідун Юры - 10 сутак асуджаны судом Цэнтральнага раёна
525. Сілкова Вера - 10 сутак, суддзя Пратасавіцкая суд Кастрычніцкага раёна
526. Сільвановіч Яўген - 8 сутак, суд Заводскага раёна
527. Сінічын Дзяніс - 15 сутак
528. Сінкевіч Аляксандр - 10 сутак
529. Сінкевіч Надзея - 7 сутак суд Заводскага раёна
530. Сінькевіч Павел - 10 сутак (Акрэсьціна)
531. Сіўчык Вячаслаў - затрыманы падманам (зацягнуты ў машыну з фальшывымі нумарамі амерыканскай амбасады). Моцна зьбіты. Здолеў уцячы зь лякарні
532. Сіўчык Галіна, маці Вячаслава Сіўчыка. Затрыманая 23 сакавіка, адпушчаная пасля моцнага прыступу арытміі.
533. Січко суд Цэнтральнага раёна
534. Скакун Наталья - 15 сутак (Акрэсьціна)
535. Скарабагаты Арцём - 5 сутак суд Заводскага раёна
536. Скарабагаты Леанід - 15 сутак суд Заводскага раёна
537. Скурат Тацяна - 5 сутак (Барысаў маці дваіх дзяцей 8 і 11 гадоў).
538. Скуратовіч Аляксей - 10 сутак
539. Скуратовіч Андрэй - 10 сутак
540. Смок Вадзім
541. Сныткіна Вольга - 7 сутак, Кастрычніцкі суд, суддзя Германовіч суд Кастрычніцкага раёна
542. Сокал Сьвятаслаў 10 сутак асуджаны судом Цэнтральнага раёна, суддзя Аляксей Бычко па арт. 156 КаАП (дробнае хуліганства)
543. Солтан Ганна - 7 сутак, суд Савецкага раёна
544. Станкевіч Дзяніс 5 сутак суд Заводскага раёна
545. Станкевіч Сьвятлана - 8 сутак суд Заводскага раёна
546. Старасьціна Натальля - 10 сутак суд Заводскага раёна
547. Стахоўская Н., 1983
548. Стогній Станіслаў - 15 сутак асуджаны 23 сакавіка судом Цэнтральнага раёна
549. Столяр Антон - 15 сутак (Суд Фрунзенскага раёна)
550. Стральцоў Алесь - 10 сутак + 7 сутак за сустрэчу з Казуліным 2 сакавіка
551. Субач Суд Партызаскага раёна, суддзя Барысёнак - 7 сутак
552. Сугака Сьвятлана - 7 сутак асуджаная 23 сакавіка судом Савецкага раёна
553. Сычугова Надзея - 7 сутак (Жодзіна)
554. Сьвідзерскі Сьцяпан - 10 сутак (Акрэсьціна)
555. Сьвірскі Раман - 10 сутак, арт. 156. Нёс цёпляы рэчы, абвінавачаны ў тым, што лаяўся і махаў рукамі
556. Сьвірыдовіч Антон - Суд Савецкага раёна (167-1)
557. Сьнітко Тацяна - штраф 30 базавых велічыняў суд Заводскага раёна, суддзя Мардовіч. Перад судом 3 дні ўтрымлівалася ў Жодзіна.
558. Сьцепанцоў Андрэй - 10 сутак
559. Сьцепанцоў Іван - 10 сутак
560. Сьцяпанаў Аляксандр - 10 сутак
561. Сьцяпанаў Аляксей, грамадзянін Расіі 10 сутак (арт. 156, дробнае хуліганства) суд Цэнтральнага раёна, суддзя Аляксей Бычко
562. Сьцяпанаў Сяргей - 10 сутак
563. Сюдак Аляксей - 10 сутак
564. Сяргеенка Аксана - 4 сутак, суд Партызанскага раёна, суддзя Аўдзейчык
565. Сяргееў Павал - 10 сутак суд Цэнтральнага раёна
566. Таболіч Андрэй - 15 сутак (Акрэсьціна)
567. Талапіла Алена - 4 сутак, суд Партызанскага раёна, суддзя Трубнікаў
568. Талапіла Юры -10 сутак суд Першамайскага раёна
569. Талстой Юры - 15 сутак, суд Савецкага раёна
570. Тамілін Ян - 10 сутак (Жодзіна)
571. Тамкоўская С., 1985
572. Тарас Антон - 11 сутак
573. Тарасава Н. - 15 сутак, суддзя Пратасавіцкая суд Кастрычніцкага раёна
574. Тоўсцік Мікалай - 15 сутак асуджаны судом Ленінскага раёна
575. Трэзубаў Андрэй - 15 сутак, занходзіцца на Акрэсіцна, асджаны судом Фрунзенскага раёна
576. Тышчук Уладзімір - 15 сутак
577. Уласаў Міхаіл - 7 сутак
578. Уласенка Тацяна - 7 сутак, суддзя Германовіч суд Кастрычніцкага раёна
579. Усьцінаў Раман - 10 сутак
580. Усьцінаў Уладзімір - 10 сутак
581. Усянок Канстанцін - 10 сутак 23 сакавіка асуджаны судом Цэнтральнага раёна,
582. Фамін Андрэй - Жодзіна
583. Фаміных Аляксандр - 7 сутак
584. Федаровіч Зьміцер - 10 сутак
585. Філімончык Дыяна - 15 сутак
586. Фінькевіч Павал
587. Фралоў Максім - 10 сутак 23 сакавіка асуджаны судом Савецкага раёна
588. Фурс Кацярына - 4 сутак, суд Партызанскага раёна, суддзя Барысёнак
589. Фурсевіч - 10 сутак, суд Савецкага раёна
590. Хадневіч Васіль - 10 сутак, абвясьціў галадоўку ў Жодзіна.суд Першамайскага раёна
591. Хамянок Віктар - 12 сутак, суд Першамайскага р-ну, суддзя Масальская
592. Хандзюнь Рома - 10 сутак
593. Хандога Ігар - 10 сутак, суд Заводскага раёна Жодзіна
594. Харланчук Павел - Суд Цэнтральнага раёна - 10 сутак
595. Хіло Зінаіда - 4 сутак (Жодзіна) суд Заводскага раёна
596. Хіло Мікалай - 5 сутак (Жодзіна) суд Заводскага раёна
597. Хмялеўскі Аляксей - 10 сутак
598. Хома Тацяна - 10 сутак, (арт. 167.1) асуджаная судом Партызанскага раёна (суддзя Лебедзь)
599. Хоцін Андрэй - 15 сутак, суд Савецкага раёна, суддзя Фёдарава
600. Хухракоў Ігар 10 сутак (арт. 167.1) суд Маскоўскага раёна (Акрэсьціна) суддзя Шастакоў
601. Царык Васіль - 15 сутак
602. Церах Сяргей - 7 сутак суд Заводскага раёна
603. Церашкоў Андрэй - 10 сутак асуджаны судом Цэнтральнага раёна (Акрэсьціна)
604. Церашэнка Пётр - 15 сутак
605. Цімафееў Мікалай - суд Заводскага раёна
606. Цімкоўская Сьвятлана - 7 сутак, суддзя Германовіч суд Кастрычніцкага раёна
607. Цітова Анастасія - 5 сутак
608. Цітова Любоў - 10 сутак, суддзя Пратасавіцкая суд Кастрычніцкага раёна
609. Ціхановіч Максім - 10 сутак суд Партызанскага раёна, суддзя Пыкіна
610. Цукрэнка - 5 сутак
611. Цурупанаў Валадар - 10 сутак
612. Цялегін Аляксандр - 5 сутак (Суд Завадзкога раёна)
613. Чавусаў Юры - 10 сутак асуджаны судом Партызанскага раёна, арт.167.1
614. Чамерка Алег - 10 сутак
615. Чапко Дзьмітры - 10 сутак (Акрэсьціна)
616. Чарноў - 10 сутак (Першaмайскі)
617. Чарноцкі Зьміцер - 5 сутак суд Заводскага раёна
618. Чарных Вольга - 10 сутак асуджаны судом Цэнтральнага раёна)
619. Чарных Яўген - 15 сутак
620. Чарнышова Ганна - 10 сутак (Акрэсьціна). Восем дзён правяла ў шпіталі пасьля зьбіцьця падчас затрыманьня.
621. Чаропка Зоя - 10 сутак
622. Чахоўская Анастасія - 10 сутак, суддзя Пратасавіцкая суд Кастрычніцкага раёна
623. Чувак Эдуард 10 сутак 23 сакавіка асуджаны судом Першамайскага раёна
624. Чуешова Юлія - 4 сутак, суд Партызанскага раёна, суддзя Трубнікаў
625. Чыж Мікалай - 10 сутак, суд Партызанского района, суддзя Барысёнак
626. Чыжык Іна суд Заводскага раёна
627. Чыжык Міхась - 5 сутак суд Заводскага раёна
628. Чыкалаў Канстанцін - 10 сутак
629. Чырэйка Аляксандр - 15 сутак
630. Чэбан Максім - суд Заводскага раёна
631. Чэкмараў суд Заводскага раёна
632. Шаблаеў Уладзімір - 15 сутак 167, 1 Суд Савецкага раёна
633. Шаблінскі Іван - 12 сутак (Акрэсьціна)
634. Шалайка Руслан - 5 сутак, выходзіць 29 сакавіка ў 3.40, Маскоўскі суд
635. Шалыгін Мікалай - 10 сутак
636. Шандовіч Тацяна
637. Шаўчэнка Дзьмітры - 15 сутак
638. Шацерава А. - суд Партызанскага раёна, суддзя Барысёнак
639. Шацікава Крысьціна - штраф 20 базавах велічыняў (маці 2 дзяцей) суд Кастрычніцкага раёна. Перад судом 3 дні ўтрымлівалася ў Жодзіна.
640. Швешчыц Сяргей - 15 сутак
641. Шеремет Павел грамадзянін Расіі, журналіст
642. Шлапік Юры - 10 сутак суд Савецкага раёна
643. Шмелеў Сяргей - 12 сутак суд Фрунзенскага раёна
644. Шмыгаў Вадзім - 7 сутак (суд Заводскага раёна, судьдзя Некрасава Е.Т)
645. Шопчыц Антон - 10 сутак
646. Шпакоўскі Аляксандр - штраф 20 базавых
647. Шукала Андрэй - 10 сутак асуджаны судом Заводскага раёна
648. Шумароў Андрэй - 15 сутак (Акрэсьціна), студэнт БНТУ, асуджаны судом Фрунзенскага раёна
649. Шумовіч Юры - 15 сутак суд Фрунзенскага раёна
650. Шуцянкоў Мікалай - 10 сутак асуджаны 23 сакавіка судом Савецкага раёна
651. Шчарбінскі Ільля - 10 сутак (Першамайскі)
652. Шчаўлік Вячаслаў - 15 сутак (Акрэсьціна)
653. Шчэло Зоя
654. Шчэрбаў Раман - 11 сутак (Акрэсьціна)
655. Шыла Валеры (Баранавічы) - 15 сутак суд Заводскага раёна
656. Шыла Іван - адпусьцілі як непаўнагадовага
657. Шыла Ільля - адпусьцілі як непаўнагадовага
658. Шыла Ўладзімір - 10 сутак суд невядомы
659. Шыловіч Алесь - 10 сутак
660. Шыманскі Ільля - 10 сутак суд Заводскага раёна
661. Шыш Антаніна - штраф 150 базавых велічынь, суд Заводскага раёна. Перад судом 3 дні ўтрымлівалася ў Жодзіна.
662. Шышнеўская Іна
663. Шэдко Яўген - 5 сутак Жодзіна
664. Шэйко Дзяніс - 7 (10 -?) суд Заводскага раёна
665. Шэлег Дзяніс - 10 су ?ак
666. Юркоў Андрэй - 15 сутак суд Фрунзенскага раёна, суддзя Колас, Жодзіна
667. Юхновіч Дзяніс - 15 сутак суд Фрунзенскага раёна
668. Юшкевіч Павел - суд Фрунзенскага раёна
669. Ягораў Юры - 10 сутак, суд Ленінскага раёна
670. Язылец Аляксей - 13 сутак суд Фрунзенскага раёна
671. Якаўлеў Сяргей -10 (Суд Цэнтральнага раёна)
672. Якаўцаў Зьміцер - 7 сутак суд Партызанскага раёна, суддзя Пыкіна
673. Якіменка Яўген - 15 сутак (Акрэсьціна)
674. Якімовіч Аляксандр - 15 сутак
675. Ямайкіна Ж. - штраф 20 базавых велічынь, суд Партызанскага раёна, суддзя Трубнікаў
676. Ямкавы Уладзімір - 10 сутак (арт 167), асуджаны 22 сакавіка судом Савецкага раёна
677. Янкевіч Кацярына - 10 сутак, Стара-Барысаўскі
678. Янукевіч Аляксей -12 сутак асуджаны судом Цэнтральнага раёна
679. Ярамчук Артур - 10 сутак
680. Ярашэвіч Іра
681. Ясеняўскі Даніла - 10 сутак (Суд Партызанскага раёна)
682. Ясюк Алеся - штраф 30 базавых велічыняў суд Фрунзенскага раёна
683. Яфімаў Дзьмітры - 10 сутак суд Маскоўскага раёна суддзя Рудніцкая
684. Яхімовіч Юля - 7 сутак
685. Яцко Віталь - 10 сутак (Суд Завадзкога раёна)
686. Мурэнка Леанід -- 10 сутак

Апошнія навіны

слухаць Радыё рацыя Міжнародная федэрацыя правоў чалавека Беларуская Інтэрнэт-Бібліятэка КАМУНІКАТ Грамадзкі вэб-архіў ВЫТОКІ Антидискриминационный центр АДЦ 'Мемориал' Prava-BY.info Беларускі Праўны Партал Межрегиональная правозащитная группа - Воронеж/Черноземье
Московская Хельсинкская группа
Молодежное Правозащитное Движение
amnesty international