Ёсьць інфармацыя, што тых, хто знаходзіўся ў Жодзіна адвезьлі назад у Жодзіна. Тых, хто быў на Акрысіціна, вярнулі туды. Дзяўчаты ёсць на Стара-Барысаўскім тракце (цяперашняя Скарыны --20, тэл. 263-02-02, 264-26-39)

2006 2006-03-27T10:00:00+0300 1970-01-01T03:00:00+0300 be Праваабарончы цэнтр «ВЯСНА» Праваабарончы цэнтр «ВЯСНА»
Праваабарончы цэнтр «ВЯСНА»

Спіс затрыманых і арыштаваных абноўлены

1. Абразцоў Зьміцер - 15 сутак
2. Абраменка Мікіта суд Партызанскага раёну, суддзя Пыкіна -- 10 сутак
3. Агароў Антон -- 10 сутак (Партызаскі суд)
4. Адамовіч Пётр -- 10 сутак
5. Адзінцоў Андрэй -- 7 сутак, суд Заводскага раёну
6. Аксеневіч Юры - 15 сутак
7. Алейнік суд Савецкага раёну
8. Альшэўскі - 7 сутак, суд Савецкага раёну
9. Алябьеў Аляксандр - 10 сутак, cуд Партызанскага раёну, суддзя Аўдзейчык
10. Андросік Ларыса - штраф 20 базавых велічыняў, суд Савецкага раёну
11. Анянкоў Сяргей - 10 сутак суд Цэнтральнага раёну
12. Арлоў Багдан -- 10 сутак
13. Арлоў Віктар - 10 сутак суд Цэнтральнага раёну
14. Арціменка Канстанцін
15. Арэхаў Андрэй -10 сутак суд Цэнтральнага раёну
16. Арэшка Дзяніс -- 10 сутак (Першамайскі суд)
17. Асіпенка Аляксей - 10 сутак суд Цэнтральнага раёну
18. Аўдзейчык -- 10 сутак
19. Афнагель Яўген -- 5 сутак Партызанскі суд
20. Ахмадзіева Юлія - 7 сутак, Кастрычніцкі суд, суддзя Германовіч суд
21. Бабіч Надзея - 4 сутак, суд Партызанскага раёну
22. Багданаў Станіслаў - 10 сутак суд Першамайскага раёну
23. Багуцкі Алег - 10 сутак суд Першамайскага раёну
24. Бакур Юры -- 10 сутак (Акрэсьціна)
25. Балонкіна Юля - 15 сутак, суддзя Пратасавіцкая суд Кастрычніцкага раёну
26. Баранаў Андрэй --10 сутак
27. Баранчук О.В., 1987
28. Баранчук Тацяна
29. Барок Андрэй - 10 суд Першамайскага раёну
30. Барсток Сяргей - 10 сутак, суд Савецкага раёну
31. Барысевіч - 5 сутак, суддзя Ананіч суд Першамайскага раёну
32. Бас Яўген - 15 сутак, суд Савецкага раёну
33. Баталаў Мікіта - 10 сутак, суддзя Макуха суд Першамайскага раёну
34. Батуеў Павел -- 10 сутак
35. Батура Надзея - 5 сутак (суд Заводскага раёну, судзя Лапцева)
36. Баярын Натальля - штраф 50 базавых велічыняў суд Першамайскага раёну
37. Баярын Міхаіл Юр'евіч (ЕГУ, асьпірант)
23.03.2006 (Адбываў пакараньне з 23 сакавіка па 4 красавіка). 12 сутак адм. арышту. Абвінавачаны ў дробным хуліганстве (арт.156 КаАП) ў Менску
38. Безмацерных Кацярына - 4 сутак, суд Партызанскага раёну, суддзя Аўдзейчык
39. Бенедыктаў Іван -- 5 сутак
40. Беркой - 10 сутак, суд Савецкага раёну
41. Берніковіч Яраслаў -- 7 сутак
42. Більдзюк Аляксей -- 12 сутак суд Першамайскага раёну (Жодзіна)
43. Баркоўская Галіна -- 10 сутак (Акрэсьціна)
44. Брокараў Эдуард - 10 сутак суд Маскоўскага раёна
45. Брэтко - 10 сутак Маскоўскага раёну
46. Будай -- 5 сутак
47. Бужеленко Л.В., 1966 --15 сутак
48. Буйніцкі Дзяніс
49. Буйніцкі Максім -- 10 сутак суд Першамайскага раёну
50. Бірукоў Юры -- 15 сутак (Акрэсьціна, выходзіць 8 красавіка ў 3.05)
51. Бурак Ірына - 7 сутак, Кастрычніцкі суд, суддзя Германовіч суд
52. Буракоў Алесь -- 7 сутак
53. Бурсевіч Наста - 5 сутак, суддзя Ананіч суд Першамайскага раёну
54. Бухаменка Ларыса - 15 сутак, суддзя Пратасавіцкая суд Кастрычніцкага раёну
55. Бялевіч Сяргей -- 10 сутак (Жодзіна)
56. Бялько (Цэнтральны суд)
57. Вайніловіч Мікалай -- 10 сутак
58. Войцік Аляксей Анатолевіч (студэнт БДУ)
23.03.2006 (Адбываў пакараньне з 23 сакавіка па 4 красавіка). 12 сутак адм. арышту. Абвінавачаны ў дробным хуліганстве (арт.156 КаАП) ў Менску
59. Ваніна Тацяна - 10 сутак суд пЕРШАМАЙСКІ
60. Ванчук Аляксандр -- 10 сутак
61. Васілеўскі Алесь - 10 сутак, суддзя Аніскевіч суд Першамайскага раёну
62. Васількавак
63. Ваўкавец Яўген -- 7 сутак
64. Вашкевіч Дзяніс --15 сутак
65. Вашкевіч Марына - 7 сутак, суддзя Германовіч суд Кастрычніцкага раёну
66. Венско Дзьмітры -- 10 сутак суд Перашмайсакага раёну
67. Вераб'ёў Сяргей - 7 сутак, суддзя Аніскевіч суд Першамайскага раёну
68. Віткоўская Е. - 7 сутак, Кастрычніцкі суд, суддзя Германовіч суд Кастрычніцкага раёну
69. Віткоўская Тацяна - штраф 30 базавых велічыняў суд Кастрычніцкага раёну
70. Вішнеўскі Валеры - 10 сутак суд Першамайскага раёну
71. Волчек ?#152;.А., 1984
72. Вееўнік -- 10 сутак
73. Вяроўскі Віктар -- 10 сутак, Першамайскі суд
74. Габрыельчык Іна - 7 сутак суд Партызанскага раёну
75. Габанідзе Ніно -журналістка, 15 сутак, суд Савецкага раёну
76. Гавака Віктар --10 сутак
77. Газімаў Цімур - 10 сутак, суддзя Макуха суд Першамайскага раёну
78. Гайдук Т. - суд Партызанскага раёну, суддзя Барысёнак
79. Гайдук Юліян -- 7 сутак (арт 156, КаАП)
80. Галіноўскі Зьміцер
81. Гамолка Зьміцер - 10 сутак суд Першамайскага раёну суд Першамайскага раёну
82. Гарадзінскі Аляксей
83. Гаранюк
84. Гарачка Зьміцер - 10 сутак, суддзя Макух суд Першамайскага раёну
85. Гардзееў Мікалай - 7 сутак суд Першамайскага раёну
86. Гарэлік Сяргей - 10 сутак (Знаходзіцца ў Жодзіна, абвясьціў галадоўку) суд Першамайскага раёну
87. Гермак Марына - 5 сутак суд Першамайскага раёну
88. Гізун Алесь -- 5 сутак (167-1) Савецкі суд
89. Гізун Жана - 10 сутак суд Першамайскага раёну
90. Глезін Эдуард - суд Ленінскага раёну
91. Граблеўскі Алег -- 10 сутак, суд Партызанскага раёну
92. Грань -- 10 сутак суд Партызанскага раёну, суддзя Трубнікаў
93. Грубіч Алег -- 10 сутак
94. Галавань Юры (прадпрымальнік)
23.03.2006 (Адбываў пакараньне з 23 сакавіка па 4 красавіка). 12 сутак адм. арышту. Абвінавачаны ў дробным хуліганстве (арт.156 КаАП) ў Менску
95. Грудзько Тацяна - 3 суткі суд Першамайскага раёну
96. Грынчык Віктар - 12 сутак суд Першамайскага раёну
97. Грыцкевіч Галіна - 10 сутак Маскоўскага раёну
98. Грышан Тацяна - 10 сутак суд Ленінскага раёну
99. Грышкевіч Віктар - 5 сутак, суд Савецкага раёну, суддзя Казадаеў
100. Гудзілін Сяржук - 15 сутак
101. Гусакова Станіслава - 12 сутак, суд Ленінскага раёну
102. Давідовіч Васіль -- 15 сутак
103. Дарагаўцаў Аляксандр -- 15 сутак (Акрэсьціна)
104. Дарафеева Анастасія - суд Ленінскага раёну, 10 сутак
105. Дашкевіч Зьміцер -- 15 сутак
106. Дзегцяроў А. Я. суд Партызанскага раёну, суддзя Аўдзейчык
107. Дземідовіч Е. - суд Ленінскага раёну
108. Дземідовіч Яўген
109. Дземчонак Натальля
110. Дзешковіч Антон - 10 сутак, суд Ленінскага раёну (Жодзіна)
111. Дзівіна Марыя - суд Ленінскага раёну, 10 сутак
112. Дзішчыц Аляксандр - 10 сутак суд Ленінскага раёну, Жодзіна
113. Дзьячкоў Алег - 15 сутак суд Ленінскага раёну (жодзіна)
114. Дзьячэк Таня - 15 сутак, суддзя Пратасавіцкая суд Кастрычніцкага раёну
115. Дзядок Тацяна - 10 сутак, суддзя Пратасавіцкая суд Кастрычніцкага раёну
116. Дзянісава Паліна -- 10 сутак
117. Дзянісаў Дзяніс - 10 сутак суд Ленінскага раёну
118. Дубовік -- 10 сутак
119. Дубоўскі М. - суд Ленінскага раёну
120. Дулуп Надзея - 4 сутак суд Партызанскага раёну, суддзя Трубнікаў
121. Дызун Аляксандр -- асуджаны Савецкім судом
122. Дэпрыз Аляксандр (Партызанскі суд)
123. Ееўнік Віктар
124. Ёлкіна Ксенія (непаўнагадовая, адпусьцілі)
125. Еўдакімава Лола - 10 сутак, суддзя Пратасавіцкая суд Кастрычніцкага раёну
126. Еўціхіеў - суд Партызанскага раёну, суддзя Барысёнак -- 5 сутак
127. Жалезка Каця
128. Жлоба Сяргей -- 10 сутак
129. Жук Сяргей - 15 сутак су+9д Ленінскага раёну
130. Жукаў А. А. - суд Ленінскага раёну
131. Жызьнеўская Алена - 7 сутак, Кастрычніцкі суд, суддзя Германовіч суд Кастрычніцкага раёну
132. Жылінская Кацярына - 4 сутак, суд Партызанскага раёну, суддзя Барысёнак
133. Жылінская Святлана - 7 сутак, Кастрычніцкі суд, суддзя Германовіч суд Кастрычніцкага раёну
134. Жых Дзьмітры - 10 сутак, суд Ленінскага раёну
135. Завадская Ірына - 7 сутак, суддзя Пратасавіцкая суд Кастрычніцкага раёну
136. Завацкі Дзьмітры - 10 сутак, суд Ленінскага раёну
137. Завесьніцкі Яўген -- 5 сутак Заводскі суд
138. Зайцаў Уладзіслаў -- 7 сутак (Заводскі суд)
139. Залатар Аляксандр -- 10 сутак (Акрэсьціна)
140. Залесскі Мікіта - 15 сутак суд Ленінскага раёну
141. Земчанка Натальля -- 10 сутак суд Ленінскага раёну
142.
143. Знак Максім - 13 сутак суд Цэнтральнага раёну
144. Золатаў Ціхан -- 15 сутак, выходзіць з Жодзіна 8 красавіка ў 3.15 раніцы
145. Зорын Уладзімір - суд Ленінскага раёну
146. Зубок Аляксей В. - 15 сутак суд Ленінскага раёну
147. Зуеў Андрэй - суд Ленінскага раёну
148. Зьверава - 10 сутак, суд Савецкага раёну
149. Зьвераў Дзьмітры (?)суд Савецкага раёну
150. Зюкаў Дзяніс суд Першамайскага раёну
151. Зялінсая Дар'я - 8 сутак суд Ленінскага раёну
152. Зямчонак Натальля - 10 сутак (Жодзіна)
153. Іванова Елізавета , 1987 -- 4 сутак (Жодзіна)
154. Іванкоў - 10 сутак, суд Савецкага раёну
155.
156. Іванюк Яўген -- 10 сутак
157. Івашкоў Алег (затрыманы 25 сакавіка, ч.1. арт167.-1) - 10 сутак, суддзя Сіліцкі Сяргей, суд Савецкага раёну
158. Ігнацьева Алена (непаўнагадовая, адпусьцілі)
159. Ількевіч Александр - 10 сутак суд Ленінскага раёну, суддзя Бортнік
160. Ількевіч Сяргей -- 10 сутак
161. Ільлін Мікола
162. Іназемцаў Даніла
163. Кавалёнак Віталь --10 сутак
164. Кавалёнак Мікола
165. Кавалеўская Надзея - 7 сутак, суддзя Германовіч суд Кастрычніцкага раёну
166. Кавальчук Артур (грамадзянін Украніны) - 15 сутак
167. Казак Віталь - 10 сутак суд Ленінскага раёну
168. Казак Е. - суд Партызанскага раёну, судзя Барысёнак
169. Казакоў Максім - 15 сутак (Акрэсьціна)
170. Казлова Натальля
171. Казлоў Яўген -15 сутак суд Савецкага раёну, суддзя Баразна Сяргей
172. Казлоўскі Алег (“Правое дело”, Расія) на 15 сутак арышту 27 сакавіка. суд невядомы
173. Казлоўскі Аляксей - 10 сутак. суд Савецкага раёну
174. Казлоўскі Зьміцер -- 10 сутак
175. Казначэеў Вадзім - суд Ленінскага раёну - 10 сутак
176. Казулін Аляксандр Уладзіміравіч (пляменьнік кандыдадата ў прэзідэнты) -- Суд Партызанскага раёну, суддзя Аўдзейчык -- 7 сутак
177. Казулін Аляксей (пляменьнік кандыдадата ў прэзідэнты) -- 10 сутак
178. Калейчык Зьміцер - 7 сутак суд Савецкага раёну
179. Калінін В. - суд Ленінскага раёну
180. Канаплёў Арсені - 3 сутак суд Савецкага раёну
181. Кандрусевіч Уладзімір -- 15 сутак суд Савецкага
182. Каралёнак Мікола - 15 сутак
183. Каральчук Аляксей
184. Карбановіч Сергей -10 сутак (Першамайскі суд)
185. Карбінскі Віталь
186. Карноў Дзяніс - 7 сутак
187. Кароль Дзяніс - 10 сутак суд Савецкага раёну, суддзя Тарчыліна Ларыса (Жодзіна)
188. Карона Яўгенія (непаўнагадовая, адпусьцілі)
189. Каршун Анастасія - 7 сутак Кастрычніцкі суд, суддзя Германовіч суд Кастрычніцкага раёну
190. Кастэнка Дар'я - 10 сутак, суддзя Пратасавіцкая суд Кастрычніцкага раёну
191. Касцюк Ганна - 15 сутак суд Савецкага раёну
192. Касьцюк Тацьцяна
193. Касьцючэнка Анатоль - 15 сутак, суд Савецкага раёну
194. Качанаў Андрэй - суд Ленінскага раёну
195. Кез Аляксей -- 10 сутак (Акрэсьціна)
196. Качэрскі Уладзіслаў -- 10 сутак (Цэнтральны суд)
197. Кашэль Аляксей - 15 сутак суд Савецкага раёну
198. Кірэеў Віктар - суд Ленінскага раёну
199. Клецаўка Кацярына- суд Ленінскага раёну
200. Клімутко Іна
201. Когай Ганна - 10 сутак суд Савецкага раёну
202. Копел Андрэй
203. Куніцкая Ларыса (прадпрымальнік) 23.03.2006
Абвінавачана ў дробным хуліганстве (арт.156 КаАП) ў Менску, атрымала адм. штраф у памеры 2 базавай (62.000 руб).
204. Конаш Аляксей - 167-1 Савецкі суд 10 сутак
205. Копаць Алесь -- 7 сутак
206. Корж Максім - 10 суток
207. Корсак Вольга - 7 сутак, Кастрычніцкі суд, суддзя Германовіч суд Кастрычніцкага раёну
208. Корзун Андрэй -- 10 сутак (Акрэсьціна)
209. Кораш Вольга - 5 сутак суд Савецкага раёну
210. Кошаль Аляксей -- 15 сутак суд Саецкага раёну, суддзя Савосцьян Людміла)
Красноў Мікіта - 12 сутак суд Фрунзенскага раёну
211. Красуцкі Сяргей
212. Красячкоў Віталь
213. Краўчонак Аляксандр -- 5 сутак Заводскі суд
214. Кручок Ксенія -- 7 сутак
215. Крушэўскі Міхаіл - 15 сутак суд Фрунзенскага раёну
216. Крываносава Вольга - 4 сутак, суд Партызанскага раёну, суддзя Аўдзейчык
217. Крываносава Наталья - 4 сутак, суд Партызанскага раёну, суддзя Аўдзейчык
218. Ксяндзоў Кірыл - 15 сутак суд Фрунзенскага раёну
219. Куваев Алексей -- 15 сутак, суд Маскоўскаг раёну
220. Кудзелік Алена (затрыманая 25 сакавіка) - 10 сутак суд Маскоўскага раёну, Акрэсьціна
221. Кудзянава Яўгенія
222. Кужалева (?) суд Савецкага раёну
223. Кузьняцоў Зьміцер
224. Куклевіч Віталь - 15 сутак суд Фрунзенскага раёну
225. Кулей Ігар - 15 сутак суд Фрунзенскага раёну
226. Кулеш Зьміцер -- 10 сутак
227. Купчанка Вера
228. Курцоў Глеб -- 10 сутак
229. Курыловіч Паліна (непаўнагадовая, адпусьцілі)
230. Курьянова Е.С., 1985
231. Куўшынаў Аляксандр -- 15 сутак
232. Куўшынная Тацяна - 15 сутак, суддзя Пратасавіцкая суд Кастрычніцкага раёну
233. Кучынскі --10 сутак
234. Лабаноў Яўген - 10 сутак суд Фрунзенскага раёну
235. Лавінская Тацяна -- 7 сутак (Жодзіна)
236. Лавренович Яна, 1985 -- 10 сутак
237. Лавуа Фрэдэрык (грамадзянін Канады, журналіст) -- 15 сутак
238. Лагідзе Георгі, журналіст - 15 сутак суд Савецкага раёну
239. Лантух Аляксандр (Савецкі суд)
240. Лапцёнак Зьміцер - 15 сутак суд Фрунзенскага раёну
241. Ларына Анастасія - спачатку 7 сутак Маскоўскага раёну, а пасьля штраф 20 базавых велічыняў суд
242.
243. Лаўрыновіч Яна - 10 сутак, суддзя Пратасавіцкая суд Кастрычніцкага раёну (на Стара-Барысаўскім тракце)
244. Лацінскі - 10 сутак суд Фрунзенскага раёну
245. Лашук Аляксей -- 13 сутак Першамайскі суд
246. Левадовіч Васіль -- 15 сутак
247. Леонава Сьвятлана - 4 сутак, суд Партызанскага раёну
248. Лешчоў Партызанскага раёну, суддзя Лебедзь -- 10 сутак
249. Лісіцын Сяргей - 10 сутак суд Партызанскага раёну
250. Ліцкевіч Яўген - 10 сутак суд Фрунзенскага раёну
251. Лістахаў Дзьмітры - 10 сутак 167-1 Савецкі суд
252. Літвінаў Міхаіл - 10 сутак суд Партызанскага раёну
253. Лукін Павел - 10 сутак суд Фрунзенскага раёну
254. Лук'янчыкаў Арцём - 15 сутак суд Фрунзенскага раёну
255. Лысюк Дзьмітры -- 10 сутак Партызанскага раёну, суддзя Трубнікаў
256. Лява Арцём -- 15 сутак (Фрунзенскі суд)
257. Лявонава Сьвятлана
258. Ляшчоў Антон -- 10 сутак
259. Мазур Алесь -- 7 сутак
260. Музычэнка - 10 сутак суд Фрунзенскага раёну
261. Малашыцкая Валянціна - 15 сутак, суддзя Пратасавіцкая суд Кастрычніцкага раёну
262. Малодкіна Анастасія - 10 сутак, суддзя Шылько Маскоўскага раёну
263. Малыщицкая Валянціна, 1960 --15 сутак
264. Манцэвіч - 10 сутак суд Фрунзенскага раёну
265. Манцэвіч Надзея
266. Марчык Сяржук -- 10 сутак
267. Маскевіч Вераніка - 10 сутак суд Фрунзенскага раёну, жодзіна
268. Мацкойць Сяргей -- 10 сутак
269. Марчук Дзьмітрый -- 10 сутак, суд Кастрычніцкага арёну, суддзя Песенка Н.
270. Мацьвееў Руслан (непаўнагадовы, адпусьцілі)
271. Мацюхін Алякандр - штраф 20 базавых велічыняў суд Фрунзенскага раёну
272. Машкевіч Марыюш -15 сутак суд Ленінскага раёну
273. Мікульчык Аляксей - 13 сутак суд Фрунзенскага раёну
274. Місюк -- 10 сутак (суд Партызанскага раёну)
275. Мітрафанаў Аляксей - суд Фрунзенскага раёну
276. Міхіёнак Сяргей - 10 сутак, суддзя Людміла Лаппо суд Фрунзенскага раёну
277. Мурадава Ганна -- 4 сутак суд Партызанскга раёну, суддзя Пыкіна
278. Мурашка Сяргей -- 7 сутак
279. Мурыдова Д.Л., 1987
280. Навуменка Яраслаў - 15 сутак суд Фрунзенскага раёну
281. Нарэль Натальля --15 сутак
282. Наскоў Міхаіл - 15 сутак суд Фрунзенскага раёну
283. Неткачоў Яўген - 15 сутак суд Фрунзенскага раёну
284. Нікалайчук Уладзімір - 10 сутак Маскоўскага раёну суддзя Рудніцкая
285. Ніхімаў - суд адкладзены, запрасіў адваката Маскоўскага раёну
286. Новік Ж. А - суд Партызанскага раёну, суддзя Трубнікаў
287. Новікаў Алексей -- 15 сутак
288. Сныткіна Вольга - 7 сутак, Кастрычніцкі суд, суддзя Германовіч суд Кастрычніцкага раёну
289. Нядбаева Тацьцяна
290. Падалінскі Ігар -- 15 сутак (Фрунзенскі сул, Акрэсьціна)
291. Падрабінэк Аляксандр (журналіст, Расія) - 15 сутак, суд Савецкага раёну, суддзя Казадаеў
292. Пажыган Аляксандар -- 10 сутак
293. Палевікова Валянціна - 15 сутак, суддзя Пратасавіцкая суд Кастрычніцкага раёну
294. Палойка Зьміцер (Баранавічы) - (да суда знаходзіцца ў Жодзіна)
295. Панкавец Віктар суд Заводскага раёну
296. Паршын Іван -- 10 сутак
297.
298. Паўленка Дзьмітры -- 15 сутак (савецкі суд , 167-1)
299. Паўленка Тацяна, зьнікла 25 сакавіка -15 сутак
300. Паўленка Аляксандр - 10 сутак
301. Паўроз Мікіта - 10 сутак суд Цэнтральнага раёну
302. Пахучы Юры -- 5 сутак
303. Пачобут Стас - 10 сутак суд Цэнтральнага раёну
304. Пашынок (Цэнтральны суд)
305. Пашыток -- 10 сутак (Заводскі суд)
306. Пеляпат Алена -- 7 сутак (Заводскага раёну)
307. Пералыгін Аляксандр -- 10 сутак
308. Пілаць Міхаіл -- 15 сутак
309. Піляева Маша -- 10 сутак
310. Пінчук Віктар - 15 сутак, суд Савецкага раёну
311. Пірэйка Аляксандр - 10 сутак суд Цэнтральнага раёну
312. Пісарчык Сяргей - 10 сутак суд Ленінскага раёну (Акрэсьціна)
313. Плаксіцкі Аляксандр -- 3 сутак
314. Платонаў Арцём (непаўнагадовы, адпусьцілі)
315. Палевікова Валянціна - 15 сутак
316. Порах Аляксандр - 10 сутак суд Цэнтральнага раёну
317. Прoкацень Антон -- 10 сутак (Акрэсьціна)
318. Пратасаў Барыс - 10 сутак, суд Савецкага раёну
319. Прохараў Павел - 5 сутак суд Партызанскага раёну
320. Прышнеўскі суд Цэнтральнага раёну
321. Пугач Дзяніс -- 15 сутак суд Цэнтральнага раёну
322. Пулынка
323. Пячэрскіх Юры - 10 сутак суд Цэнтральнага раёну
324. Рабыкін Кірыл -- 5 сутак
325. Равуцкі Уладыслаў -- 10 сутак (Жодзіна)
326. Рагачоў Зьміцер - 15 сутак, адвезьлі ў Жодзіна суд Цэнтральнага раёну
327. Рагоўскі (?) - суд Савецкага раёну
328. Радыно Алена -- 4 сутак суд Партызанскага раёну, суддзя Трубнікаў
329. Раковіч Аляксей - 10 сутак
330. Рамановіч Аляксандр - 10 сутак суд Цэнтральнага раёну, Жодзіна
331. Раманоўскі Cяргей - 15 сутак суд Цэнтральнага раёну
332. Раманцоў Уладзімір
333. Расолька Кірыл (Партызанскі суд)
334. Рахманаў Павел - 10 сутак
335. Рапека Аляксандр - 10 сутак Партызанскага раёну, суддзя Трубнікаў
336. Ругайны Віталь
337. Рудзянкоў Гарры Аляксандравіч (1935 г.н. знаходзіцца ў Жодзіна, суд адбудзецца ў панядзелак у судзе Цэнтральнага рёну г. Мінска
338. Рудовіч Аксана - 7 сутак, Кастрычніцкі суд, суддзя Германовіч суд
339. Рудэнкоў Рыгор - 5 сутак суд Цэнтральнага раёну
340. Русанаў Ігар
341. Рэвуцкі Ўладзіслаў суд Цэнтральнага раёну
342. Рэзьнікаў Аляксандр --10 сутак
343. Савіцкі Павел --10 сутак
344.
345. Садаўнічы Ільля - 15 сутак суд Цэнтральнага раёну
346. Садоўскі Іван -- 10 сутак
347. Сакалоўскі Уладзімір -- 15 сутак суд Заводскага раёну
348. Салавей Ігар -- 10 сутак (суд Партызанскага раёну, суддзя Аўдзейчык)
349. Саламан Дзьмітры - 10 сутак суд Цэнтральнага раёну
350. Салаўеў Зьміцер (Магілёў) - 10 сутак (Акрэсьціна)
351. Салодкі - 5 сутак суд Заводскага раёну
352. Салыго П. - суд Ленінскага раёну
353. Самаліньска Вераніка (Gazeta Wyborcza, Польшча) 10 сутак арышту 27 сакавіка. суд Ленінскага раёну
354. Самаль Яўген - 10 сутак, суд Цэнтральнага раёну
355. Сантаровіч Андрэй -- 10 сутак суд Першамайскага раёну
356. Сасноўскі Антон - 7 сутак суд Партызанскага раёну
357. Саўчанкава Валерыя - 7 сутак, Кастрычніцкі суд, суддзя Германовіч суд Кастрычніцкага раёну
358. Сахарук Вікторыя - 7 сутак, Кастрычніцкі суд, суддзя Германовіч суд Кастрычніцкага раёну
359. Свідзерскі Сьцяпан -- 10 сутак (Акрэсьціна)
360. Свірыдовіч Антон -- суд Савецкага раёну -- 12 сутак
361. Севярына Тацяна - 4 сутак, суд Партызанскга раёну, суддзя Пыкіна
362. Семенчык Максім - 10 сутак суд невядомы
363. Семчонак Натальля
364. Сенчанка Аксана -- 15 сутак
365. Сенчанка Аляксандр - 15 сутак
366. Сенько Валера
367. Сенько Віктар - 7 сутак (Акрэсьціна)
368. Сергіенка Аксана -- 4 сутак
369. Сечко Натальля -- 7 сутак арышту, знаходзіцца ў Жодзіна
370. Сілкова Вера 1954 -- 10 сутак
371. Сівановіч Яўген - 8 сутак, суд Заводскага раёну
372. Сідарэвіч Ала - 10 сутак суд Цэнтральнага раёну
373. Сідаровіч Андрэй - 10 сутак, сьвятар грэка-каталіцкай царквы з Оршы, суд Цэнтральнага раёну
374. Сілкова Вера - 10 сутак, суддзя Пратасавіцкая суд Кастрычніцкага раёну
375. Сінкевіч Аляксандр -- 10 сутак
376. Сінкевіч Надзея - 9 сутак суд Заводскага раёну
377. Сінічын Дзяніс - 15 сутак
378. Сінькевіч Павел - 10 сутак (Акрэсьціна)
379. Січко суд Цэнтральнага раёну
380. Скарабагаты Арцём - 5 сутак суд Заводскага раёну
381. Скарабагаты Леанід - 15 сутак суд Заводскага раёну
382. Смок Вадзім
383. Сныткіна Вольга -- 7 сутак, суд Кастрычніцкага раёну, суддзя Германовіч
384. Солтан - суд Савецкага раёну
385. Станкевич Сьвятлана - 8 сутак суд Заводскага раёну
386. Станкевіч -5 сутак суд Заводскага раёну
387. Станкевіч Дзяніс (да суда знаходзіцца ў Жодзіна)
388. Старасьціна Натальля - 10 сутак суд Заводскага раёну
389. Стаховская Н.П., 1983
390. Столяр Антон -- 15 сутак (Фрунзенскі суд)
391. Стральцоў Алесь -- 10 сутак
392. Субач Суд Партызаскага раёну, суддзя Барысёнак -- 7 сутак
393. Сычугова Надзея -- 7 сутак (Жодзіна)
394. Сьвірыдовіч Антон -- Савецкі суд (167-1)
395. Сьнітко Тацяна - штраф 30 базавых велічыняў суд Заводскага раёну, суддзя Мардовіч
396. Сьцепанцоў Іван
397. Сяргеенка Аксана - 4 сутак, суд Партызанскага раёну, суддзя Аўдзейчык
398. Сяргееў Павал - 10 сутак суд Цэнтральнага раёну
399. Талапіла Алена - 4 сутак, суд Партызанскага раёну, суддзя Трубнікаў
400. Талапіла Юры -10 сутак суд Першамайскага раёну
401. Талстой Юры -- 15 сутак, суд Савецкага раёну
402. Тамілін Ян -- 10 сутак (Жодзіна)
403. Тамковская С.?#152;., 1985
404. Тарасава Н. В. - 15 сутак, суддзя Пратасавіцкая суд Кастрычніцкага раёну
405. Титова Л.С., 1986
406.
407. Трэзубаў Андрэй -- 15 сутак, занходзіцца на Акрэсіцна, асджаны судом Фрунўенскага раёну
408. Уласенка Тацяна - 7 сутак, суддзя Германовіч суд Кастрычніцкага раёну
409. Усенок Канстанцін -- 10 сутак
410. Фамін Андрэй -- Жодзіна
411. Фінькевіч Павал
412. Фурс Кацярына - 4 сутак, суд Партызанскага раёну, суддзя Барысёнак
413. Фурсевіч - 10 сутак, суд Савецкага раёну
414. Хадневіч Васіль - 10 сутак, абвясьціў галадоўку ў Жодзіна.суд Першамайскага раёну
415. Хандога Ігар -- 10 сутак, суд Заводскага раёну Жодзіна
416. Харланчук Павел -- Цэнтральны суд -- 10 сутак
417. Хіло Зінаіда - 4 сутак (Жодзіна) суд Заводскага раёну
418. Хіло Мікалай - 5 сутак (Жодзіна) суд Заводскага раёну
419. Хмялеўскі Аляксей -- 10 сутак
420. Хоцін Андрэй - 15 сутак, суд Савецкага раёну, суддзя Фёдарава
421. Церах Сяргей - 7 сутак суд Заводскага раёну
422. Цімафееў Мікалай -- суд Заводскага раёну
423. Цімкоўская Сьвятлана - 7 сутак, суддзя Германовіч суд Кастрычніцкага раёну
424. Цітова Любоў - 10 сутак, суддзя Пратасавіцкая суд Кастрычніцкага раёну
425. Ціхановіч Максім -- 10 сутак суд Партызанскага раёну, суддзя Пыкіна
426. Цукрэнка -- 5 сутак
427. Цурупанаў Валадар - 10 сутак
428. Цялегін Аляксандр -- 5 сутак (Заводскі)
429. Чамерка Алег -- 10 сутак
430. Чарноў -- 10 сутак (Перашмайскі)
431. Чарноцкі Зьміцер - 5 сутак суд Заводскага раёну
432. Чахоўская Анастасія -- 10 сутак
433. Чуешова Юлія - 4 сутак, суд Партызанскага раёну, суддзя Трубнікаў
434. Чыбан Максім суд Заводскага раёну
435. Чыж Мікалай -- 10 сутак, суд Партызанского района, суддзя Барысёнак
436. Чыжык Іна суд Заводскага раёну
437. Чыжык Міхась - 5 сутак суд Заводскага раёну
438. Чырэйка Аляксандр -- 15 сутак
439. Чэбан Максім
440. Чэкмараў суд Заводскага раёну
441. Чэхоўская Наста - 10 сутак, суддзя Пратасавіцкая суд Кастрычніцкага раёну
442. Шаблаеў Уладзімір -- 15 сутак 167, 1 Савецкі суд
443. Шаблінскі Іван - 12 сутак (Акрэсьціна)
444. Шалайка Руслан -- 5 сутак, выходзіць 29 сакавіка ў 3.40, Маскоўскі суд
445. Шандовіч Тацяна
446. Шатерава А. В.- суд Партызанскага раёну, суддзя Барысёнак
447. Шацікава Крысьціна - штраф 20 базавах велічыняў (маці 2 дзяцей) суд Кастрычніцкага раёну
448. Шэдко Яўген -- 5 сутак (жодзіна)
449. Шлапік Юры - 10 сутак суд Савецкага раёну
450. Шмелеў Сяргей - 12 сутак суд Фрунзенскага раёну
451. Шмыгаў Віктар -- 7 сутак (суд Заводскага раёну
452. Шумараў Андрэй -- 15 сутак (Акрэсьціна)
453. Шумовіч Юры - 15 сутак суд Фрунзенскага раёну
454. Шчарбінскі Ілья -- 10 сутак (Першамайскі)
455. Шчэло Зоя
456. Шчэрбаў Раман - 11 сутак (Акрэсьціна)
457. Шэйко Дзяніс - 7 (10 -?) суд Заводскага раёну
458. Шыла Валеры (Баранавічы) -- 5 сутак суд Заводскага рёну
459. Шыла Іван - адпусьіцлі як непаўнагадовага
460. Шыла Ільля - адпусьіцлі як непаўнагадовага
461. Шыла Ўлдазімір - 10 сутак суд невядомы
462. Шыло Валеры (Баранавічы) - 15 сутак суд Заводскага раёну
463. Шыманскі Ільля - 10 сутак суд Заводскага раёну
464. Шыш Антаніна - штраф 150 базваых велічынь, суд Заводскага раёну
465. Шышнеўская Іна
466. Юркоў Андрэй - 15 сутак суд Фрунзенскага раёну, суддзя колас, Жодзіна
467. Юхновіч Дзяніс - 15 сутак суд Фрунзенскага раёну
468. Юшкевіч Павел - суд Фрунзенскага раёну
469. Ягораў Юры - 10 сутак, суд Ленінскага раёну
470. Язылец Аляксей - 13 сутак суд Фрунзенскага раёну
471. Якаўлеў Сяргей --10 (Цэнтральны суд)
472. Якаўцаў -- суд Партызанскага раёну, суддзя Пыкіна
473. Якіменка Яўген -- 15 сутак (акрэсьціна)
474. Якімовіч Аляксандр - 15 сутак
475. Ямайкіна Ж. - штраф 20 базавых велічынь, суд Партызанскага раёну, суддзя Трубнікаў
476. Янкевіч Кацярына -- 10 сутак, Стара-Барысаўскі
477. Ярашэвіч Іра
478. Ясеняўскі Даніла -- 10 сутак (Партызанскі суд)
479. Ясюк Алеся - штраф 30 базавых велічыняў суд Фрунзенскага раёну
480. Яцко Віталь -- 10 сутак (Заводскі суд)
481. Чаропка Зоя -- 10 сутак
482. Мікуловіч Павел (Барысаў) --15 сутак
483. Брыч Марыя -- 10 сутак
484. Касьпер Юлія -- 5 сутак
481. Бурыкін Іван - 15 сутак
482. Мільбіт Дзяніс - 15 сутак
483. Яфімаў Дзьмітры -- 10 сутак суд Маскоўскага раёну суддзя Рудніцкая
484. Адамовіч Аляксей -- 10 сутак
485. Бялько Андрэй -- 10 сутак
486. Скуратовіч Андрэй -- 10 сутак
487. Марозаў Аляксей -- 15 сутак (Акрэсьціна)
487. Балай Сяргей -- 10 сутак ( з Міёр, занходзіцца ў Жодзіна)
488. Клепча Віталь -- 10 сутак
489. Антаневіч Дзьмітры -- 15 сутак (Акрэсьціна)
490. Прадко Кірыл (затрыманы 25 сакавіка) -- 10 сутак (Акрэсьціна)
491. Белуш Дзьмітры (затрыманы 25) -- 10 сутак Акрэсьціна
492. Чапко Дзьмітры -- 10 сутак (Акрэсьціна)
493. Дураў Генадзь (з Оршы, 1945 г.н.) -- 10 сутак
494. Павуціна Сяргей -- 10 сутак (Жодзіна)
495. Макееў Андрэй -- 15 сутак (Акрэсьціна)
496. Скакун Наталья -- 15 сутак (Акрэсьціна)
497. Кавальчук Ганна -- 10 сутак
498. Макарэвіч Андрэй -- 7 сутак (Акрэсьціна)
499. Горбач Аляксей -- 10 сутак (Акрэсьціна)
500. Арастовіч Дарына (БНТУ, арх ф-т) 23.03.2006 (Адбываў пакараньне з 23 сакавіка па 2 красавіка).
10 сутак адм. арышту. Абвінавачаны ў дробным хуліганстве (арт.156 КаАП) ў Менску
501.Андросаў Уладзіслаў (БГУІР) 23.03.2006
Абвінавачаны ў дробным хуліганстве (арт.156 КаАП) ў Менску, атрымаў адм. штраф у памеры 1 базавай (31.000 руб).
502. Комлік Андрэй -- 15 сутак
503. Кулеш Дзьмітры -- 15 сутак
504. Філімончык Дзьмітры -- 15 сутак
505. Сідарава Ірына -- 17 сутак
506. Баркоўская Галіна -- 10 сутак
507. Скакун Наталья-- 15 сутак
508. Кавальчук Ганна -- 10 сутак
509. Макарэвчі Андрэй -- 7 сутак
510. Горбач Аляксей -- 10 сутак
511. Аляксандраў Анатоль -- 10 сутак
512. Панфілаў Ігар -- 10 сутак
521. Масалёў Яўген -- 10 сутак
522. Кісялевіч Анатоль -- 10 сутак
523. Шалыгін Мікалай -- 10 сутак
524. Карбановіч Аляксандр -- 15 сутак
525. Цітова Анастасія -- 5 сутак
526. Кароль Віктар -- 10 сутак
527. Самасюк Аляксандр -- 10 сутак
528. Акаловіч Уладзімір -- 10 сутак
529. Буры Глеб -- 10 сутак
530. Дзідзенка Віктар -- 15 сутак
531. Варонін Аляксандр -- 10 сутак
532. Прадко Аляксандр -- 10 сутак
533. Гнедчык Алег -- 12 сутак
534. Кіпілеўскі Аляксей -- 15 сутак
535. Швешчыц Сяргей -- 15 сутак
536. Кісінскі Эдуард -- 15 сутак
537. Царык Васіль -- 15 суатк
538. Васілеўскі сяргей -- 10 сутак

Апошнія навіны

слухаць Радыё рацыя Міжнародная федэрацыя правоў чалавека Беларуская Інтэрнэт-Бібліятэка КАМУНІКАТ Грамадзкі вэб-архіў ВЫТОКІ Антидискриминационный центр АДЦ 'Мемориал' Prava-BY.info Беларускі Праўны Партал Межрегиональная правозащитная группа - Воронеж/Черноземье
Московская Хельсинкская группа
Молодежное Правозащитное Движение
amnesty international