Вынікі судоў над затрыманымі 19-21 снежня (абноўлена)

2011 2011-01-05T12:20:00+0200 1970-01-01T03:00:00+0300 be http://spring96.org/files/images/sources/sud-1.jpg Праваабарончы цэнтр «ВЯСНА» Праваабарончы цэнтр «ВЯСНА»
Праваабарончы цэнтр «ВЯСНА»

Праваабарончы цэнтр “Вясна” атрымлівае інфармацыю ад праваабаронцаў, моладзевых актывістаў, родных затрыманых  і сяброў, пра вынікі рашэнняў судоў над ўдзельнікамі мірнай акцыі пратэсту 19 снежня. Інфармацыя дапаўняецца.

Вялікая ўдзячнасць -- усім назіральнікам у судах, дзякуючы якім звесткі пра затрыманых і вынікі судоў над імі сталі вядомыя родным, блізкім, свякам, сябрам асуджаных, а таксама шырокай грамадскасці. Асобная ўдзячнасць усім, хто даслаў праўкі, дадаткі і ўдакладненні да спісу.

Тут адлюстраваны вынікі судоў, якія адбыліся 20-21 снежня 2010 года. Спіс працягвае ўдакладняцца, праўкі і дапаўненні вы можаце даслаць на электронны адрас infocenter8@gmail.com

 

 

 

  1. Абражэй Аляксей - Заводзкі (судзьдзя Лапцева Алена) - штраф 20 б.в.
  2. Абрамчык Аляксандр 
  3. Абрамчык Мая (зламалі нагу) - праз тры гадзіны толькі патрапіла ў шпіталь, зрабілі аперацыю, суду не было
  4. Агеева Ірына -10 сутак - (ізалятар Мінскага р-ну, Скарыны, 20)
  5. Агрэйцовіч Аляксандр -- 10 сутак – суд Заводскага раёна
  6. Адамовіч Славамір - 15 сутак – суд 21.12.2010 Цэнтральнага раёна
  7. Акуліч Аляксей - 15 сутак (Жодзіна) – суд Савецкага раёна
  8. Акушэвіч Віктар Сяргеевіч, 1985 г.н. – 12 сутак
  9. Алібовіч Александрына -- 10 сутак моцна збіта нагамі – суд Маскоўскага раёна
  10. Альшэўскі Дзмітрый – 12 сутак (Жодзіна) – суд Ленінскага раёна
  11. Аляшчук Раман
  12. Анішаў Дзмітрый Аляксандравіч, 1973 г.н.
  13. Анішчанка Сяргей -- 15 сутак – суд Кастрычніцкага раёна
  14. Антонаў С.В. – суд 21.12.2010 Цэнтральнага раёна
  15. Анушкевіч Віктар -- 12 сутак (суддзя Бараноўскі) – суд Партызанскага раёна
  16. Анціпаў Павел
  17. Анянкоў Сяргей -- 10 сутак -- суд Цэнтральнага раёна
  18. Апекуноў -- 10 ці 15 сутак, суд Партызанскага раёна
  19. Апішаў Дзмітрый – 11 сутак (Акрэсціна)
  20. Апраніч Аляксандр -- 15 сутак -- суд Цэнтральнага раёна
  21. Арастовіч Аляксандр -- 10 сутак (Жодзіна-?)
  22. Ардабацкі Дзяніс -- 15 сутак (Жодзіна) - суд Савецкага р-ну (судзьдзя Рэлява Аксана)
  23. Аркушэвіч Віктар 
  24. Арлоў Сяргей
  25. Арлоў Эрык (судзьдзя Гусакова) – Акрэсціна -- суд Маскоўскага раёна – 12 сутак
  26. Арсеновіч Андрэй
  27. Арцемьеў (судзьдзя Целіца Л.Ф.) -- суд Маскоўскага раёна -- суд Маскоўскага раёна
  28. Асанаў Андрэй (Шчучын) – суд Ленінскага раёна (судзьдзя Валевіч Людміла) - 12 сутак
  29. Асіпенка Андрэй – суд Савецкага р-ну (судзьдзя Рэлява Аксана) – 15 сутак
  30. Асманаў Арсэн – суд савецкага р-ну (судзьдзя Рэлява Аксана) – 15 сутак
  31. Астапенка Максім Сяргеевіч – Акрэсціна -- суд Цэнтральнага раёна
  32. Астапенка Н.С. -- суд Кастрычніцкага раёна
  33. Астафьеў Аляксандр -- 10 сутак (Жодзіна) – суд Заводскага раёна
  34. Астафьеў Аляксандр (Санкт-Пецярбург, газета "Мой район") -- 10 сутак, адпушчаны на 2 дзень – суд Партызанскага раёна
  35. Асташоў Антон – суд Партызанскага раёна (судзьдзя Валчкова М.Л.), 11 сутак
  36. Аськерка Анатоль – суд Савецкага р-ну (судзьдзя Кежун А.В.) – 12  сутак
  37. Атакулава Людвіся -- адпушчана без судовага разгляду, справа спынена – суд Заводскага раёна
  38. Атамановіч Міхаіл Станіслававіч – 10 сутак -- суд Цэнтральнага раёна
  39. Ахрыменка Максім Сяргеевіч - 15 сутак (Акрэсціна) -- суд Першамайскага раёна
  40. Ашукрок Віталь Міхайлавіч -- 12 сутак (Акрэсціна) -- суд Першамайскага раёна
  41. Багінская Ніна – штраф 30 базавых велічынь
  42. Бадзейка Святлана 
  43. Базінска Аўгенія Н.Г. -- суд Кастрычніцкага раёна
  44. Байкова Марыя
  45. Балук Кацярына М. -- суд Кастрычніцкага раёна (Акрэсціна-?)
  46. Балцэвіч Алег – 10 сутак (Жодзіна)
  47. Бандарчук Дзмітрый - 15 сутак (суддзя Хаткевіч Е.В.) – Жодзіна -- суд Маскоўскага раёна
  48. Бані(ю)кевіч Арсеній – 10 сутак адміністратыўнага арышту -- суд Кастрычніцкага раёна
  49. Баравіцкі С.А. – суд Заводскага раёна
  50. Баранаў Аляксандр – суд Заводзкага р-ну (судзьдзя Някрасава Алена) – 15 сутак
  51. Барановіч – 10 сутак -- суд Цэнтральнага раёна
  52. Бараноўская Н.А. – суд Заводскага раёна
  53. Бараноўскі Віктар Леанідавіч -- 10 сутак – суд Цэнтральнага р-ну (судзьдзя Вайцэховіч Натальля)
  54. Баркоўскі Павел – 15 сутак (Акрэсьціна) – суд Фрунзенскага раёна
  55. Барсукоў Міхаіл – суд Маскоўскага р-ну (судзьдзя Целіца Л.С.) – 10 сутак
  56. Барсукоў Сяргей (судзьдзя Сімахіна Л.Ф.) -- суд Маскоўскага раёна - 12 сутак
  57. Барткевіч Алена (мае непаўнагадовае дзіця) -- штраф 30 базавых велічынь (суддзя Жана Жукава) – суд Фрунзенскага раёна
  58. Барэйчук Святлана -- 10 сутак
  59. Батура Яўген Анатольевіч - 10 сутак -- суд Першамайскага раёна (судзьдзя Ананіч Алена)
  60. Батусевіч Андрэй
  61. Бачыла Уладзімір – штраф 30 базавых велічыняў – суд Заводскага раёна
  62. Башкевіч Аляксандр Мікалевіч (Акрэсціна)
  63. Баштавы Антон Андрэевіч -- 10 сутак (суддзя Наталля Варэнік) – Жодзіна – суд Фрунзенскага раёна
  64. Башык Дзмітрый
  65. Баярын Натальля - суд Савецкага р-ну - штраф 30 б.в.
  66. Бедка Іван Сямёнавіч, 1949 г.н. -- 15 сутак – суд Савецкага раёна
  67. Бельская Ганна -- 10 сутак (Скарыны, 20)
  68. Белы Яўген – суд Савецкага р-ну (судзьдзя Дубаневіч Вольга) – 12 сутак
  69. Берфіл Ю.П. – суд Заводскага раёна
  70. Берыдзэ Торнікэ Марленавіч - 11 сутак (Акрэсціна) -- суд Першамайскага раёна судзьдзя Ананіч Алена)
  71. Благой Сяргей Генадзьевіч, 1983 г.н. -- суд Кастрычніцкага раёна
  72. Бобрык Яўген (судзьдзя Хаткевіч Е.В.) -- суд Маскоўскага раёна
  73. Богдан Ілля Сяргеевіч (Акрэсціна)
  74. Богдан Ю.В. – суд Заводскага раёна
  75. Бойка Яўген -- 15 сутак (Жодзіна) – суд Савецкага раёна
  76. Болдзіна Алена – 12 сутак, рашэнне суда абкарджваецца ў Мінскім гарадскім судзе
  77. Браткевіч Алег
  78. Бруй Павел Аляксеевіч (Акрэсціна) – суд Фрунзенскага р-ну (судзьдзя Ляшкевіч Марыя) – 10 сутак
  79. Брыленка
  80. Брэус Арцём, грамадзянін Расіі – 15 сутак (Акрэсціна)
  81. Брэус Максім -- 15 сутак (суддзя Жана Жукава) – суд Фрунзенскага раёна
  82. Бубко Аляксандр Аляксандравіч (Акрэсціна)
  83. Бублікава Тацяна -- журналіст -- 10 сутак -- суд Кастрычніцкага раёна
  84. Будзееў Мікалай -- 15 сутак (Акрэсціна) 
  85. Будзезь Мікалай Генадзьевіч, 1981 г.н.
  86. Будзькоўскі Максім – 10 сутак адміністатыўнага арышту -- суд Кастрычніцкага раёна
  87. Буланаў Дзмітрый Аляксандравіч — 10 сутак арышту (Акрэсціна), галава забінтаваная -- суд Першамайскага раёна
  88. Булойчык Алесь
  89. Бура Аляксей – 10 сутак (Жодзіна) - суд Ленінскага р-ну
  90. Бураў І.Н. (судзьдзя Шаграй) – суд Ленінскага раёна
  91. Бурбо Андрэй - 10 сутак -- суд Першамайскага раёна (Акрэсціна), хворыя ныркі
  92. Бурмістраў Аляксандр -- 15 сутак
  93. Бурдын Іван – суд Ленінскага р-ну (Валевіч Л.А.) – 12 сутак 
  94. Бурым Віталь Васільевіч 1987 г.н. – 15 сутак (Жодзіна)
  95. Бусева Жана -- штраф 30 базавых велічынь (маці дваіх дзяцей, сустрэкала дачку з аўтобуса) -- суддзя Тупік – суд Ленінскага раёна
  96. Бусько Валянціна - суд Маскоўскага р-ну - 10 сутак
  97. Бусько Яўген – суд Савецкага р-ну (судзьдзя Паўлючэнка Дзьмітрый) – 15 сутак
  98. Бычкоўскі Максім -- 10 сутак -- суд Кастрычніцкага раёна
  99. Бязлюдаў (суддзя Кузнецова Н.А.) -- суд Маскоўскага раёна
  100. Бялько (судзьдзя Матыль Т.Я.) -- суд Маскоўскага раёна
  101. Бяляеў Аляксандр -- 10 сутак – суд Фрунзенскага раёна (Акрэсціна)
  102. Вайнова Марыя 
  103. Вайткевіч Ігар Аляксандравіч – 15 сутак (Жодзіна) – суд Савецкага р-ну (Паўлючэнка Дзьмітрый)
  104. Вайтовіч – 10 сутак адміністратыўнага арышту – суд Заводскага раёна
  105. Валодчанка Анатоль (суддзя Шылько Е.М.) -- суд Маскоўскага раёна
  106. Ванчук Вадзім
  107. Ванюхова А.В. – суд Заводскага раёна
  108. Варанецкі Уладзімір
  109. Варончанка Аляксей  (судзьдзя Гусакова В.А.) -- суд Маскоўскага раёна - 12 сутак
  110. Варфаламееў Сяргей
  111. Варыводскі Аляксей – 10 сутак
  112. Васасюк Аляксандр – 15 сутак адмінітратыўнага арышту -- суд Кастрычніцкага раёна
  113. Васілевіч Ілля Леанідавіч – 10 сутак (Жодзіна), суддзя Шэстакоў Ю.В. – суд Маскоўскага раёна
  114. Васілевіч Наталля -- 15 сутак (судзьдзя Тупік Вера), утрымліваецца на Скарыны, 20 -- суд Ленінскага раёна
  115. Васіленка А.А. -- 10 ці 15 сутак – суд Партызанскага раёна
  116. Васілеўская Алена -- 15 сутак – суд Ленінскага раёна
  117. Васілеўскі Аляксандр – суд Ленінскага р-ну (судзьдзя Зянькевіч валянціна) – 15 сутак
  118. Васільеў Сяргей Мефодзьвеіч, 1970 г.н.  -- 15 сутак (Акрэсціна) -- суд Цэнтральнага раёна
  119. Васкабовіч Аляксей - суд Цэнтальнага р-на (Хадановіч А.А.) - штраф 30 б.в.
  120. Васкабовіч Дзяніс Аляксеевіч 1973 г.н. (Акрэсціна)
  121. Васкабовіч Людміла - Заводзкі суд (судзьдзя Дубініна Жанна) - штраф 30 б.в.
  122. Васкабовіч Міхаіл Аляксевіч 1983 г.н. (Акрэсціна)
  123. Васкабойнік – 10 сутак -- суд Цэнтральнага раёна
  124. Васькадач – 12 сутак -- суд Цэнтральнага раёна
  125. Васьковіч П. -- 12 сутак -- суд Цэнтральнага раёна
  126. Васьковіч Яўген Сяргеевіч -- Акрэсціна – суд Цэнтральнага р-ну (судзьдзя Есьман В.А.) – 12 сутак
  127. Васянкоў Максім
  128. Ваўчкоў Андрэй – суд Ленінскага р-ну (судзьдзя Бортнік Валянціна) – 12 сутак
  129. Ваўчок Станіслаў Емельянавіч (Акрэсціна)
  130. Вашкевіч Аляксандр - суд Фрунзенскага р-ну – 10 сутак
  131. Вашкевіч П.І. -- 15 сутак  – суд 21.12.2010 Цэнтральнага раёна
  132. Вейкут (суддзя Матыль Т.Я.) -- суд Маскоўскага раёна
  133. Вількін Аляксей Андрэевіч (Акрэсціна) - суд Савецкага р-ну (судзьдзя Мазоўка Анжаліка) – 12 сутак
  134. Вільтоўскі Павел -- 10 сутак -- суд Кастрычніцкага раёна
  135. Вінаградаў Віталь
  136. Вінярскі Максім - 15 сутак, суд 22.12.2010
  137. Власаў – 10 сутак -- суд Цэнтральнага раёна
  138. Власаў (судзьдзя Чэрняк Е.Л.) -- суд Маскоўскага раёна
  139. Войтка Андрэй – 15 сутак
  140. Волчак Станіслаў Емельянавіч (Акрэсціна)
  141. Воўкаў Максім Анатольевіч
  142. Вусік Дзмітрый Вячаслававіч 1986 – 10 сутак -- суд Цэнтральнага раёна (Акрэсціна) (судзьдзя Бычко Аляксей)
  143. Вусік Максім Вячаслававіч - 10 сутак
  144. Выраводскі Аляксей -- 10 сутак – суд Партызанскага раёна
  145. Вярбіцкі Уладзімір Рыгоравіч 1959 г.н. (Акрэсціна) -- суд Кастрычніцкага раёна - 15 сутак
  146. Гавва Дзяніс Алегавіч, 1989 г.н.
  147. Гайдук Віталь Васільевіч (Акрэсціна) 1991 г.н.
  148. Галдзенка Анатоль – суд Ленінскага р-ну (судзьдзя Юферыцын Дзьмітрый) – 10 сутакГалка Дзмітрый – 10 сутак (Жодзіна)
  149. Галка Дзьмітрый - 10 сутак (Жодзіна) - суд Ленінскага р-ну
  150. Ганчарык Э.І. – суд Заводскага раёна
  151. Гапонаў Іван Ігаравіч 1988 г.н. -- 10 сутак (Акрэсціна)
  152. Гарабонда – 10 сутак -- суд Цэнтральнага раёна
  153. Гаравы (суддьдзя Шылько Е.М.) -- суд Маскоўскага раёна
  154. Гарбатоўскі Андрэй Міхайлавіч – 13 сутак (Жодзіна)
  155. Гардзіенка Кацярына Аляксандраўна – 10 сутак, суд 21.12.2010
  156. Гаспадарык Мікалай Мікалаевіч 1987 г.н. -- 10 сутак (Акрэсціна) -- суд Першамайскага раёна ( судзьдзя Рывінская Тацяна) – за нецынзурную лаянку
  157. Гатоўчыц Генадзь Чэслававіч 1965 г.н. - 10 сутак -- суд Першамайскага раёна (судзьдзя Бандарэнка Сяргей)
  158. Гаўрылаў Алег Барысавіч (Акрэсціна) суд Фрунзенскага р-ну (судзьдзя Місуно С.Э.) – 10 сутак
  159. Герасімовіч Сяргей -- штраф 30 базавых велічынь – суд Заводскага раёна
  160. Гладкі Яўген -- 15 сутак (судзьдзя Шэстакоў Ю.В.) – Жодзіна -- суд Маскоўскага раёна
  161. Глік Георгій -- 15 сутак – суд Ленінскага раёна
  162. Глудзень Дыяна
  163. Глушчук Раман - 15 сутак (адбывае арышт у Жодзіна) – суд Ленінскага раёна
  164. Гнедчык Алесь
  165. Гоманаў – 10 сутак -- суд Цэнтральнага раёна
  166. Гораў Андрэй Аляксандравіч 1975 г.н. -- асуджаны, вынік невядомы -- суд Першамайскага раёна
  167. Гразеўскі (суддзя Кузнецова Н.А.) -- суд Маскоўскага раёна
  168. Гракава С.Г. – суд Заводскага раёна
  169. Грубкоў (суддзя Хаткевіч Е.В.) -- суд Маскоўскага раёна
  170. Грудзінская Ганна С. (Бабруйск)-- 10 сутак -- суд Маскоўскага раёна
  171. Грудзінскі Яраслаў  (Бабруйск) - суд Завадскога р-ну - штраф 30 б.в.
  172. Грум Марыяна -- 11 сутак -- суд Маскоўскага раёна
  173. Грыбоўская Таццяна -- 10 сутак -- суд Першамайскага раёна
  174. Грыг Георій -- 15 сутак -- суд Кастрычніцкага раёна
  175. Грыгаркевіч Арцём Генадзьевіч (Акрэсціна)
  176. Грынчык Андрэй
  177. Грыцук Ілля Дзмітрыевіч (Акрэсціна)
  178. Грышалевіч С.В. – суд Заводскага раёна
  179. Грышэль Максім Аляксандравіч -- 10 сутак арышту (суддзя Шаграй) – суд Кастрычніцкага раёна, ІЧУ Жодзіна.
  180. Грэчанікава Тацяна -- 15 сутак – суд Заводскага раёна (судзьдзя Някрасава Алена)
  181. Губская Ірына -- 10 сутак -- суд Першамайскага раёна
  182. Гудзень Дыяна - суд Фрунзенскага р-ну - штраф 25 б.в.
  183. Гулак Алег (старшыня Беларускага Хельсінкскага камітэта) -- справа вернута на дапрацоўку ў РУУС Кастрычніцкага раёна -- суд Кастрычніцкага раёна
  184. Гулак Антон – суд Партызанскага р-ну (судзьдзя Ціцянкова Алена) – 15 сутак
  185. Гульнік Мікалай Юльянавіч 1953 г.н. - суд Савецкага р-ну (судзьдзя Паўлючэнка Дзьмітрый) - 15 сутак (Акрэсціна)
  186. Гуляк Віталь -- штраф 30 базавых велічынь – суд Заводскага раёна
  187. Гурыновіч І.А. (судзьдзя Шаграй)  – суд Ленінскага раёна
  188. Гусева Жана
  189. Давыдаў П.А. (судзьдзя Лапко) – суд Ленінскага раёна
  190. Давыдзенка Антон – суд Заводзкага р-ну (судзьдзя Балаўнеў Мікалай) – 10 сутак
  191. Дайнэка Зьміцер - суд Заводзкага р-ну (судзьдзя Мілашэўская Н.В.) - штраф 30 б.в.
  192. Дайняк Ганна (Баранавічы) -- 10 сутак -- суд Маскоўскага раёна
  193. Даніловіч ВІктар В. -- колькасць сутак невядомая, суд Кастрычніцкага раёна (Жодзіна)
  194. Дараганчук І.В. – суд Заводскага раёна
  195. Дарошка Аляксей Аляксандравіч 1990 г.н. -- суд Цэнтральнага раёна - 12 сутак
  196. Дарошка С.М. – суд Заводскага раёна
  197. Дашкевіч Андрэй - суд 21.12.2010 Цэнтральнага раёна (судзьдзя Семак Е.Н.) - 15 сутак (Жодзіна)
  198. Дашкевіч Віктар - 30 базавых, інвалід 2 групы -- суд Кастрычніцкага раёна
  199. Дашкевіч Вячаслаў Васільевіч 1990 г.н. -- 15 сутак – суд Савецкага раёна
  200. Дашчынскі Н.Н. – суд Заводскага раёна
  201. Дзевідзенка -- 12 сутак – суд Ленінскага раёна
  202. Дзезідзенка Дзяніс – суд Партызанскага р-ну (судзьдзя Кочык А.В._ - 12 сутак
  203. Дземешкан Яўген Анатольевіч 1985 г.н. -- 10 сутак -- суд Першамайскага раёна
  204. Дземідаў – 10 сутак -- суд Цэнтральнага раёна
  205. Дземідзенка Мікалай – 15 сутак – суд 21.12.2010 Цэнтральнага раёна (Жодзіна)
  206. Дземідзюк Барыс – суд Заводзкага р-ну (судзьдзя Хвайніцкая Жанна) – 10 сутак
  207. Дземідовіч Андрэй Валянцінавіч 1970 г.н. (Акрэсціна)
  208. Дземідовіч Ігар Яўгенавіч 1984 г.н. — 12 сутак арышту (Акрэсціна)
  209. Дзіянаў Вячаслаў
  210. Дзмітрук Андрэй Іванавіч (Акрэсціна)
  211. Дзюба М.Ю. – суд Заводскага раёна
  212. Драгун Аляксандр – суд Заводзкага р-ну (судзьдзя Хвайніцкая Жанна) – 10 сутак
  213. Дранчук Юлія (прэс-сакратар кампаніі "Гавары праўду) -- 13 сутак -- суд Першамайскага раёна
  214. Дрозд Аляксей Аляксандравіч  1984 г.н. -- 10 сутак, жонка з 3-месячным дзіцем, суддзя Анаіч Е.Н. -- суд Першамайскага раёна
  215. Дрозд Дзмітрый – 10 сутак адміністратыўнага  арышту – суд Заводскага раёна
  216. Дрыленка Наталля -- 12 сутак (Скарыны, 20) -- суд Першамайскага раёна
  217. Дубінін Аляксандр - суд Савецкага р-ну - 15 сутак
  218. Дубіцкі Андрэй Дубовік (суддзя Кузнецова Н.А.) -- суд Маскоўскага раёна
  219. Дубовік Алена -- 15 сутак – суд Ленінскага раёна
  220. Дубскі Арцём - 15 сутак, суд 22.12.2010
  221. Дударчык -- суд Цэнтральнага раёна
  222. Дудзінскі Андрэй -- 15 сутак – суд Ленінскага раёна
  223. Дурэйка Хрысціна -- 10 сутак – суд Ленінскага раёна
  224. Елісееў Андрэй (судзьдзя Чэрняк Е.Л.) -- суд Маскоўскага раёна
  225. Ерашэнкаў Е.А. – 10 сутак
  226. Еўдакімаў Аляксей (грамадзянін Расіі)  -- 10 сутак – суд Фрунзенскага раёна
  227. Еўстацьеў Алег – 15 сутак адміністратыўнага арышту -- суд Кастрычніцкага раёна (Жодзіна)
  228. Жалезкін В.В. (суддзя Шаграй) – суд Ленінскага раёна
  229. Жарноўскі Мікалай
  230. Жаўняк Ігар Н. – штраф памерам 30 базавых велічынь -- суд Партызанскага раёна (суддзя Барысёнак)
  231. Жахавец Ільля - суд Партызанскага р-ну (судзьдзя Кочык Аляксандр) - 10 сутак
  232. Жораў (судзьдзя Матыль Т.Я.) -- суд Маскоўскага раёна
  233. Жэлязняк Арцём Д. – 11 сутак -- суд Партызанскага раёна (Акрэсціна)
  234. Задзер Ганна
  235. Задзяркоўскі Андрэй Аляксеевіч 1984 г.н.  -- 10 сутак -- суд Першамайскага раёна
  236. Заляшчук Раман Васільевіч -- 9 сутак – суд Фрунзенскага раёна (Акрэсціна)
  237. Заміроўскі Вадзім
  238. Занкевіч Аляксандр - 10 сутак (Жодзіна) -- суд Першамайскага раёна
  239. Заранчук С.С. – суд Заводскага раёна
  240. Захаранка Юрый (Гомель) — арыштаваны на 12 сутак
  241. Здановіч Яўген – 10 сутак
  242. Зебракова Вераніка
  243. Злянко – суд Партызанскага раёна – 10 ці 15 сутак
  244. Знаткевіч Ірына -- 10 сутак -- суд Кастрычніцкага раёна
  245. Зохан Мікалай Дзмітрыевіч 1975 г.н.
  246. Зубелевіч Віталь – суд Заводзкага р-ну (судзьдзя Лапцева Алена) – штраф 30 б.в.
  247. Зубок Аляксей (судзьдзя Гусакава В.А.) -- суд Маскоўскага раёна
  248. Зябскі Сяргей
  249. Зялёны Андрэй – суд Заводзкага р-ну (судзьдзя Някрасава Алена) – 15 сутак
  250. Іваноўскі Павел Аляксандравіч 1981 г.н. – 10 ці 15 сутак – суд Партызанскага раёна
  251. Іванюк Яўген
  252. Івасенка Максім
  253. Ігнатовіч Руслан – 10 сутак (Акрэсціна)
  254. Ігнатовіч Уладзімір – бальніца хуткай дапамогі
  255. Ізотаў Віталь Аляксандравіч 1972 г.н. – 14 сутак – суд Цэнтральнага раёна
  256. Ількевіч Аляксандр – суд Фрунзенскага р-ну (судзьдзя Бабкіна Натальля) – 10 сутак (Акрэсціна)
  257. Істомін Юрый Васільевіч 1976 г.н. — 13 сутак арышту, Першамайскі суд, утрымліваецца ў Жодзіна
  258. Кабак Д.Н. – суд Заводскага раёна
  259. Кабара Віталь
  260. Кавалёва А.Н. – суд Заводскага раёна
  261. Каваленка Павел Пятровіч 1982 г.н. -- суд Кастрычніцкага раёна (Акрэсціна) (судзьдзя Лапко Максім) – 15 сутак
  262. Каваленка Ўсевалад – суд Партызанскага р-ну (судзьдзя Кочык Аляксандр) – 15 сутак
  263. Кавалёў Сяргей Віктаравіч -- 10 сутак (суддзя Самалюк Ганна) – суд Фрунзенскага раёна (Акрэсціна)
  264. Кавалькоў Міхаіл Рыгоравіч 1959 г.н. -- 10 сутак -- суд Першамайскага раёна(судзьдзя Рывінская Тацяна)
  265. Кадзюк В.А. – суд Заводскага раёна
  266. Кажэмякін Канстанцін
  267. Кажэцкі ( суддзя Кузнецова Н.А.) -- суд Маскоўскага раёна
  268. Казлоў Сяргей Віктарвіч – 10 сутак -- суд Цэнтральнага раёна
  269. Казлоўскі Андрэй Аляксандравіч 1991 г.н. (Акрэсціна) – суд Савецкага р-ну (судзьдзя Рэлява Аксана) – 15 сутак
  270. Казлюк Георгій Міхайлавіч (Акрэсціна)
  271. Каламіец Дар'я - суд Завадзкога р-ну (судзьдзя Балаўнеў Н.В.) – штраф 20 б.в.
  272. Калышэйка Вадзім
  273. Калышэйка Вадзім -- 10 сутак – суд Фрунзенскага раёна
  274. Каляда Максім Аляксандравіч -- 10 сутак – суд Фрунзенскага раёна (Акрэсціна)
  275. Каляда Наталля Андрэеўна – штраф 30 базавых велічынь
  276. Камароў Павел Юрьевіч 1984 г.н. – 12 сутак – суд Партызанскага раёна (Акрэсціна) (судзьдзя Ціцянкова Алена)
  277. Кандратовіч Арцём Сяргеевіч 1989 г.н. -- 10 сутак  -- суд Першамайскага раёна
  278. Кандрацьеў Яўген -- 11 сутак (Жодзіна) -- суд Партызанскага раёна
  279. Канстанцінаў Канстанцін Канстанцінавіч, 1984 г.н. -- суд Кастрычніцкага раёна (Жодзіна)
  280. Канцэвіч -- суд Цэнтральнага раёна
  281. Капітулец А.А. – суд Заводскага раёна
  282. Капцюг Дзмітрый Н. (Вілейка) 1984 г.н. -- 10 сутак (суддзя Гарбатоўскі Юрый)  -- суд Першамайскага раёна
  283. Каратаеў Уладзімір – 15 сутак -- суд Кастрычніцкага раёна
  284. Кардымон Сяргей – суд Кастрычніцкага р-ну (судзьдзя Шаграй Рыта) - 15 сутак
  285. Карляновіч Арцём (Акрэсціна)
  286. Кароткі Сяргей (судзьдзя Шаграй) – суд Ленінскага раёна
  287. Карэннік Станіслаў
  288. Касабука Аляксандр Паўлавіч 1983 г.н. – 10 сутак арышту (Жодзіна) - суд Заводзкага р-ну (судзьдзя Хвайніцкая Жанна)
  289. Каспяровіч Цімафей - 12 сутак – суд Партызанскага раёна
  290. Кастусёў Андрэй
  291. Касцэвіч Аляксандр Аляксандравіч 1988 г.н. (Акрэсціна)
  292. Кахно Герман Ігаравіч 1992 г.н. -- суд Цэнтральнага раёна - 12 сутак
  293. Кашталян Вольга (Скарыны, 20) – суд Маскоўскага р-ну (судзьдзя гусакова Вольга) – 10 сутак
  294. Кашулёнак В. — асуджаны на 10 сутак
  295. Квяткевіч Аляксандр Аляксандравіч 1987 г.н. (Акрэсціна)
  296. Кідцыль Юры – 10 сутак – суд Фрунзенскага раёна
  297. Кіеўко
  298. Кім Андрэй – 10 сутак (Акрэсціна)
  299. Кім Таццяна -- штраф 30 базавых велічынь -- суд Кастрычніцкага раёна
  300. Клачкоў Сяргей Васільевіч 1983 г.н. -- суд Кастрычніцкага раёна
  301. Клімаў Дзмітрый А. – суд 21.12.2010 Цэнтральнага раёна
  302. Клімко Кацярына -- 10 сутак -- суд Першамайскага раёна
  303. Клімко Настасся – 12 сутак – суд Ленінскага р-ну (судзьдзя Красоўская Зінаіда)
  304. Клімовіч Аляксей Сяргеевіч
  305. Клімовіч Іван Сяргеевіч
  306. Клімовіч Юры (Гомель, давераная асоба Рымашэўскага) — арыштаваны на 15 сутак
  307. Клышэйка Вадзім – суд Фрунзенскага р-ну (судзьдзя Варэнік Натальля) – 10 сутак
  308. Клюеў Сяргей – суд Фрунзенскага раёна (Акрэсцтна) (судзьдзя Бабкіна Натальля) - 15 сутак
  309. Кляткевіч Аляксандр
  310. Кніга Настасся – суд Фрунзенскага раёна (Скарыны, 20) - 10 сутак
  311. Кобусеў Дзяніс – шпіталь МУС
  312. Кожыч Уладзімір Міхайлавіч 1984 г.н. – 14 сутак (Акрэсціна) -- суд Цэнтральнага раёна (судзьдзя Хадановіч Аляксандр)
  313. Конан Павел Сяргеевіч 1984 г.н. (Акрэсціна)
  314. Корзак Р.П. – суд Заводскага раёна
  315. Корзун – 10 сутак -- суд Цэнтральнага раёна
  316. Корзун Міхаіл  -- суд Кастрычніцкага раёна (судзьдзя Пратасавіцкая Натальля) - 15 сутак
  317. Корткі Сяргей
  318. Котаў В.В. – суд Заводскага раёна
  319. Коўтун Аляксей – 15 сутак – суд 21.12.2010 Цэнтральнага раёна
  320. Коўшык Дзіяна – 10 сутак – суд Першамайскага раёна
  321. Кравец Арцём
  322. Крапівіна Надзея (Гродна)– 11 сутак (Скарыны, 20)
  323. Красноў Мікіта
  324. Красуцкая Варвара – 10-ая клінічная бальніца, чэрапна-мазгавая траўма
  325. Краўцоў Дзяніс Аляксеевіч 1972 г.н.  -- суд Кастрычніцкага раёна (Акрэсціна) - 10 сутак
  326. Краўчанка Аляксандра – 10 сутак
  327. Краўчанка Сяргей Нілавіч 1963 г.н. – 10 сутак -- суд Цэнтральнага раёна (Акрэсціна)
  328. Краўчук Вольга - Ленінскі (Красоўская Зінаіда судзьдзя) - штраф 30 б.в.
  329. Крзак Р.П. – суд Заводскага раёна
  330. Кружалін (судзьдзя Целіца Л.Ф.) -- суд Маскоўскага раёна
  331. Крупская – суд Першамайскага раёна, 21.12.2010
  332. Крылова Марта -- 10 сутак -- суд Маскоўскага раёна
  333. Крыловіч Юрый Дзмітрыевіч 1977 г.н. (судзьдзя Лапко) – суд Кастрычніцкага раёна (Акрэсціна) - 15 сутак
  334. Крэвік -- суд Маскоўскага раёна
  335. Крэсік Дзьмітрый – суд Маскоўскага р-ну (судзьдзя Казак Віктар) – 12 сутак
  336. Кудаш Раман Уладзіміравіч (Ліда)  - 10 сутак (Акрэсціна)
  337. Кудзеліца Ф.Ф. – суд Заводскага раёна
  338. Кудлаеў Аляксандр Аляксандравіч - суд Савецкага р-на, судзьдзя Рэлява Аксана - штраф 30 б.в.
  339. Кузмін Арцём -- 10 сутак – суд Заводскага раёна (Акрэсціна)
  340. Кузняцоў Ілля – журналіст – 15 сутак, суд Фрунзенскага раёна (Акрэсціна) (судзьдзя Атаманчук Людміла)
  341. Кукалеў Сяргей - суд Заводзкага р-ну (Хвайніцкая Жанна) – 10 сутак
  342. Куклеў Даніла
  343. Кулеш Ільля Мікалаевіч (акрэсціна)  – суд Фрунзенскага р-ну (судзьдзя Калубака Пётр) – 10 сутак
  344. Куляшоў (судзьдзя Шэстакоў Ю.В.) -- суд Маскоўскага раёна
  345. Кунцэвіч Антон Мікалаевіч 1990 г.н. – 10 сутак – чэрапна-мазгавая траўма
  346. Курза Дзмітрый Ігаравіч 1985 г.н. — 10 сутак арышту - суд Цэнтральнага р-ну (судзьдзя Семак Алена)
  347. Куўшынаў Аляксандр – 10 сутак – суд Ленінскага р-ну (судзьдзя Дарашчонак Тацяна)
  348. Куўшынаў Віктар – 15 сутак – суд Ленінскага р-ну (судзьдзя Красоўская Зінаіда)
  349. Кучынскі Барыс Уладзіміравіч 1950 г.н. -- 10 сутак – суд Савецкага раёна
  350. Кушнярова Ганна – 10 сутак – суд Першамайскага райна  21.12.2010
  351. Лабанаў Арцём Уладзіміравіч 1988 г.н. – 10 сутак -- суд Цэнтральнага раёна
  352. Лапко Мікалай 1990 г.н. – 12 сутак – суд Першамайскага раёна (судзьдзя Люштык Сяргей)
  353. Лагвіновіч Ян 1982 г.н. -- 10 сутак -- суд Першамайскага раёна
  354. Ладыка Аляксандр
  355. Ладышаў А.М. – 10 ці 15 сутак – суд Партызанскага раёна
  356. Лазарава Анастасія - суд Маскоўскага р-ну (судзьдзя Кузьняцова Н.А.) – 10 сутак
  357. Лазараў Пётр Валянцінавіч 1959 г.н. -- асуджаны -- суд Першамайскага раёна - 15 сутак
  358. Лазарчык Алена - Фрунзенскі суд (судзьдзя Блізьнюк Юлія) - штраф 30 б.в.
  359. Лазарэнкаў Валянцін
  360. Лазімаў Алег
  361. Лазура -- суд Кастрычніцкага раёна
  362. Ламакін Дзяніс – суд Лкенінскага р-ну (судзьдзя Хома Міхаіл) – 12 сутак
  363. Лапуноў -- суд Кастрычніцкага раёна
  364. Лапцеў Ільля  -- суд Кастрычніцкага раёна (судзьдзя Пратасавіцкая Натальля) – 15 сутак
  365. Ласасюк Аляксандр В. -- 15 сутак -- суд Кастрычніцкага раёна
  366. Лашкевіч Юрый Міхайлавіч 1976 г.н. – 12 сутак (Жодзіна) – суд Маскоўскага раёна
  367. Лемеш Уладзімір Міклаевіч 1985 г.н. – 10 сутак -- суд Цэнтральнага раёна
  368. Лепін Георгій, 1931 года нараджэння -- штраф 30 базавых велічынь – суд Савецкага раёна
  369. Лобан Уладзімір Уладзіміравіч 1978 г.н.
  370. Лосева Галіна Віктараўна 1989 г.н. (судзьдзя Лапко) – суд Ленінскага раёна
  371. Лугаўскі Сяргей Сяргеевіч – 10 сутак (судзьдзя Шаграй) – суд Ленінскага раёна (Жодзіна)
  372. Лугін Андрэй Уладзіміравіч 1988 г.н. – 10 сутак -- суд Цэнтральнага раёна
  373. Лугін Максім – суд Фрунзенскага р-ну (судзьдзя Ляшкевіч М.Н.) – 11 сутак
  374. Лукін – суд Партызанскага раёна
  375. Лупашка В.В. – суд Заводскага раёна
  376. Лыскавец Павел -- суд Кастрычніцкага раёна (Жодзіна)
  377. Лядоўскі Андрэй -- бальніца
  378. Лядскі Сяргей Аляксандравіч (судзьдзя Мітраховіч) -- 15 сутак, падчас суда пачалося язвеннае крывацячэнне, была выклікана "хуткая дапамога" -- суд Кастрычніцкага раёна
  379. Лялевіч Іван Іванавіч (Гродна) – на Акрэсціна.
  380. Ляўданскі Арцём - суд Заводскага раёна, 10 сутак (Жодзіна)
  381. Ляшкоў (судзьдзя Казак) -- суд Маскоўскага раёна
  382. Мазураў Андрэй Васільевіч 1985 г.н. -- 10 сутак -- суд Першамайскага раёна
  383. Макаеў Аляксандр – 15 сутак – суд 21.12.2010 Цэнтральнага раёна
  384. Макаранка Адам - суд Завадскога р-ну - 6 сутак (Жодзіна)
  385. Макарэвіч Андрэй С. -- суд Кастрычніцкага раёна
  386. Макашын Сяргей – 10 сутак -- суд Партызанскага раёна (судзьдзя Кочык Аляксандр)
  387. Макейчык (Макінчук)  Дзяніс -- 10 сутак -- суд Кастрычніцкага раёна
  388. Макоўскі Уладзімір Анатольевіч – 12 сутак (Жодзіна)
  389. Максіменка Ігар Вячаслававіч 1989 г.н. -- 10 сутак -- суд Першамайскага раёна
  390. Максіменка Настасься – суд Заводзкага р-ну (судзьдзя Дубініна Жанна) – 10 сутак
  391. Максіменка Раман – 10 сутак (Жодзіна) - суд Заводзкага р-ну (судзьдзя Лапцева Алена)
  392. Малалеткін -- штраф 30 базавых велічынь -- суд Цэнтральнага раёна
  393. Маліноўскі В.Л. – суд Заводскага раёна
  394. Манчукоў
  395. Маракоў Яўген -- 15 сутак (суддзя Някрасава) – суд Заводскага раёна
  396. Марголенка Ала - суд Фрунзенскага р-ну (судзьдзя Хрушчэўская Л.П.) - штраф 25 б.в.
  397. Маржэўская Вольга
  398. Маржэўская Вольга – 10 сутак адміністратыўнага арышту – суд Заводскага раёна
  399. Маркаўцоў Павел
  400. Марозаў Леанід Андрэевіч 1954 г.н.
  401. Мартынаў Віктар Вадзімавіч 1985 г.н. – 15 сутак
  402. Мартынаў Сяргей -- 10 сутак (суддзя Есьман) -- суд Цэнтральнага раёна
  403. Мартыновіч Уладзімір Уладзіміравіч 1982 г.н. – 11 сутак -- суд Цэнтральнага раёна
  404. Мархотка Дзяніс Аляксандравіч 1985 г.н. – 15 сутак -- суд Цэнтральнага раёна (Акрэсціна)
  405. Марцішовіч – 11 сутак
  406. Марчук Ілля Юрьевіч 1987 г.н. (Акрэсціна)
  407. Марчык Станіслаў – суд 21.12.2010 Цэнтральнага раёна - 15 сутак
  408. Масленікаў Фёдар (суддзя Хаткевіч Е.В.) - 12 сутак (Жодзіна)
  409. Масюк Сяргей - суд Заводзкага р-ну (Раманава Кацярына) – 10 сутак
  410. Матвеева А.А. – суд Заводскага раёна
  411. Матрончык Ю.Л. (судзьдзя Шаграй) – суд Ленінскага раёна
  412. Матрунчык Юрый – 10 сутак, бацька 3 дзяцей
  413. Матусевіч Андрэй Леанідавіч 1988 г.н.
  414. Маціеўскі Максім Станіслававіч 1990 г.н. (Акрэсціна) - суд Цэнтральнага р-ну (судзьдзя Ганчар С.В.) – 10 сутак
  415. Мацкевіч В.І. – суд Заводскага раёна
  416. Мацкойць Сяргей Чэслававіч – суд Фрунзенскага р-ну (судзьдзя Карзубава Алена) – 15 сутак
  417. Мацук Багусла
  418. Мацукевіч Леанід Уладзіміравіч 1959 г.н. -- 10 сутак -- суд Першамайскага раёна
  419. Мацута Ігар Генадзевіч 1977 г.н. -- суд Кастрычніцкага раёна
  420. Мацьвееў Ігар - суд Завадскога р-ну - штраф 30 б.в.
  421. Мельнікаў Д.В. – 10 ці 15 сутак -- суд Партызанскага раёна
  422. Мельнікаў Пётр Генадзьевіч, 1980 г.н. – 15 сутак (Акрэсціна)
  423. Мельнічэнка Антон Мікалаевіч - 10 сутак -- суд Фрунзенскага раёна (Акрэсціна) – суд Фрунзенскага (судзьдзя Карзубава Алена)
  424. Мецялькоў Марк – 15 сутак адміністратыўнага арышту -- суд Кастрычніцкага раёна
  425. Мікалайчык Вячаслаў
  426. Мілешка -- суд Кастрычніцкага раёна
  427. Мілінец Алесь - 12 сутак (суддзя Ціценкова, зараз на Акрэсьціна) – суд Партызанскага раёна
  428. Мініч В.А. – суд Заводскага раёна
  429. Мінкевіч – 10 сутак -- суд Цэнтральнага раёна
  430. Мінчукоў (судзьдзя Матыль Т.Я.) -- суд Маскоўскага раёна
  431. Мірзаянаў Федар – 15 сутак (Жодзіна)
  432. Міронаў Віктар Віктаравіч
  433. Міронаў Яўген Віктаравіч - 15 сутак -- суд Кастрычніцкага раёна
  434. Міхайлаў Георгій -- 15 сутак (Жодзіна) – суд Ленінскага раёна
  435. Міхалап Павел Аляксандравіч (Акрэсціна) – суд Фрунзенскага р-ну – 15 сутак
  436. Міхалкін Захар - суд Ленінскага р-ну (судзьдзя Зянькевіч Валянціна) - 10 сутак
  437. Міхалкін Эдгард – невядома -- суд Кастрычніцкага раёна
  438. Міхеенка Ягор Андрэевіч 1989 г.н. – 12 сутак, суд Першамайскага раёна (Акрэсціна)
  439. Міхееў Леў
  440. Мурашкевіч Віталь В. -- суд Кастрычніцкага раёна  (судзьдзя Пратасавіцкая Натальля) – 15 сутак
  441. Мурашкін Вячаслаў
  442. Мурашкевіч Вячаслаў – суд Партызанскага р-ну (судзьдзя Барысёнак Анатоль) – 10 сутак
  443. Мурашкоў – 10 ці 15 сутак
  444. Мускі Юрый – суд Савецкага р-ну (судзьдзя Фёдарава Марына) – 15 сутак
  445. Мыслівец Ігар- суд Савецкага р-ну (судзьдзя Мазоўка А.М.) - 15 сутак
  446. Мычко Андрэй Мікалаевіч 1987 г.н. (Акрэсціна)
  447. Мычко Максім Мікалаевіч 1985 г.н. -- 10 сутак -- суд Цэнтральнага раёна (Акрэсціна)
  448. Мышкавец Ірына – 10 сутак (Скарыны, 20)
  449. Мядзведзеў С.В.  – суд Заводскага раёна
  450. Мядзведзь Дзмітрый – 10 сутак адміністратыўнага арышту
  451. Мядзведзь Леанід  суд Фрунзенскага р-ну (судзьдзя Каровіна Натальля) -  10 сутак адміністратыўнага арышт
  452. Мяжуй І.С. – 10 ці 15 сутак – суд Партызанскага раёна
  453. Мялешка Марыя
  454. Мяцельнікаў Марк -- 15 сутак -- суд Кастрычніцкага раёна
  455. Мяцельская Яніна Генадзьеўна -- 10 сутак (Скарыны, 20)
  456. Навіцкі Леанід Аляксандравіч -- 15 сутак – суд Фрунзенскага раёна (Акрэсціна)
  457. Навіцкі Сяргей -- 13 сутак (суддзя Бараноўскі) – суд Партызанскага раёна
  458. Навумава Валянціна – 11 сутак – суд Партызанскага раёна (судзьдзя Валчкова Марыяна)
  459. Навумаў Віктар – суд Ленінскага р-ну (судзьдзя Юферыцын Дзьмітрый) – 12 сутак
  460. Навуменка Аляксандр Віктаравіч 1972 г.н. – 15 сутак (суддзя Леанід Ясеновіч) -- суд Цэнтральнага раёна (Акрэсціна)
  461. Навумовіч Сяргей Аляксандравіч – 14 сутак арышту, суд Партызанскага раёна (19 гадзін правёў у аўтазаку без ежы, пітва і прыбіральні) -- Акрэсціна
  462. Назімаў – суд Заводскага раёна
  463. Намержыцкі Д.Л. – суд Заводскага раёна
  464. Наркевіч Алег
  465. Насута Арцём
  466. Немаляеў Кірыл, 24 гады
  467. Немірка В.С. – суд Заводскага раёна
  468. Ненахаў Андрэй Валерьевіч 1979 г.н. – 15 сутак (Жодзіна), затрыманы 20 снежня
  469. Несьцер Алег  – 10 сутак -- суд Партызанскага раёна (судзьдзя Барысёнак А.В.)
  470. Несцярэнка Марат Рыгоравіч
  471. Неўдах Максім В. -- суд Кастрычніцкага раёна - 15 сутак
  472. Ніжнік В.В. – суд Заводскага раёна
  473. Нікількоў Марк -- 15 сутак  -- суд Кастрычніцкага раёна
  474. Нікітаровіч Юля –10 сутак (Скарыны, 20) – суд Заводзкага р-ну (судзьдзя Дубініна Жанна)
  475. Нікітчанка -- суд Кастрычніцкага раёна
  476. Нікіфараў Раман Аляксандравіч 1991 г.н. — 15 сутак арышту, суд Першамайскага раёна
  477. Нікіценка Руслан Валерьевіч 1991 г.н. -- 10 сутак (Жодзіна) -- суд Першамайскага раёна
  478. Нікішын Дзмітрый- суд Фрунзенскага р-ну - 11 сутак
  479. Новікаў Іван Аляксандравіч 1990 г.н. (суддзя Рывінская) -- 10 сутак -- суд Першамайскага раёна
  480. Новікаў Ягор (Магілёў) – 10 сутак
  481. Носава Вольга Юрьеўна -- 10 сутак, (Скарыны, 20)
  482. Носава Святлана – чэрапна-мазгавая траўма, у бальніцы. 23 снежня судом Савецкага раёна асуджана на 10 сутак.
  483. Нядвіцкая Валерыя -- 10 сутак -- суд Маскоўскага раёна (судзьдзя Казак Віктар)
  484. Нямкова Т.Н. – суд Заводскага раёна
  485. Осіпава С.Н. – суд Заводскага раёна
  486. Пабчанка Аляксандра
  487. Павеліч Артур
  488. Пагабут А.С. (судзьдзя Лапко) – суд Ленінскага раёна
  489. Паддубчык Мікіта
  490. Падпісноў Ілля Мікалаевіч, грамадзянін Расійскай Федэрацыі – 15 сутак, суд Савецкага раёна (адпушчаны датэрмінова 29.12.2010)
  491. Пазняк Андрэй
  492. Паліновіч Аляксей Міхайлавіч (Акрэсціна)
  493. Палубок Аляксандр – суд Ленінскага р-ну (судзьдзя Зянькевіч Валянціна) – 15 сутак
  494. Палуда Ю.П. – суд Заводскага раёна
  495. Палучык Сяргей
  496. Палушын Канстанцін (Віцебск)– 10 сутак
  497. Палякіт -- суд Цэнтральнага раёна
  498. Палякоў Віталь Інакенцьевіч – 1972 г.н. – суд Цэнтральнага р-ну (Якунчыхін Аляксандр) – 15 сутак
  499. Палянскі Міхаіл Уладзіміравіч, 1975 г.н., сябра ініцыятыўнай групы А. Саннікава, суд Ленінскага раёна, Жодзіна
  500. Панамарэнка (судзьдзя Целіца Л.Ф.) -- суд Маскоўскага раёна
  501. Паніловіч В.В. (судзьдзя Пратасавіцкая) – суд Ленінскага раёна
  502. Панкавец Ірына -- 10 сутак -- суд Маскоўскага раёна (Скарыны, 20)
  503. Панкавец Святлана -- 10 сутак -- суд Маскоўскага раёна (Скарыны, 20)
  504. Панцюхова А.Б. – суд Заводскага раёна
  505. Паньковіч Ігар
  506. Папко Аляксандр Аляксандравіч
  507. Папчанка Аляксандра (Скарыны, 20)
  508. Паркалаў Уладзімер – суд Заводзкага р-ну (судзьдзя Лапцева Алена) – 10 сутак
  509. Паруда Віктар Віктаравіч (Акрэсціна)
  510. Парфільева Кацярына – 10 сутак – суд Леніскага раёна (судзьдзя Тупік Вера)
  511. Парфянкоў Васіль -- бальніца
  512. Патапчык Юрый Аляксандравіч, 1980 г.н., сябра ініцыятыўнай групы А. Саннікава – 10 сутак -- суд Цэнтральнага раёна (Жодзіна)
  513. Патупчык Мікіта Сцяпанавіч 1983 г.н. — 10 сутак арышту (парваныя зьвязкі на назе, Акрэсьціна) – суд Цэнтральнага раёна (судзьдзя Шабуня Вікторыя)
  514. Паўлаў П.Г. -- суд Кастрычніцкага раёна
  515. Паўлаў Яўген Аляксандравіч 1989 г.н. (Акрэсціна) – суд Цэнтральнага р-ну – 10 сутак
  516. Паўлоўская Марыя — 15 сутак арышту – суд Заводскага раёна (Скарыны, 20)
  517. Паўлюкевіч Сяргей (Акрэсціна) – суд Фрунзенскага р-ну (судзьдзя Калубака Пётр) – 10 сутак
  518. Паходня Мікалай  -- суд Першамайскага раёна
  519. Пачобут Анджэй – журналіст, адпушчаны -- суд Кастрычніцкага раёна
  520. Пашковіч Ігар – суд Заводзкага р-ну (Балаўнёў Мікалай) – 10 сутак
  521. Паштавы Антон
  522. Пашык Дзьмітрый – суд Заводзкага р-ну судзьдзя Балаўнёў Мікалай) – 10 сутак
  523. Пекарчык Сяргей -- 13 сутак (суддзя Бараноўскі) – суд Партызанскага раёна
  524. Пенкрат А.А. – суд Заводскага раёна
  525. Петракоўская Вікторыя – 10 сутак (Жодзіна) – суд Заводскага раёна (судзьдзя Раманава Кацярына)
  526. Петракоўскі Васіль
  527. Петрусевіч Вольга – 15 сутак (Скарыны, 20)
  528. Піманава Вольга Уладзіміраўна - суд Маскоўскага р-ну (судзьдзя Шылько Алена) - штраф 30 б.в.
  529. Пінчук Раман Мікааевіч 1992 г.н. -- суд Кастрычніцкага раёна
  530. Плюта Міхаіл Васільевіч -- 15 сутак арышту (сустракаў разам з жонкай дачку з аўтобуса), накіраваны ў Жодзіна – суд Ленінскага раёна
  531. Побаль Аляксей Ігаравіч 1986 г.н. (Жодзіна?)
  532. Праватораў Вадзім Андрэевіч 1989 г.н. — 12 сутак арышту – суд Першамайскага райна (Акрэсціна) (судзьдзя Люштык Сяргей)
  533. Прохараў Віталь Леанідавіч 1970 г.н.  -- суд Кастрычніцкага раёна - 15 сутак
  534. Пружаноўскі Артур
  535. Пуліновіч Аляксей – суд Фрунзенскага р-ну (судзьдзя Грышукевіч Марына) – 12 сутак
  536. Пушнарова Ганна – суд Першамайскага р-ну 9судзьдзя Гарбатоўскі Юрый) – 10 сутак
  537. Пякарчык Сяргей Леанідавіч 1976 г.н. – 13 сутак - суд Партызанскага раёну (судзьдзя Бараноўскі Андрэй)
  538. Пярсілава Аляксандра - 10 сутак
  539. Пятніцкі Аляксандр – суд Ленінскага р-ну (судзьдзя Тупік Вера) – 10 сутак
  540. Пятрушын Сяргей – 11 сутак -- суд Партызанскага раёна (судзьдзя Ціценкова Алена)
  541. Пятрэнка Міхаіл Генадзевіч 1984 г.н. -- 10 сутак -- суд Першамайскага раёна (судзьдзя Ананіч Алена)
  542. Пячко Аляксандр Анатольевіч (Акрэсціна)
  543. Рабуха Віктар -- 12 сутак арышту (Жодзіна)
  544. Радзецкая Таццяна Паўлаўна 1992 г.н. -- 10 сутак -- суд Маскоўскага раёна (Скарыны, 20). Моцная ангіна, адмоўлена ў шклянцы кіпеня. На 6 месцаў – 11 чалавек
  545. Радзівонаў Арцём - суд Ленінскага р-ну (судзьдзя Ботнік Валянціна) – 12 сутак
  546. Раманчук Артур – 15 сутак (Жодзіна) – адпушчаны 22.12.2010
  547. Раманюк Аляксандр Леанідавіч 1974 г.н. – суд Савецкага р-ну – 15 сутак
  548. Расьлякова Сьвятлана – 10 сутак, рашэньне суда абскарджваецца ў Менскім гарадскім судзе
  549. Расолаў Я.Д. – 10 ці 15 сутак – суд Партызанскага раёна
  550. Раткевіч Антон Ігаравіч (Акрэсціна)
  551. Раткевіч Дзмітрый Ігаравіч 1989 г.н. (Акрэсціна)-- суд Першамайскага раёна
  552. Родчанкаў Сяргей -- 12 сутак (адбыццё пакарання ў Жодзіна) -- суд Кастрычніцкага раёна
  553. Ронан – 10 сутак -- суд Цэнтральнага раёна
  554. Рубан Аляксандр Сяргеевіч 1986 г.н.  (суддзя Бандарэнка Сяргей) -- суд Першамайскага раёна (Акрэсціна) - 10 сутак
  555. Рубашкіна Святлана Дзмітрыеўна – 10 сутак адміністратыўнага арышту – суд Заводскага раёна
  556. Рублёва Д.А. – суд Заводскага раёна
  557. Русінаў Сяргей Уладзіміравіч (суддзя Бандарэнка Сяргей) -- 10 сутак -- суд Першамайскага раёна
  558. Рыбачэнка Анастасія (грамадзянка Расіі) -- пратакол адміністратыўнага правапарушэння накіраваны на дапрацоўку ў Маскоўскі РУУС Мінска -- суд Маскоўскага раёна. Асуджана на 15 сутак арышту
  559. Савеліч -- суд Кастрычніцкага раёна
  560. Савіцкі Сяргей -- суд Кастрычніцкага раёна
  561. Савіцкі Уладзіслаў Іосіфавіч 1989 г.н. (суддзя Рывінская) -- суд Першамайскага раёна, 15 сутак (Акрэсціна)
  562. Савіч Уладзімір
  563. Савічны В.Н.
  564. Сазанавец (судзьдзя Гусакава В.А.) -- суд Маскоўскага раёна
  565. Сай Сяргей – суд Заводзкага р-ну (судзьдзя Дубініна Жанна) – 10 сутак
  566. Сакалоў Анатоль – 12 сутак (Жодзіна)
  567. Сакалоўская Марына – 11 сутак – суд Партызанскага раёна
  568. Сакевіч Крысціна Вячаславаўна -- 5 сутак – суд Заводскага раёна
  569. Сакольчык Вячаслаў – 12 сутак (Жодзіна) суд Савецкага р-ну (судзьдзя Лаўкова Іна)
  570. Сакольчык Павел – 10 сутак, суд Заводскага раёна (Жодзіна)
  571. Сакрэт Яўген (Акрэсціна) – суд Фрунзенскага р-ну (судзьдзя Камар Вольга) – 10 сутак
  572. Саламаха Андрэй Алегавіч 1990 г.н. (Вілейка) -- 10 сутак -- суд Цэнтральнага раёна (Акрэсціна)
  573. Салей Аляксей
  574. Самаліха – 10 сутак -- суд Цэнтральнага раёна
  575. Самец Міхаіл Міхайлавіч (Акрэсціна)
  576. Сандовіч Ігар Уладзіміравіч 1981 г.н. – суд Цэнтральнага р-ну (судзьдзя Казлова Марына) – 11 сутак
  577. Сапранецкая Дар’я – 10 сутак (Скарыны, 20)
  578. Саўка Зьміцер -- 15 сутак  – суд Савецкага раёна
  579. Саўчанка Аляксандр – суд Савецкага р-ну (судзьдзя Кежун Алена) – 12 сутак
  580. Саўчук Арцём Андрэевіч – 11 сутак, суд Фрунзенскага раёна (Акрэсціна)
  581. Сачылка Сяргей Р. -- суд Кастрычніцкага раёна (судзьдзя Герасімовіч Сяргей) - 15 сутак
  582. Сафронаў Яўген
  583. Сачыловіч Д.Н. -- суд Кастрычніцкага раёна
  584. Сашко В.А. – суд Заводскага раёна
  585. Светла (суддьдзя Шылько Е.М.) -- суд Маскоўскага раёна
  586. Светлякоўскі (суддзя Чэрняк Е.Л.) -- суд Маскоўскага раёна
  587. Свігач Д.С. – суд Заводскага раёна
  588. Свірыдзенка М.С. – суд 21.12.2010 Цэнтральнага раёна
  589. Семшаў -- суд Цэнтральнага раёна
  590. Сенько М.А. – суд Заводскага раёна
  591. Серабракова Вераніка – 10 сутак арышту
  592. Серада Аляксей Сяргеевіч (Акрэсціна)
  593. Сідаровіч Кацярына – штраф 30 базавых велічынь суд  Фрунзенскага р-ну (судзьдзя Блізьнюк Юлія) – 10 сутак
  594. Сікірыцкая Тацяна – суд Першамайскага р-ну (судзьдзя Люштык С.А.) – 10 сутак
  595. Сімбіроў Ігар (судзьдзя Рудніцкая Алена) -- суд Маскоўскага раёна - 15 сутак
  596. Сінекрыцкая Таццяна – 10 сутак – суд Першамайскага раёна, 21.12.2010
  597. Сіпакоў Віталь – суд Савецкага р-ну (судзьдзя Паўлючэнка Дзьмітрый) – 15 сутак
  598. Сіранаў -- суд Цэнтральнага раёна
  599. Сіхарулідзэ Леанід – суд Фрунзенскага р-ну (судзьдзя Місуно Сьвятлана) – 10 сутак
  600. Скок Аляксей Міхайлавіч 1982 г.н. -- 10 сутак (суддзя Рывінская) -- суд Першамайскага раёна (Акрэсціна)
  601. Скрэбунова Аліна – 10 сутак – суд Першамайскага райна, 20.12.2010
  602. Случоўскі С.С. -- суд Кастрычніцкага раёна
  603. Слядзеўская Кацярына - 10 сутак, працэс заняў 5 хвілінаў -- суд Кастрычніцкага раёна (судзьдзя Пратасавіцкая Натальля)
  604. Сляпухін Валерый (давераная асоба Уладзіміра Някляева) — асуджаны на 12 сутак, суд Цэнтральнага раёна
  605. Смаляк Сяргей Іванавіч - 15 сутак арышту - накіраваны ў Жодзіна – суд Ленінскага раёна
  606. Смірной Дзяніс – 12 сутак, суд Савецкага раёна
  607. Смольскі Л.В. – суд Заводскага раёна
  608. Собаль Алесь А.  -- суд Кастрычніцкага раёна
  609. Сокалаў Анатоль – 12 сутак (Жодзіна)
  610. Станчык Аяксандр Іванавіч 1977 г.н. – 10 сутак
  611. Сташулёнак В. – штраф 30 базавых – суд Заводскага раёна
  612. Суслава Аляксандра - 10 сутак -- суд Маскоўскага раёна
  613. Сухаверхі Аляксандр Леанідавіч 1987 г.н. (Пінск) — асуджаны на 10 сутак
  614. Сухадольскі Іван Аляксандравіч 1985 г.н.-- 10 сутак (Жодзіна)
  615. Сухарулідзэ Леанід Зіновіевіч (Акрэсціна)
  616. Сухарэвіч Дзяніс Аялксандравіч -- 10 сутак (суддзя Варэнік Наталля) – суд Фрунзенскага раёна (Акрэсціна)
  617. Сухачэўскі Павел Вячаслававіч 1992 г.н. – 10 сутак, суд Кастрычніцкага раёна (Акрэсціна)
  618. Сушкевіч Аляксандр (Акрэсціна)
  619. Сушкевіч Вадзім Мікалаевіч 1976 г.н.
  620. Сушко Віталь – 10 ці 15 сутак
  621. Сушко Максім Васільевіч – суд Партызанскага раёна (Акрэсціна)
  622. Сцепаненка Яўген
  623. Сцяпанава Аксана В.-- 10 сутак -- суд Кастрычніцкага раёна
  624. Сцяшэнка Аляксандр Аляксандравіч (Акрэсціна) – суд Фрунзенскага р-ну (судзьдзя Самалюк Ганна) – 10 сутак
  625. Сыракваш Андрэй – 15 сутак (Жодзіна) - суд Ленінскага р-ну
  626. Сыцін Дзяніс А. -- 12 сутак -- суд Кастрычніцкага раёна
  627. Сямёнаў Максім – 12 сутак (Жодзіна)
  628. Сяргеенка Мікола
  629. Сяргееў Сяргей Уладзіміравіч (Акрэсціна) – Суд Фрунзенскага р-ну – 15 сутак
  630. Сяргееў Уладзімір Пятровіч (Акрэсціна) – суд Партызанскага р-ну – 11 сутак
  631. Сячко Ігар  (суддзя Шаграй) – суд Ленінскага раёна (Жодзіна)
  632. Талькоўскі Юры – 10 сутак – суд Заводскага раёна (Акрэсціна)
  633. Тандовіч -- суд Цэнтральнага раёна
  634. Тарабонда Аляксандр Міхайлавіч 1987 г.н. - 10 сутак (Акрэсціна) -- суд Цэнтральнага раёна, пашкоджана правая рука
  635. Тарноўская Вольга -- штраф 30 базавых велічынь (маці непаўнагадовага дзіцяці) -- суд Маскоўскага раёна
  636. Тобаль Аляксей
  637. Трафімава Марыя – 11 сутак, суд Першамайскага раёна (астма)
  638. Трафіменка -- 10 сутак – суд Заводскага раёна
  639. Траццяк Е.Ю. - 10 сутак -- суд Кастрычніцкага раёна
  640. Трацьякоў Віталь Святаслававіч 1987 г.н. -- суд Кастрычніцкага раёна - 10 сутак
  641. Трыбушэўскі Кірыл -- 10 сутак (Акрэсціна) – суд Партызанскага р-ну (судзьдзя Барысёнак Анатоль)
  642. Трыпуцін Вітаўт – суд Савецкага р-ну (судзьдзя Рэлява Аксана) - 15 сутак
  643. Туран -- суд Цэнтральнага раёна
  644. Турчык Аляксандр Канстанцінавіч 1984 г.н. (Акрэсціна)
  645. Удодаў Аляксандр – 15 сутак – суд Ленінскага раёна (судзьдзя Дарашчонак Тацяна)
  646. Уласаў Яўген Дзмітрыевіч 1989 г.н. – 10 сутак
  647. Ульяцкі Сяргей -- 10 сутак -- суд Кастрычніцкага раёна
  648. Урыўскі Аляксандр – суд Заводзкага р-ну (судзьдзя Дубініна жанна) – 10 сутак
  649. Файзулін Вячаслаў Феліксавіч (Акрэсціна) – суд Фрунзенскага р-ну - 10 сутак
  650. Фёдараў Станіслаў Ігаравіч 1983 г.н. – 10 сутак -- суд Цэнтральнага раёна (Акрэсціна)
  651. Федаркевіч Алег Уладзіміравіч 1961 г.н. (запрасіў адваката) -- 10 сутак -- суд Першамайскага раёна 21.12.2010 (Акрэсціна)
  652. Федарук Зьміцер – 10 сутак (Акрэсціна)
  653. Федарук Сяргей -- 10 сутак -- суд Кастрычніцкага раёна
  654. Федуінка О.А. – суд Заводскага раёна
  655. Фомчанка Д.А. – суд Заводскага раёна
  656. Фурман Валянціна -- 10 сутак (суддзя Варэнік Наталля) – суд Фрунзенскага раёна
  657. Фурман Віктар - суд Партызанскага р-ну, 11 сутак
  658. Фурс -- 15 сутак – суд Заводскага раёна
  659. Хадановіч Сяргей Уладзіміравіч – 10 сутак адмінітратыўнага арышту -- суд Кастрычніцкага раёна
  660. Хаменка Анатоль – 15 сутак (суддзя Сімахіна Л.С.) -- суд Маскоўскага раёна
  661. Хамічэнка Уладзімір -- 15 сутак -- суд Першамайскага раёна
  662. Хамутоў Глеб – 12 сутак --  (суддзя Сімахіна Л.С.) -- суд Маскоўскага раёна, студэнт ЕГУ (Жодзіна)
  663. Хамянок Дзмітрый  – суд Ленінскага раёна
  664. Харытонаў Павел Мікалаевіч 1987 г.н. – 12 сутак – суд Савецкага р-ну (судзьдзя Мазоўка Анжаліка)
  665. Хвасцюк Арцём Аляксандравіч 1992 г.н. - суд Савецкага р-ну (Лухверчык Алена) - 15 сутак
  666. Хведар Сяргей
  667. Хведарук Зміцер -- 10 сутак  – суд Фрунзенскага раёна
  668. Хмараў Сяргей – суд Ленінскага р-ну (судзьдзя Навіцкая Натальля) – 15 сутак
  669. Хмяльніцкі Валянцін Васільевіч (Акрэсціна)
  670. Царыкаў Яўген – суд Заводзкага р-ну (судзьдзя Някрасава Алена) – 15 сутак
  671. Церашчук Іван -- 19 сутак – суд Фрунзенскага раёна
  672. Ціткова Н.Н. -- суд Заводскага раёна
  673. Ціханаў Аляксандр Генадзьевіч 1986 г.н. – 10 сутак, суд Першамайскага раёна 21.12.2010 (Акрэсціна)
  674. Цупа Дзяніс – 15 сутак, суд Партызанскага раёна (судзьдзя Кочык Аляксандр)
  675. Цыбарт Аліна
  676. Цыбульскі Андрэй Міхайлавіч 1983 г.н
  677. Цымброўскі Эдуард Валерьевіч 1971 г.н. – суд Савецкага р-ну (судзьдзя Ляўкова Іна) – 15 сутак
  678. Цыцін А.А. -- 10 сутак, Жодзіна -- суд Кастрычніцкага раёна
  679. Цюлькоў Аляксей
  680. Цяцёркін Мікалай – 10 сутак (Жодзіна), суд Ленінскага раёна
  681. Чабатароў Мікола
  682. Чайчыц Вольга (Смалявічы)-- штраф 30 базавых велічынь -- суд Маскоўскага раёна
  683. Чакін Леанід Барысавіч (Акрэсціна)
  684. Чарапанаў Арцём Эдуардавіч 1987 г.н. (Бабруйск) – 10 сутак (суддзя Сімахіна Л.С.), суд Маскоўскага раёна (Жодзіна)
  685. Чарных Вольга С. – 12 сутак, суд 21.12.2010 Цэнтральнага раёна
  686. Чарняк Дзмітрый Сяргеевіч 1991 г.н. -- 11 сутак (суддзя Есьман) -- суд Цэнтральнага раёна
  687. Чарухін Канстанцін - суд Ленінскага р-ну (судзьдзя Юферыцын Дзьмітрый) - штраф 30 б.в.
  688. Чарухіна Ганна - суд Ленінскага р-ну (судзьдзя Красоўская Зінаіда) - штраф 30 б.в.
  689. Чаюхова Надзея – суд Маскоўскага р-ну (судзьдзя Шастакоў Юрый) – 10 сутак
  690. Чура А.М. -- суд Заводскага раёна
  691. Чуфістаў К.О. -- суд Кастрычніцкага раёна
  692. Чучваў Сяргей -- 15 сутак -- суд Першамайскага раёна
  693. Чысты Андрэй Валерьевіч 1985 г.н. -- асуджаны, вынік невядомы -- суд Першамайскага раёна 21.12.2010
  694. Чэбатаровіч Генадзь – 12 сутак (судзьдзя Чэрняк Е.Л.) -- суд Маскоўскага раёна (Жодзіна)
  695. Чэмісава Аляксандра Г. (судзьдзя Пратасавіцкая) – суд Кастрычніцкага раёна – 10 сутак
  696. Чэмесаў Г.И. – 10 ці 15 сутак, суд Партызанскага раёна
  697. Чэпелеў В.А. – 10 ці 15 сутак, суд Партызанскага раёна
  698. Шабуня А.В. -- суд Заводскага раёна
  699. Шавел – 10 ці 15 сутак
  700. Шагун Андрэй - суд Савецкага раёна (судзьдзя Дубаневіч Вольга), 15 сутак адбываў у Жодзіна
  701. Шакураў
  702. Шаламіцкі Павел Уладзіміравіч 1986 г.н. -- 10 сутак -- суд Першамайскага раёна (судзьдзя Ананіч Алена)
  703. Шамбалава Таццяна – суд Заводзкага р-ну (судзьдзя Хвайніцкая Жанна) – 10 сутак
  704. Шапавал Аляксей Уладзіміравіч (Акрэсціна) – суд Савецкага р-ну (судзьдзя Фёдарава М.А.) – 15 сутак
  705. Шарапаў Вадзім -- 10 сутак (суддзя Жана Жукава) – суд Фрунзенскага раёна
  706. Шаруба Ганна -- 10 сутак -- суд Першамайскага раёна
  707. Шастаковіч Софья Аляксандраўна
  708. Шаўчэнка Арцём Аляксандравіч -- 12 сутак -- суд Кастрычніцкага раёна
  709. Шаўчэнка Сяргей Анатольевіч 1978 г.н.-- суд Кастрычніцкага раёна (судзьдзя Пратасавіцкая Натальля) – 10 сутак
  710. Шаціеўскі -- суд Цэнтральнага раёна
  711. Шацікава Крысціна Валерьеўна –  бальніца - штраф пазьней
  712. Шкабара Віталь
  713. Шкут Аляксандр Аляксандравіч 1990 г.н. – 10 сутак -- суд Цэнтральнага раёна
  714. Шпак-Рыжкаў Юрый Аляксандравіч,1961 г.н., 10 сутак - суд Завадскога раёну, судьдзя Лапцева
  715. Шпацік Кірыл
  716. Шувалаў
  717. Шумкевіч Аляксандр – 10 сутак – суд Ленінскага раёна (судзьдзя Бролішс Ірэна)
  718. Шурко Раман – суд Савецкага р-ну (судзьдзя Кежун А.В.) – 15 сутак
  719. Шурхай Дзмітрый – 5 сутак 22.12.2010 - суд Маскоўскага р-ну Берасьця
  720. Шчурко Раман – 15 сутак (Жодзіна)
  721. Шчэрбаў Раман Аляксандравіч 1987 г.н. -- суд Кастрычніцкага раёна (Акрэсціна) (судзьдзя Лапко Максім) – 10 сутак
  722. Шыкаў Сяргей Аляксандравіч 1985 г.н.
  723. Шынкевіч Вадзім Анатольевіч 1981 г.н. . – суд Цэнтральнага р-ну (судзьдзя Шабуня Вікторыя) – 10 сутак
  724. Шыхсефіеў Цімур – 10 сутак
  725. Шышко Сяргей – 10 ці 15 сутак, суд Партызанскага раёна
  726. Шэін Аляксей Георгіевіч 1976 г.н. -- 12 сутак – суд Савецкага раёна
  727. Шэіна (суддзя Шэстакоў Ю.В.) -- суд Маскоўскага раёна
  728. Шэпураў Мікіта – суд Першамайскага р-ну (судзьдзя Гарбатоўскі Юры) -12 сутак
  729. Шэпялеўскі А.М. -- суд Заводскага раёна
  730. Шэршань (суддзя Шылько Е.М.) -- суд Маскоўскага раёна
  731. Югновіч Аксана — 10 сутак арышт
  732. Юхневіч Е.М. -- суд Заводскага раёна
  733. Юцько – 10 сутак адміністратыўнага арышту, суд Заводскага раёна
  734. Ючкавіч Аксана -- 10 сутак -- суд Заводскага раёна (Скарыны, 20)
  735. Язерскі Раман – суд Заводзкага р-ну (Хвайніцкая Жанна) – 10 сутак
  736. Язерскі Сяргей Паўлавіч (Акрэсціна) суд Фрунзенскага р-ну – 10 сутак
  737. Якабчук Антон – 10 сутак, суд Ленінскага раёна (Жодзіна)
  738. Якавенка Ганна – суд Маскоўскага р-ну (судзьдзя Чарняк Е.Л.) – 11 сутак
  739. Якавенка Міхаіл – суд Фрунзенскага р-ну (судзьдзя Жукоўская Жанна) – 10 сутак
  740. Якаўлеў Сяргей
  741. Якіменка -- 15 сутак -- суд Кастрычніцкага раёна
  742. Якіменка Яўген – 10 сутак (Жодзіна) – суд Ленінскага раёна
  743. Якушаў Аляксандр Аляксандравіч 1983 г.н.
  744. Ялкова Алена -- штраф 30 базавых велічынь -- суд Першамайскага раёна
  745. Ялуновіч Алена
  746. Яраш С.Е. -- суд Заводскага раёна
  747. Ярашэвіч Ірына -- 15 сутак (суддзя Жана Жукоўская) – суд Фрунзенскага раёна
  748. Ярмаковіч Аляксандр – 10 сутак
  749. Ярмалюк Дзмітрый Юрьевіч (Акрэсціна)
  750. Ярмола Мікалай Мікалаевіч - суд Ленінскага р-ну (судзьдзя Юфэрыцын Д.В.) - 15 сутак
  751. Ярмолаў Ягор – суд Ленінскага р-ну (Зянькевіч Валянціна) – 12 сутак
  752. Ярмохін Эміль -- 15 сутак (Жодзіна)
  753. Яроменак Уладзімер – 15 сутак – суд 21.12.2010 Цэнтральнага раёна
  754. Яроменкаў Яўген Анатольевіч 1987 г.н. -- 10 сутак -- суд Першамайскага раёна (судзьдзя Гарбатоўскі Юры)
  755. Ясюк Алеся К. -- штраф 50 базавых велічынь (паўторнае на працягу года) -- суд Маскоўскага раёна
  756. Ясюк Уладзімір Паўлавіч (Акрэсціна) – суд Фрунзенскага р-ну (судзьдзя Бабкіна Натальля) – 15 сутак
  757. Яўстрацьеў Алег Іванавіч -- 15 сутак (Жодзіна) -- суд Маскоўскага раёна
  758. Яфрэменка  – суд Партызанскага раёна
  759. Яхімоўская Людміла
  760. Яцкоў Усевалад Аляксандравіч (Акрэсціна) – суд Фрунзенскага р-ну – 10 сутак
  761. Яшчук -- 10 сутак  -- суд Кастрычніцкага раёна

1.      Агрыцовіч Аляксандр -- 10 сутак

2.      Альшэўскі М.І.

3.      Атакулава Людвіся -- адпушчана без судовага разгляду, справа спынена

4.      Баравіцкі С.А.

5.      Бараноўская Н.А.

6.      БачылаУладзімір – штраф 30 базавых велічыняў

7.      Берфіл Ю.П.

8.      Богдан Ю.В.

9.      Вайтовіч – 10 сутак адміністратыўнага арышту

10.  Ванюхова А.В.

11.  Ганчарык Э.І.

12.  Герасімовіч -- штраф 30 базавых велічынь

13.  Гракава С.Г.

14.  Грышалевіч С.В.

15.  Грэчанінка -- 15 сутак

16.  Гуляк Віталь -- штраф 30 базавых велічынь

17.  Дараганчук І.В.

18.  Дарошка С.М.

19.  Дашчынскі Н.Н.

20.  Дзюба М.Ю.

21.  Дрозд – 10 сутак адміністратыўнага  арышту

22.  Заранчук С.С.

23.  Кабак Д.Н.

24.  Кавалёва А.Н.

25.  Кадзюк В.А.

26.  Капітулец А.А.

27.  Корзак Р.П.

28.  Котаў В.В.

29.  Кудзеліца Ф.Ф.

30.  Кузмін Арцём -- 10 сутак

31.  Лупашка В.В.

32.  Маліноўскі В.Л.

33.  Маракоў Яўген -- 15 сутак (суддзя Някрасава)

34.  Маршэўская – 10 - сутак адміністратыўнага арышту

35.  Матвеева А.А.

36.  Мацкевіч В.І.

37.  Мелехавец В.Ф.

38.  Мініч В.А.

39.  Мядзведзеў С.В.

40.  Намержыцкі Д.Л.

41.  Немірка В.С.

42.  Ніжнік В.В.

43.  Нямкова Т.Н.

44.  Осіпава С.Н.

45.  Палуда Ю.П.

46.  Панцюхова А.Б.

47.  Паўлоўская Марыя -- 15 сутак

48.  Пенкрат А.А.

49.  Петракоўская Вікторыя – 10 сутак (Жодзіна)

50.  Рубашкіна С.Д. – 10 сутак адміністратыўнага арышту

51.  Рублева Д.О.

52.  Сакевіч -- 5 сутак

53.  Сашко В.А.

54.  Свігач Д.С.

55.  Сенько М.А.

56.  Смольскі Л.В.

57.  Сташулёнак В. – штраф 30 базавых

58.  Талькоўскі Юры – 10 сутак

59.  Трафіменка -- 10 сутак

60.  Федуінка О.А.

61.  Фомчанка Д.А.

62.  Фурс -- 15 сутак

63.  Ціткова Н.Н.

64.  Чура А.М.

65.  Шабуня А.В.

66.  Шэпялеўскі А.М.

67.  Юхневіч Е.М.

68.  Юцько – 10 сутак адміністратыўнага арышту

69.  Ючкавіч Аксана -- 10 сутак

70.  Яраш С.Е.

Апошнія навіны

слухаць Радыё рацыя Міжнародная федэрацыя правоў чалавека Беларуская Інтэрнэт-Бібліятэка КАМУНІКАТ Грамадзкі вэб-архіў ВЫТОКІ Антидискриминационный центр АДЦ 'Мемориал' Prava-BY.info Беларускі Праўны Партал Межрегиональная правозащитная группа - Воронеж/Черноземье
Московская Хельсинкская группа
Молодежное Правозащитное Движение
amnesty international